Canlı TV ile Hulu nedir ve Kablo Aboneliğinizi Değiştirebilir mi?

Aktarım kablosu değiştirmeleri, daha önce hiç olmadığı kadar çok seçenek sunan panodaki kablo kesiciler için daha cazip bir seçenek haline geliyor. Hulu'nun Canlı TV seçeneği sahneye yeni gelen bir oyuncu, ama buna değer mi?

Canlı TV ile Hulu nedir?

Esasen, bu Hulu'nun mevcut servisi üzerine canlı TV izleyerek Sling gibi şirketlerle rekabet etme tarzıdır.

Canlı TV ile Hulu, temel yayın paketi ile canlı TV hizmeti sunuyor. Bu, Hulu'nun akış kataloğuna (“sınırlı reklamlarla”) tam erişim elde ettiğiniz anlamına gelir. Hulu'nun hizmetine şimdiden abone olan kişiler için daha cazip seçeneklerden biri olabilir, çünkü çoklu akış planları için ödeme yapmak zorunda kalmanın zahmetinden kurtulur.

Bununla birlikte, burada dikkat edilmesi gereken tek şey, Canlı TV'nin Hulu'nun diğer akış planlarına erişimi olan tüm cihazlarda henüz mevcut olmamasıdır. Örneğin, Android TV için bir Hulu uygulaması varken, henüz Canlı TV'yi desteklemiyor. Canlı TV ile Hulu'ya şu anda erişen cihazların listesi:

 • Mac / PC
 • iPhoneiPad
 • Android Telefonlar / Tabletler
 • Roku
 • Yangın TV / Sopa
 • Apple TV (4. Gen)
 • Chromecast'in
 • Xbox One / 360
 • Samsung TV modellerini seç

Sonuncusu biraz belirsiz, bu yüzden Canlı TV desteği arıyorsanız belirli TV modeliniz için biraz daha araştırma yapmanız gerekecek. Aksi halde, Hulu “yakında daha fazla cihaz geliyor” diyor, yani eğer platformunuzu burada göremiyorsanız, belki bir gün olacak.

Diğer akış platformlarından farklı olarak Hulu, paketlere tek ve çok yaklaşan bir yaklaşım benimser: Tek bir paket sunar ve bu sizin elde edeceğiniz şeydir. Bir dizi popüler kanal içerir, ancak sıralar bölgeden bölgeye değişir. Bölgeniz için uygun olan tüm kanalların bir listesini almak için Hulu'nun Canlı TV sayfasına gidin.

Canlı TV ile Hulu sadece bir paket seçeneği sunduğundan, sadece bir fiyat var: 39.99 $ / ay. Aynı zamanda Hulu'nun “sınırlı ticari” yayın paketini de içeriyor – ki bu da 7,99 ABD dolarına mal oluyor – bu kötü bir fiyat değil. Ve bu arada, canlı yayın paketi olmadan bir Canlı TV Sadece planına sahip olabilirsiniz, ancak sadece bir dolar daha az $ 38.99.

İsteğe bağlı eklentiler de vardır:

 • Yalnızca akış paketi için ticari plan yok (4 $ / ay)
 • HBO (ilk 6 ayda 4,99 $ / ay sonra)
 • Cinemax (9,99 ABD doları / ay)
 • Showtime (8,99 $ / ay)
 • Depolama alanını 50 saatten 200 saate kadar artıran Gelişmiş DVR Hizmeti ($ 14.99 / ay)
 • Eşzamanlı akışları ikiden sınırsız (14,99 $ / ay) artırın. Bununla birlikte, bunun sadece “ev” ekranlarına (TV'ler ve benzeri) uygulandığını ve mobil kullanımı üç eşzamanlı akışa sınırlandırdığını unutmayın.

Canlı TV ile Hulu Nasıl Çalışır?

Fiyatlandırma şeması, Hulu ile Canlı TV'nin sunduğu her şey için oldukça rekabetçi görünüyor, ancak hizmet çok iyi değilse, bu bir tartışma noktasıdır.

Ve işte şu: Hulu Canlı TV ile sadece… çok iyi değil. Ancak akış kalitesi kötü değil, arayüz. Kişisel olarak gördüğüm veya kullanılmaya zorlandığım en kötü akış arayüzü. Bu korkunç.

Onu bu kadar kötü yapan nedir? Öncelikle, tamamen anormal değil – Canlı TV kanallarınızı bulmaya çalışmak sadece kafa karıştırıcı. Ana Hulu arayüzünde Kanallarım sekmesi altında barındırılıyorlar, bu da bunun canlı TV olduğunu belirtmiyor (bana göre, en azından).

Bu, kanalların dikey bir listesidir ve Kanallarım adı, favori kanalların bir listesi olduğunu gösterir. Ama benim favorilerimi seçmem için bir seçenek sunmadı, bu yüzden her bir kanalı bu listeye attı. Bu, nesnel olarak bir “favoriler” listesiyle başa çıkmanın en kötü yolu, eğer böyle bir şey olmasa bile, bu hiç bir zaman netleşmez.

Açık olan her şeye ulaşmak için, söz konusu aptal listenin sonuna kadar ilerlemeniz ve “Daha Fazla Ağ” seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Bu daha sonra sağdaki her şeyi gösterir.

Ve tüm bunları elde edersiniz: ızgara görünümü yok, kanal dizilişi yok, daha sonra ne olduğunu görmek için seçenek yok. Sadece şu anda neler var – en azından ara yüzün bu kısmında.

Neyin geldiğini görme seçeneğiniz var, ancak sadece kanal bazında. Buna ulaşmak için, Canlı sekmesinden diğer ilgili sekmelerden birine atlamak zorundasınız: Eğlence, Spor, Çocuklar, Haberler, AZ veya Yalnızca İsteğe Bağlı (canlı TV ile ilgisi olmayan).

Hangi kategoriyi izlemek istediğinizi belirledikten sonra, söz konusu kategorideki kanalların bir listesini alacaksınız. Sonra ne olduğunu ve neyin geldiğini görmek için bir kanal seçmelisiniz.

Not: Fire TV gibi bazı cihazlarda, doğrudan kanalın “rehberine” geçmek için Canlı görünümdeki menü düğmesine tıklayabilirsiniz.

Öyleyse, bunu açıklığa kavuşturmak için, artık gezegen üzerindeki her canlı TV akış platformunun ana ekranda gösterdiği genel bilgileri bulmak için üç menulünüz var. Bu ara yüzün, gelişiminin kaç saat olduğunu bilmeden önce bile iyi bir fikir olarak nasıl sunulduğunu ciddi şekilde düşünülemez. Akıl almazsın.

Diğer kanallarda ne olduğunu görmek istiyorsanız, şu anda bakmakta olduğunuz kanal menüsünü kapatmanız, başka bir kanala gitmeniz ve kontrol etmek istediğiniz her kanal için tekrarlamanız gerekir. Bu, televizyona gelince kimsenin aradığı şey değil, yorucu bir deneyimi izlemeye değer bir şey bulmaya çalışıyor. Bunun rahatlatıcı olması gerekiyor.

Ah, ve tüm kanalların listesini görmek için AZ menüsüne bakmaya çalışırken, C. Cool'da durdu.

Dürüst olmak gerekirse, kesinlikle korkunç bir arayüzü geçmesi çok zor, hatta hizmetin geri kalanı hakkında konuşmak bile zor. İzleyecek bir şey bulduğunuzda, akış kalitesi iyidir. Duraklat ve çalma işleri. En azından beklendiği gibi oluyor.

DVR kullanıldığında, beklediğiniz gibi “Kaydet” yazan net bir etiket yoktur. Hayır, “Eşyalarıma ekle” yazan bir düğmeyi tıklamanız gerekiyor. Ve bunu yaptığınızda, aynı düğme hemen “Kaydı durdur” olarak değişir. Sanırım bildiğiniz bir kez, bildiğiniz gibi , ama yine de değil sezgisel. Hiç de.

“Benim Şeylerim” den bahsetmişken, bu en sevdiğin şeyler için oldukça fazla kalem. Gösteriler, ağlar, kayıtlı programlar, filmler, sporlar ve takımlar bu bölümün altında bulunur. Bir çeşit “öğresine” altındaki tüm bu koymak için mantıklı ama bu sadece bir granül yeterli bir yaklaşım gibi hissetmez. Çoğu insan “onu” almayacak.

Peki, Canlı TV ile Hulu Can Varolan Servisi Değiştir?

Tabii, eğer ceza için bir glutton isen.

Bak, (korkunç) arayüze alışınca, belki de onunla başa çıkmayı öğrenebilirsin. Belki de daha fazla kazanabileceğiniz bir hizmete sahip olmak sizin için en önemli şeydir, ki bu anlaşılabilir bir durumdur. Hulu'nun Canlı TV paketinin tek isteği, rakip servislerden elde edemeyeceğiniz canlı TV ile birlikte talep üzerine paketinin eklenmesidir.

Ama eğer bu sizi sallamak için yeterli değilse (ve dürüst olmak gerekirse), o zaman başka bir yere de bakmalısınız – en azından Hulu, arayüzünün gerçekten ne kadar felaket olduğunu fark edip düzeltiyor.

Bunun olmasını bekleyen iyi şanslar.