Chromebook'unuzun Bluetooth Performansını Anında Nasıl Artırırsınız?

Chromebook'ları severim, ancak hatalarına kör değilim. Yeni Pixel Slate için bir Bluetooth klavye satmak için Brydge ile ortak olmasına rağmen, Chrome OS'deki Bluetooth yığını hala korkunç. Ancak düzeltilebilir.

Bunun düzeltilebilir olması, Chromebook kullanıcılarının da uğraşmak zorunda kaldıkları Bluetooth desteğinin üzgünüz durumunu affetmek değildir. Kablolu aksesuarlar herhangi bir işletim sisteminde daha kararlı olacak, ancak Chrome OS'de neredeyse bir zorunluluktur. Bluetooth kulaklıkları, fareleri ve diğer aksesuarları eşleştirmeyi denemek çoğu kullanıcının sadece Bluetooth sayfasını hayal kırıklığı içinde görmesini sağlar.

Eğer aksesuarları eşleştirilmiş olsun yaptığımda, deneyim çok daha iyi değildir. Kulaklık sesi tipik olarak içeri ve dışarı kesim yapar, bir Bluetooth fare kullanırken, etrafta dolaşan ve zıplayan bir işaretçi bulunur.

Chromebook'unuzun Bluetooth'unu Sihirli Bir Şekilde Nasıl Daha İyi Yapabilirsiniz

Google, Chromebook'lar için yeni bir Bluetooth yığınını test ediyor ve şimdi kullanabilmeniz gerekir. Tarayıcınıza atlayın, yeni bir sekme açın ve chrome://flags girin.

Üstteki Bayraklar arama kutusuna "newblue" yazın. Newblue'nun yanındaki açılır menüyü ve ardından “Etkin” i seçin.

Üzerinde çalıştığınız her şeyi kaydedin, ardından Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin.

Bu kadar! Yeni Bluetooth cihazları çok daha kolay eşleşmeli ve daha iyi çalışacaktır. Chromebook'umda bu ayarı değiştirdikten sonra, Bluetooth klavyemdeki yazım hataları, kulaklık sesinin dalgalı olması veya fare işaretçimin tutarsız olmasıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.