Chromebook'ta Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma

Web’de gördüklerinizin çoğu doğru boyutlandırılsa da, daha büyük görüntülemek istediğiniz zaman zaman karşılaşabileceğiniz siteyle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, yaşlanan gözlerle karşı karşıya kalabilirsiniz ve her şey için bir boyut artışına ihtiyacınız olabilir. Durumunuz ne olursa olsun, Chromebook'unuzdaki içeriği büyütmek çok kolaydır!

Bir Sayfada Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma

Daha büyük istediğiniz tek bir sayfa varsa, iki parmağınızı izleme panelinde bir araya getirerek ve ardından bu parmakları ayırarak yakınlaştırabilirsiniz. Ayrıca yakınlaştırmak için Ctrl ve + (artı) tuşlarına aynı anda basabilirsiniz.

İzleme panelinde iki parmağınızı birbirinden ayırıp ardından bir araya getirerek uzaklaştırın. Uzaklaştırmak için, Ctrl ve – (eksi) tuşlarına aynı anda basabilirsiniz.

Sayfayı varsayılan boyutuna sıfırlamak için, Ctrl + 0 tuşlarına basın.

Neredeyse Her Şey Daha Büyük Nasıl Yapılır

Ayrıca varsayılan boyutu ziyaret ettiğiniz her web sitesi için daha büyük yapabilirsiniz. Chromebook'unuzun sağ alt köşesindeki saati tıklatarak “Ayarlar” simgesini seçin.

Ayarlar sayfasında, Görünüm bölümüne gidin ve ardından “Sayfa Yakınlaştır” açılır menüsünü tıklayın. Her şeyi büyütmek için% 100'den büyük bir yüzde seçin.

Bu, her web sitesini, Ayarlar menüsünü ve Android uygulamalarını varsayılan olarak yakınlaştırmayı sağlar. Ne yazık ki, bu değişiklik Linux ve Chrome Web Mağazası uygulamalarını etkilemez. Örnek olarak, zoom% 100 olarak ayarlanmış olan Nasıl Yapılır Geek ana sayfası:

Ve burada% 150 zoom ile:

Bunu varsayılan boyutuna getirmeniz gerekirse, Ayarlar'daki Görünüm bölümüne geri dönün ve sayfa yakınlaştırmayı% 100 olarak ayarlayın.

Bu ayarı bir Chromebook'ta değiştirdiğinizde, başka bir Chromebook'ta veya Chromebox'ta oturum açtıysanız, aynı kalır. Artık en sevdiğiniz web sitelerini okumak için gözlerinizi zorlamak zorunda kalmayacaksınız!