Chromebook'ta Parolanızı Değiştirme

Parolanızı rutin olarak değiştirmek iyi bir uygulamadır. Bu, özellikle Google hesabınızı giriş yapmak için kullandığınızdan dolayı Chromebook'lar için geçerlidir. Neyse ki, Chromebook'taki şifrenizi değiştirmek oldukça kolaydır.

Bir Chromebook kullanıyorsanız, Google’ın hizmetlerini diğer cihazlarınızda kullanma ihtimaliniz de vardır. Örneğin, Chromebook'ta bir Google Dokümanı yazabilir, daha sonra iPad'inizde, cep telefonunuzda veya başka herhangi bir cihazda tekrar okuyabilirsiniz. Bunların tümü Google hesabınız üzerinden gerçekleşir ve tüm Google Drive dosyalarınıza yalnızca bir şifre ile erişebilirsiniz.

Chromebook'ta da oturum açmak için Google hesabınızı kullanıyorsunuz ve Chromebook'taki şifreyi değiştirmek de Google hesabınız için değişecek. Google hizmetlerini başka bir cihazda bir daha kullanmaya başladığınızda, yeni şifrenizle oturum açmanız istenir.

Chromebook'unuzda Şifrenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Yeni bir Chrome tarayıcı penceresi açarak başlayın.

Sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınızı seçin, ardından Google Hesabı'nı seçin.

Oturum aç ve güvenlik'i seçin.

Google'da Oturum Açma bölümünü görene kadar aşağı kaydırın, sonra “Şifre” seçeneğini seçin.

Mevcut şifrenizi girin.

İki faktörlü kimlik doğrulama yönteminizle onaylayın.

Yeni şifrenizi girin ve onaylayın. Bir parola yöneticisi tarafından oluşturulan parolanın güçlü veya henüz daha iyi olduğundan emin olmak istersiniz. “Şifre Değiştir” seçeneğini seçin.

Bir açılır ekran, Google hesabınızdan diğer cihazlarda oturumunuzu kapattığınızı bilmenizi sağlar. Mevcut Chromebook'unuzda oturumunuz açık kalır ve akıllı telefonunuzdaki Google İstemini iki faktörlü kimlik doğrulama yönteminiz olarak kullanırsanız, o telefona da bağlı kalmayı seçebilirsiniz. “Tamam” ı seçin.

Bu kadar! Diğer cihazlarınızda yeni şifrenizle oturum açmanız gerekir; o zaman her şey eskisi gibi çalışacak!