Chrome'da Çeviri Nasıl Açılır ve Kapatılır

Google Chrome, tarayıcınızın varsayılan dilinde yazılmayan bir web sayfasını otomatik olarak çevirmenizi sağlar. Çoğu çevrimiçi çeviri yazılımı gibi olsa da, biraz güvenilmez olabilir. İhtiyacınız yoksa veya farklı bir çeviri hizmeti kullanıyorsanız, Chrome'u nasıl kapatacağınız işte.

Tercüme Nasıl Açılır veya Kapatılır

Yapmak istediğiniz ilk şey Chrome'u ateşlemek, menü simgesine tıklamak ve ardından “Ayarlar” düğmesine tıklamak. Alternatif olarak, doğrudan oraya gitmek için chrome://settings/ yazabilirsiniz.

Ayarlar menüsünde, aşağıya doğru kaydırın ve “Gelişmiş” düğmesine tıklayın.

Diller başlığını görene kadar biraz daha aşağıya kaydırın, sonra "Dil" i tıklayın.

Chrome, varsayılan olarak çeviri özelliğini etkinleştirmiştir. Bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, seçim düğmesine tıklayarak kapalı konuma getirin. Çeviri özelliğini kullanmaya devam edecekseniz, hiçbir şey yapmayın.

Chrome tarafından otomatik olarak çevrilen bir siteye giderken, Omnibox'ta bir Google Çeviri simgesi belirir. Sitede veya dile özgü seçeneklerde neler olduğunu görmek için Çevir simgesini tıklatın.

Buradan, sayfayı tekrar orijinal dile çevirmek için “Orijinali Göster” seçeneğini seçebilir ya da her zaman dili çevirmesi, dili asla çevirmemesi gibi birkaç seçenek için açılan “Seçenekler” düğmesini tıklayabilirsiniz. veya mevcut siteyi asla çevirmeyin. Dil ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Tarayıcınıza birden fazla dil eklenmişse ve bir sayfaya giderken belirli bir dilin otomatik olarak çevrilmesini istiyorsanız. Eklenen dillerin varsayılan olarak çevrilmesi devre dışı bırakılır, ancak bu dilleri Chrome'da da işlemeyi tercih ediyorsanız, dilin yanında daha fazlasını (bir dilin yanındaki üç nokta) tıklayın ve "Sayfaları bu dilde çevirmeyi öner" i işaretleyin ayarı. Bu, Chrome'un gelecekte sizin için belirli dilleri çevirmesini sağlar.