Chrome OS Instant Tethering, Daha Fazla Android Telefona Geliyor, İşte Nasıl Yapılıyor?

Google’ın Chromebook'lar ve Android telefonlarının “Birlikte Daha İyi” eşleşmesi, Pixel ve Nexus kullanıcılarının telefondan Chromebook ile otomatik olarak veri bağlantısını paylaşmalarına olanak tanıyor, ancak şimdi daha geniş bir cihaz uyumluluğu yelpazesi alıyor.

Şu ana kadar sınırlı kullanılabilirliği göz önüne alındığında, Anında Bağlantı özelliğini bilmediğiniz için affedilirsiniz. Ancak, kısaca, 'kitap kullanılabilir bir Wi-Fi bağlantısı tespit etmediğinde bir Android cihazının Chromebook'a otomatik olarak bağlanmasını sağlar.

Daha önce de belirttiğim gibi, bu, Google'ın daha fazla Mac benzeri bir dizüstü bilgisayar ve telefon eşleştirme denemesi olan Chrome OS'deki “Birlikte Daha İyi” özelliğinin bir parçası. Bağlandıktan sonra, kullanıcılar Akıllı Kilit, Anında Bağlantı özelliğini kullanabilir ve hatta Chromebook'larından SMS mesajları gönderebilir. Mesele şu ki, yalnızca Google markalı telefonlarla (Nexus, Pixel) uyumluydu. Şimdiye kadar.

Tabii ki, kullanılabilirliği hala oldukça sınırlıdır. Yalnızca Chrome OS geliştirici kanalında kullanılabilir ve uyumlu bir telefona ihtiyacınız olacak. Bebek adımları. Ancak onu nasıl çalıştıracağımıza başlamadan önce, not etmeniz gereken birkaç şey var:

  • Yine de uyumlu bir bağlama planına ihtiyacınız olacak.   Mobil planınıza bağlılığınız yoksa, bu işe yaramaz. Google, taşıyıcıları büyütmenize yardımcı olmakla ilgilenmiyor. Afedersiniz.
  • Telefonunuzun uyumlu olması gerekir. Chromebook'unuzda ayarlama sıkıntısı yaşamadan önce, Ayarlar> Google’a gidin ve telefonunuzdaki “Anında Bağlantı” seçeneğini arayın. Eğer orada değilse, bu işe yaramaz.

Bununla, hadi bu şeyi yapalım.

Birinci Adım: Android Telefonunuzu Bağlayın

Geliştirici kanalında olduğunuzu varsayarak, devam edin ve Chromebook'unuzun ayarlar menüsüne atlayın. Oradan, “Bağlı cihazlar” a gidin ve Ayarla düğmesini tıklayın.

Bu yeni menüde, sol taraftaki açılır menüyü tıklayın ve telefonunuzu seçin. Ardından, Kabul Et ve Devam Et düğmesini tıklayın.

Devam etmek için şifrenizi girmeniz gerekecek, ancak bundan sonra gitmek için iyi bir konum. Bağlantı hemen gerçekleşmeli.

Bağlı Cihazlar menüsü girişi, mevcut tüm seçenekleri gösterecektir: Akıllı Kilit, Hızlı Bağlantı ve Mesajlar. Instant Tethering sizin için görünmüyorsa , bir sonraki adıma geçin. O ortaya çıkıyor, o zaman üç adıma aşağı atlayabilir.

İkinci Adım: Anlık Bağlantı Bayrağını Etkinleştir

Bir seçenek olarak “Anında Bağlantı” öğesini göremiyorsanız, Chrome OS bayrakları menüsünde etkinleştirmeniz gerekir. Aşağıdakileri girdikten sonra yeni bir tarayıcı sekmesi açın:

chrome://flags/#instant-tethering

Açılır menüden “Etkin” seçeneğini seçin.

Ardından alttaki Restart düğmesine tıklayın.

Üçüncü Adım: Telefonunuzda Anında Bağlantıyı Etkinleştirme

Son olarak, telefonunuzda Instant Tethering'i çalıştırmanız gerekir. Başlamak için önce Ayarlar menüsünü açın, ardından Google'a gidin.

Google menüsünde Anında Bağlantı seçeneğini bulun.

Bu menüye dokunun ve “Veri bağlantısı sağlayın” seçeneğini etkinleştirin.

Sistem ayrıca, Wi-Fi bağlantısı kesildiğinde bu seçeneği etkinleştirmek için otomatik olarak sizi uyarabilir, ancak bir adım önde olmak için önleyici olarak etkinleştirebilirsiniz.

O Önceden kullanılan bir Wi-Fi bağlantısı ile bağlı değilken Bunun üzerine, telefonunuz otomatik Chromebook'unuza veri bağlantısı sağlamalıdır. Ancak, yavaş bir sunum gibi görünüyor ve tüm Android telefonlarda henüz mevcut değil. Samsung, Nokia ve OnePlus'taki cihazlarda çalışan kullanıcıların raporlarını gördüm, ancak OnePlus 6T'mde henüz mevcut değil, bu nedenle kilometreniz değişebilir.

Chromebook'lar Hakkında Android Polisi ile