Chrome’dan Web Sayfaları Telefonunuza Nasıl Gönderilir?

Bilgisayarınızda Chrome’da bir şeyler görüntülediğiniz, ancak akıllı telefonunuza aktarmak istediğiniz zamanlar vardır. Bunu yapmak için basit, yerleşik bir yol olmasa da, hem iPhone hem de Android için başka çözümlerimiz var.

Belki de daha sonra mobil cihazınızda okumak istediğiniz bir makale buldunuz. Belki de alışverişe gittiğinizde yanınızda taşımak istediğiniz birkaç yorum veya bir tarif buldunuz. Bilgisayarınızda bir şeyler arayabilmenizin birçok nedeni vardır, ancak bunları kullanmak için telefonunuza koymak isteyebilirsiniz. İyi haber şu ki bazı seçeneklerin var. Bu-yapacak yalnızca ilk şeyler kurmak gerekir kolay yolu vardır. Burada birkaç farklı seçeneği özetleyeceğiz, ama çok yoğun bir şey yok. Hadi hadi bakalım!

Uzatma Kullanmak İstiyorsanız: Pushbullet

Chrome’dan telefonunuza neredeyse her şey geldiğinde, Pushbullet senin huckleberry. Mobil tarafta iOS ve Android için kullanılabilir ve ayrıca Chrome Pushbullet uzantısını yüklemeniz gerekir.

Devam edin ve her iki ucuna da yükleyin ve servis için kayıt olun. Herhangi bir takılmaya isabet ederseniz (veya Pushbullet ile başka neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız), yayınınızın tamamını kontrol edin.

İLGİLİ: PC ve Android Telefon Arasındaki Her Türlü Malzemeyi Senkronize Etmek için Pushbullet Kullanımı

Her iki uçta da çalışan her şeyle, telefonunuzu göndermek istediğiniz web sayfasını sağ tıklayın, içerik menüsünde Pushbullet’e atlayın ve cihazınızı seçin. Ve bam! Hemen Pushbullet uygulamasında bir bağlantı olarak telefonunuzda görünür.

Android kullanıyorsanız, bir bildirim alırsınız. IOS’ta, bağlantınızı bulmak için Pushbullet uygulamasını manuel olarak açmanız gerekir. Sonunda, eğer bir link gönderiyorsanız, onu bulmak için uygulamaya atlamak büyük bir anlaşma değildir. Ayrıca, gönderdiğiniz her bağlantı uygulamada görünür.

Uzantı İstemiyorsanız: Chrome’un Native Sekmesi Senkronizasyonu

Bunu, telefonunuzda bir uzantı ve uygulama ile yapmayı düşünmüyorsanız, her zaman Chrome’un yerel sekme senkronizasyonunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde biraz daha sıkıntı var, ancak başka bir şeye ihtiyacınız yok — sadece bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki Chrome tarayıcısı.

Telefonunuzda, bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcısındaki açık sekmelere erişebilirsiniz. Sadece ayarlar menüsünü açın ve ardından “Son Sekmeler” komutuna dokunun.

 

Bu, diğer cihazlarınızda açılan en yeni sekmeleri olan bir ekranı açar. Sadece telefonunuzda açmak istediğinizi seçin ve bom – orada.

Mac ve iPhone veya iPad Kullanıyorsanız: AirDrop Kullanın

Bir Mac ve iOS kullanıcısıysanız, yukarıdakilerin tümünü atlayabilir ve sadece AirDrop’u kullanabilirsiniz. Mac’inizde Chrome’da bir sayfa açıldığında, Dosya> Paylaş> AirDrop’a gidin.

Açılan pencerede, sayfayı göndermek istediğiniz cihazı seçin.

Ve hepsi bu kadar var.

Bilgisayarınızdan telefonunuza bir sayfa almanın zorluğu olmamalı ve bu yöntemleri kullanmanız gerekmez. Bir kez kurulduktan sonra, Pushbullet en hızlı ve en kolay olanıdır – ve diğer birçok özelliği de destekler.