Bu Tatlı Philips Hue Eklentisi Minecraft Aydınlatmanızı Hayata Getirir

Microsoft/Philips

PC oyuncuları, oyunlarına dalmış hissetmek için büyük para harcıyorlar. Ancak bazı yeni smarthome teknolojisi, sadece birkaç ışıkla şaşırtıcı derecede etkileyici efektler sunuyor. Minecraft için bu Philips Hue eklentisini örnek olarak alın.

Bir monitörden veya TV ekranından verileri izleyebilen ve ışık rengini ekrandaki ortalama renkle eşleştirebilen çok sayıda önyargı aydınlatma ayarları vardır. Bu araç bunu yapmıyor: Oyundaki ışık kaynağı verilerini toplamak için aslında Minecraft’ın API'sini kullanıyor, ekranın arkasındaki yanlılığın rengini oyun içi ortamda ışık yayan nesnelerle eşleştiriyor.

Reddit user deranged_mango

Bu yüzden Minecraft'ta güneşli bir günden geçiyorsanız, Hue ışığınız güneşe göre neredeyse saf beyaz renkte yanacaktır. Günbatımında yavaşça koyulaşan bir portakal elde edersiniz ve şimşek beyaz renkte yanıp söner sonra koyu maviye döner. Oyunun son ortamına yolculuk End ve duvarlarınız ufuktaki eterik mor parıltı ile aydınlanacak. Kabinin içinde, yanıp sönen kırmızıları ve şöminenin sarılarını göreceksin. Bir yardımcı programda, bir hasar aldığınızda kırmızı renkte yanıp söner.

Hareket halinde izlemek süper harika bir etki. Minecraft ve Hue'nun API'lerini kullandığından, yalnızca belirli ışıklarla ve tek oyunla çalışır. Ancak akıllı ev teknolojisi daha ucuz ve yaygın hale geldikçe, bu tür şeyleri daha sık görmeyi bekleyebilirsiniz. Eklentiyi uygulamak için kaynak kodu Github'dan indirmeniz, ardından derlemeniz ve bir Minecraft sunucusuna kurmanız gerekir. Tam yön için bağlantıyı kaldırın.

Kaynak: Reddit / r / Minecraft