Chromebook Rafınıza Nasıl Web Sitesi Eklenir

Sık kullanılanlar, sık kullandığınız siteleri yakınınızda tutmak için harikadır, ancak oradaki en hızlı seçenek değildir. Bunun yerine, neden doğrudan Chromebook rafına favori web siteleriniz için kısayollar eklemiyorsunuz?

Günde birden çok kez ziyaret ettiğiniz bir site varsa – özellikle işiniz için kritikse – her eklenen adım, olmanız gereken yere ulaşmak için daha fazla zaman harcamanız gerektiği anlamına gelir. En sevdiğiniz web sitelerinin Chromebook'unuzun rafında (açık uygulama simgelerinin bulunduğu altta bulunan görev çubuğu) doğrudan olması, onlara daha hızlı ulaşmalarını sağlar.

Favori Web Sitenizi Chromebook Rafınıza Nasıl Eklersiniz?

Kısayol sahibi olmak istediğiniz web sitesini ziyaret ederek başlayın. Sağ üstteki üç nokta menüsünü seçin.

“Diğer Araçlar” menüsünün üzerine gelin ve ardından “Kısayol Oluştur” öğesini seçin.

İsterseniz kısayolun adını değiştirin ve ardından “Oluştur” düğmesini tıklayın.

Bu kadar! Web sitesinin simgesi her zaman rafınızda olacak, ne zaman hazır olursanız olun. Varsayılan olarak, web sitesi yeni bir tarayıcı sekmesinde açılır. Ancak, simgeyi sağ tıklatarak veya uzun süre basarak, ok üzerinde gezdirerek ve sonra “Yeni Pencere” yi seçerek siteye kendi penceresini verebilirsiniz.

Bu, uygulamanın yalnızca bir web sitesinden daha çok yerel bir uygulama gibi hissetmesini sağlar ve Netflix, YouTube gibi siteler ve diğer tarayıcı sekmelerine sahip olmanızdan kaynaklanan görsel dikkat dağıtmalarını istemediğiniz diğer tüketim siteleri için harika olabilir.

Bu kısayollar Google hesabınızla senkronize edilir, bu nedenle farklı bir Chromebook kullanıyor olsanız bile, onları rafınızda ve uygulama çekmecenizde bulundurursunuz. Bununla, favori siten her zaman bir tık uzakta olacak!