Bu Komut İstemi Trick, Windows Gezgini'nden Daha Hızlı Aramalar

Windows Gezgini'nde bir dosyayı aramak sonsuza kadar sürer, ancak komut istemini kullanmaya istekli olursanız daha hızlı bir yol vardır.

Harika bir Twitter hesabı olan SwiftOnSecurity dün bu gemini yayınladı:

Her zaman kullandığım bir dosya adında joker karakter için tüm Windows sürücüsünü aramak için aptal kirli ucuz yol. Explorer'ı kullanmaya çalışmaktan 50 kat daha hızlı.

1.) dir "arama terimi *" / s

kökten başlatma anlamına gelir ve / veya alt dizinler anlamına gelir
Örnek tüm .log dosyalarını gösterir:
dir * .log / s

– SwiftOnSecurity (@SwiftOnSecurity) 30 Nisan 2018

Herhangi bir sürücüyü aramak için bu numarayı kullanabilir ve genellikle birkaç saniye içinde bitirebilirsiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, örneğin, sürücüyü “justinpot” içeren tüm dosyalar için dir *justinpot* /s çalıştırarak dir *justinpot* /s . Swift, tweet'de, bir sürücüdeki tüm günlük dosyalarını dir *.log /s çalıştırarak aradı.

Şaşkın? Bunu kıralım:

  • dir , geçerli dizindeki dosyaları göstermek için kullanılan, ancak sistemdeki herhangi bir dosyayı da gösterebilen bir komuttur.
  • Ters eğik çizgi söyler dir geçerli sürücünün kök dizinine arama yapmak için.
  • /s , tüm alt dizinleri aramak için dir .
  • Son olarak, * komut satırı uygulamaları tarafından joker karakter olarak kullanılır. *.txt size “.txt” ile biten tüm dosyaları gösterirken, project* “proje” kelimesiyle başlayan tüm dosya isimlerini gösterecektir.

Hepsini bir araya getirin ve herhangi bir sürücüyü hızlı bir şekilde aramak için hızlı bir yol var. Bir deneyin, ancak bunun PowerShell'de çalışmayacağını unutmayın.