Chrome OS Dosya Yöneticisi'nde Android Dosyalarını Gösterme

Android uygulamalarına erişim, Chrome OS'ta gerçekleşecek en iyi şeylerden biridir, ancak Android tarafından depolanan dosyaların bulunması büyük bir acı olabilir. Varsayılan olarak Chrome OS dosya yöneticisinde görünmezler, ancak yeni bir bayrak bunu değiştirir.

Şu anda, Android tarafından depolanan bazı dosyaları, örneğin resim gibi Chrome OS dosya yöneticisinde görebilirsiniz. Fakat bunlar hala diğer görüntülerden ayrı olarak ortaya çıkıyor ve dürüstçe, etrafa dağılmış bir dosya karmaşası gibi geliyor. Sadece bu değil, Android için kullanılabilen diğer dosyalara erişmek istiyorsanız, dosya yapısında saklanan her şey gibi, özellikle Android için ikinci bir dosya yöneticisine ihtiyacınız var.

Not : Bu, şu anda yalnızca Chrome OS Geliştirici Kanalında (yazı yazıldığı sırada Chrome 68) kullanılabilir, ancak yakında diğer kanallara geçiş yapmalıdır.

Google bunun ne kadar karmaşık olduğunu fark eder. Bu nedenle, yeni bir Chrome bayrağı, Chrome OS dosya yöneticisi stokundaki tüm Android dosyalarına erişim sunar. Bu, her şeyi ön ve orta konuma getirerek hem Chrome hem de Android dosyalarınızı tek bir yerden yönetmeyi çok kolaylaştırır. Bayrağın nasıl etkinleştirileceği ve ne zaman gerçekleşeceği beklenir.

Bu özelliğe erişmek için, bu adresi Chrome'un çok amaçlı adres çubuğuna yazın (veya kopyalayıp yapıştırın) ve Enter tuşuna basın:

chrome://flags/#show-android-files-in-files-app

Açılır menüyü “Etkin” seçeneğine değiştirin.

Özelliği etkinleştirmek için yeniden başlatmanız gerekecek – bunun gerçekleşmesi için alttaki düğmeye dokunun.

Bu noktadan sonra, tüm Android dosyalarınıza stok dosyası yöneticisi içindeki bir yerden erişebileceksiniz.

Sadece Android dosyalarınızı işlemek için ayrı bir Android uygulaması gerek yok!