Chrome Scammy Cryptocurrency Madencilik Uzantıları Kaldırır, Ancak Haziran'a Kadar Değil

Chrome Web Mağazası, dolandırıcı kripto para madencileriyle dolu ve Google haziran ayına kadar bunları kaldırmayı planlamıyor.

Bu doğru: June.

Google bugün kullanıcı izni olmadan maden para biriminin uzantıları kaldırdığını duyurdu. Ancak yukarıda gösterilen CryptoTab gibi dolandırıcılık uzantıları mağazada kalır. Elektrik maliyetleri nedeniyle bir oyun bilgisayarı kullanarak bir kar madenciliği Bitcoin yapmak için yeterince zor. GPU'nuza erişimi olmayan, hatta buna yaklaşan tarayıcı tabanlı bir uzantı düşünmek zor. Temel olarak, bu uzantının varolmasının iyi bir nedeni yoktur ve her şeyin üstünde piramit tipi bir sevk düzeni vardır.

İLGİLİ: Gerçekten Oyun PC ile Para Madenciliği Bitcoin yapabilir miyim?

Daha fazlası var ve hepsi haziran ayına kadar takılıyorlar. İşte, resmi Chromium Blogu için yazan James Wagner, Extensions Platform Ürün Yöneticisi:

Bugünden başlayarak, Chrome Web Mağazası artık şifreli para birimi kullanan uzantıları kabul etmeyecektir. Mayın kriptosunun kullanıldığı mevcut uzantılar, Haziran ayı sonunda Chrome Web Mağazası'ndan kaldırılacak. Web Mağazası'nda, madencilik haricinde blockchain ile ilgili amaçlarla uzantılara izin verilmeye devam edilecektir.

Cidden, Google? Neden beklemek? Bu uzantılar işe yaramıyor ve birkaç tanesi de dolandırıcı piramit şemalarını içeriyor. Onlardan kurtulun şimdi.

Bakın, tarayıcı uzantıları bir kabus olsa da, Chrome Web Mağazası'nın zararlı şeyleri filtreleyerek daha iyi hale getirmesi gerekiyordu. Cryptojacking'in gitmesine sevindim, ama haziran ayı boyunca bu gibi dolandırıcı şeyler ağzımda kötü bir tat bırakıyor.