Cep Telefonu Tamir için 7-Olmalıdır Araçlar

Akıllı telefonunuzdaki pili değiştirmeyi düşünüyorsanız veya bu paramparça ekranı kapatıyorsanız, işi daha kolay hale getirmek için yapmanız gereken birkaç araç vardır.

İLGİLİ: Bir iPhone pilini değiştirmek ne kadar zor?

Şüphesiz, yedek parça satın almak için en iyi yerlerden biri iFixit. Ve tüm iPhone pil fiyaskolarından sonra, pil değiştirme kitleri oldukça popüler hale geldi. Bu kitler, işi bitirmek için ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte gelirken, maalesef bu en alt düzeyde kalıyor ve işleminizin birkaç ek araçla ne kadar kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Vantuz Pense

Eğer iPhone gibi bir mobil cihazınız varsa, içeriye girebilmek için ekranı kaldırmanız gerekiyorsa, bir çift vantuz pensesi sahip olmak için harika bir araçtır.

iFixit pil değiştirme kitleri, telefonunuzu açmaya yardımcı olmak için küçük bir vantuzla birlikte gelir, ancak bazı vantuz penslerine kıyasla daha fazla dayanır. Telefonun arkasına bir adet vantuz ve öndeki cepheye takıyorsunuz ve ardından ekranı telefonun geri kalanından ayırmak için sadece pense üzerinde sıkıyorsunuz.

Sadece küçük bir avuç dolusu mobil onarımı yaparsanız, bu penseler değerli bir yatırımdır ve tasarruf edeceğiniz süre ile kendileri için ödeme yapar.

Isı Tabancası veya Saç Kurutma Makinesi

Tabii ki, daha yeni akıllı telefonlar ile, önce yapıştırıcıyı ısıtmadan ekranı açabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir ısı tabancası veya saç kurutma makinesi olması harika.

İLGİLİ: Kendi Telefonunuzu veya Dizüstü Bilgisayarınızı Onarın mı?

Isı yapıştırıcıyı yumuşatır ve açtığınız zaman ekranın ayrılmasını kolaylaştırır, ayrıca kırılma olasılığını azaltır.

Mikrodalgada ısınabileceğiniz bir pirinç torbası gibi bir şey de kullanabilirsiniz. iFixit, mobil onarım için özel olarak hazırlanmış olan kendi versiyonunu satıyor, ancak bir çorap ve biraz pirinçle kendi başınıza kolayca yapabilirsiniz.

Manyetik Mat

Bir telefonun ayrılması, çok sayıda gevşek vida ve küçük parçaların düzenli bir şekilde organize edilmesine ve daha da önemlisi de kaybolmasına engel olur. Bu, manyetik bir matın gerçek bir hayat kurtarıcısı olabileceği yerdir.

Minik vidaların masanın üzerinden kaymasını ve kaybolmasını engellemekle kalmaz, matların çoğu ayırıcı hatlara sahiptir, böylece parçaları organize edebilir ve her şeyin kaydını tutabilir, ayrıca neyin ne olduğunu bilmek için kuru silme işaretini kullanabilirsiniz.

Gitar penaları

Vantuz pensesi sahip olmak harika, ama gerçekten yapıştırılmış bir inatçı ekran montajı ile uğraşıyorsanız, gitar alır kullanışlı gelebilir.

Bunları bir derme çatma spudger (küçük plastik meraklı aygıtlar) olarak kullanabilirsiniz, ancak gitar parçaları da ayrıldığınız yerleri ayrı tutmak için aralayıcılar olarak hareket etmek için kullanışlıdır. Ekranın alt yarısını aldığınızı söyleyin, ama üst yarısı değil. Üst yarıda çalışırken tekrar yere düşmemesi için vücudun ve ekranın alt yarısında bazı gitar seçimlerini kaldırabilirsiniz.

Gitar alımlarını nereden alabileceğinize gelince, hemen hemen her müzik mağazasında bunları satıyorsunuz ama aynı zamanda onları Amazon'da da yakalayabilirsiniz. iFixit ayrıca kendi versiyonlarını da satıyor.

Eski Kredi Kartları

Gitar çekimi gibi, eski bir kredi kartına sahip olmak, bazı parçaları parçalara ayırırken yardımcı olabilir, ancak bazı durumlarda kredi kartlarını daha iyi kılan şey, aynı zamanda daha geniş bir yüzey alanını bir kerede kaldırabilmenizdir.

İLGİLİ: “Onarma Hakkı” Yasaları Nedir? Onlar Sizin İçin Ne Anlıyor?

Bu, onları, yapışkanla tıkanmış inatçı bataryaları karıştırmak için harika yapar – bir spudger veya benzer bir şey kullanmak, pilin kazayla delinmesi kolay olduğundan, bunun için ideal değildir.

Eski bir kredi kartı ile pilin tamamını bir tarafa kaydırabilir ve hiçbir şeyi delme korkusu olmadan yavaşça çalıştırabilirsiniz.

Büyüteç

Akıllı telefon parçaları çok küçük. İyi bir görme yetkinliğiniz olmadıkça, neyin ne olduğunu görmek zor olabilir. Bir büyüteç gerçekten kurtarıcı olabilir.

Yapmayı sevdiğim şey, “üçüncü el” lehimleme aracımdaki büyüteç kullanmaktır. Bunları oldukça ucuza satın alabilirsiniz ve stand, telefonunuzun iç kısımlarına daha yakından bakmak için büyüteç kullanırken her iki elini de serbest bırakmanızı sağlar.

Gözlük takıyor ve biraz daha taşınabilirlik istiyorsanız, bu kuyumcu klipsli göz kamaştırıcı gibi bir şey deneyebilirsiniz.

Masa lambası

Şimdiden bol miktarda ışığın olduğunu düşünebilirsin, ama ucuz bir masa lambasının yapabildiği şeye şaşıracaktın.

En uzun süre boyunca, projeler üzerinde çalışırken ek ışıktan hiç faydalanmadım, ancak farları ve masa lambalarını kullanmaya başladığımda, yeterli ışıklandırmanın ne anlama geldiğine dair bakış açımı tamamen değiştirdi.

Bu ucuz bir yatırım. 15 $ 'dan az bir masa lambası alabilirsiniz. Daha da iyisi, muhtemelen zaten bir yerlerde evin etrafında yatan bir tane var.