Chrome'da Tema Ekleme ve Kaldırma

Google Chrome, işleri biraz daha eğlenceli hale getirmek için deneyimlerinizi temalarla kişiselleştirmenize olanak tanır ve Google’ın dahili olarak tasarlanmış görünümünün son sürümüyle bize temaların hala var olduğunu hatırlatmaya çalışıyor. İşte bunları nasıl yükleyip çıkaracağınız.

Temalar Nasıl Kurulur?

Google, tarayıcınıza bakış şeklinizi değiştiren son zamanlarda – kesin olmak üzere – bir dizi yeni tema yayınladı. Bunlar indirebileceğiniz temalar olmasa da, Chrome'un sıklıkla unutulan temalar özelliğinin ne kadar yararlı olduğunu bize hatırlattı.

İLGİLİ: Google'ın Yeni Chrome Temaları ile Karanlık Modunuzu Düzeltin

Chrome'u ateşleyerek ve temalar için Chrome Web Mağazası'na giderek başlayın. Arama çubuğunu, kategori seçiciyi (yalnızca iki seçenek Google ve sanatçılar olsa da) veya derecelendirmeye göre temalara göz atabilirsiniz.

Ruh halinize uygun bir tema bulduktan sonra, temanın sayfasına gitmek için üzerine tıklayın.

Chrome'a eklemek için "Chrome'a Ekle" yi tıklayın.

Chrome'a bir tema eklediğinizde, Google hesabınızla senkronize edildiğini, yani Google hesabınızla Chrome'u senkronize etmeyi ayarladıysanız, yani başka bir cihazda Chrome'da oturum açarsanız, temanın o cihazda da senkronize edildiğini unutmayın. Bunu, Ayarlar> Senk öğesine giderek ve “Temalar” arasında geçiş yapmayı devre dışı bırakarak önleyebilirsiniz.

Tema yüklendikten sonra “Chrome'a Ekle” simgesi grileşmiş bir “Chrome'a Eklendi” simgesine dönüşür.

Tema, yeniden başlatmanıza gerek kalmadan, tarayıcınıza sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır.

Bir Tema Nasıl Kaldırılır

Yeni bir tema yüklemek istediğinizde, yukarıda belirtildiği gibi aynı işlemi uygulayın. Ancak klasik olana geri dönmek istiyorsanız, Chrome'u varsayılan temaya geri yüklemeniz gerekir.

Chrome'u açın, menü simgesine tıklayın ve “Ayarlar” a tıklayın veya doğrudan oraya gitmek için adres çubuğunuza chrome://settings/ yazın.

Görünüm bölümünü görene kadar aşağı kaydırın, ardından Temalar altında “Varsayılana Sıfırla” yı tıklayın.

Chrome, yalnızca yüklediğiniz en son temayı takip ettiğinden, diğer temaları da kaldırmanız gerekmez. Düğmeyi tıklattığınız anda, her şey başlangıçta eskisi gibi olur: gri ve beyaz.