Chrome Gizli Şifre Oluşturma Aracına Sahip, Nasıl Kullanılır?

Chrome, sizin için güvenli şifreler oluşturabilir, ancak bazı belirsiz ayarlara göz atmanız ve deneysel bir özelliği etkinleştirmeniz gerekir.

Bu özellik güçlü şifreler oluşturur ve bunları Google Smart Lock ile Google hesabınıza kaydeder. Bunu etkinleştirmek de uzun sürmez.

Öncelikle Chrome’un bir Google hesabıyla giriş yaptığından emin olun. Ardından adres çubuğunuza chrome://settings girin ve Enter'a basın. Bu çeşitli gizli seçenekler getirecektir. “Şifre” yi arayın ve Şifre oluşturma seçeneğini görmelisiniz:

“Enabled” öğesini seçin ve ardından tarayıcınızı yeniden başlatın. Şimdi bir hesap oluşturmaya çalışın, şifre alanına sağ tıklayın ve “Şifre Oluştur” u tıklayın.

Güçlü bir şifre ve Google Smart Lock'a kaydetme olanağı sunan bir pop-up görürsünüz.

Bunun deneysel bir özellik olduğunu unutmayın. En azından potansiyel olarak buggy bir Chrome özelliğine güvenmek yerine, tam özellikli bir şifre yöneticisi kullanmalısınız. Ancak, Google araçlarına yapışmayı tercih ederseniz, bu sizin için işe yarayabilir. Bleeping Computer'daki Lawrence Abrams'a bu özelliği bize sunduğumuz için teşekkür ederiz.