Çini Baskı Nasıl Kullanılır?

Spencers'taki sıkıcı duvar posterleri, fantezinizi gıdıklamıyorsa ve zevkinize göre daha özel bir şeye sahip olmayı tercih ederseniz, aslında kendi posterlerinizi çini baskısı olarak adlandırılan bir yöntemle yazdırabilir ve yazdırabilirsiniz.

İLGİLİ: Fotoğrafımdan Ne Kadar Büyük Telefonumdan veya Kameradan Yazdırabilirim?

Çini baskısı, her parça kağıdının bir “kiremit” olarak işlev görmesiyle birlikte, çok sayıda kağıda büyük bir görüntü yazdırdığınızda ortaya çıkar. Oradan, bir ızgara oluşturmak için karoları sıraya diziyorsunuz, böylece büyük duvar posterinizi yaratıyorsunuz.

Resimleri, çini baskısı için uygun bir biçime dönüştürebilen birkaç ücretsiz çevrimiçi araç var, ama en sevdiğim (ve en popüler hizmet) The Rasterbator. Ama devam etmeden önce, birkaç terimin bilinmesi önemlidir.

Vektör görüntüleri vs Halftoned görüntüleri

Herhangi bir görüntü çekip duvar boyutundaki bir parçanın içine üflemeden önce, görüntüyü bir vektör resmine ya da yarı tonlu bir görüntüye dönüştürmeniz gerekir, çünkü görüntünün yeterince yüksek bir çözünürlüğü olmaması olasıdır. büyütülecek. Örneğin, akıllı telefonunuzla çekilmiş bir fotoğraf, kalitenin azalmaya başlamadan önce yaklaşık 13 ″ x10 ″ (bazı düzenleme püf noktaları kullanılarak biraz daha büyük) olarak havaya uçurulabilir. Bundan daha büyük bir şey ve fotoğrafın çözünürlüğü çok küçük.

Bu tür grafiklerin nasıl çalıştığına dair kafa karıştırıcı bir açıklama yapmadan, bir vektör görüntüsünün yararının, kalite acısı olmadan istediğin kadar büyük bir alana yayılabildiğini söyleyeceğim. Düzenli bir .JPG fotoğrafını çekerseniz ve bir şekilde yakınlaştırırsanız, oldukça bulanık ve oldukça hızlı pikselli olduğunu fark edeceksiniz. Bu bir vektör görüntüsü ile olmaz.

Original photo vs. the converted vector equivalent

Yarı tonlu bir görüntü çoğunlukla aynı yararlara sahiptir (yani, bir görüntüyü havaya uçurabilir ve yine de keskin ve net görünebilir), ancak görüntü bunu gerçekleştirmek için yarım tonlamayı kullanır. Başka bir deyişle, bir görüntünün pikselleri, bir uzaklıktan bakıldığında, noktaların boyutuna bağlı olarak nispeten keskin bir fotoğrafa benzeyen bir dizi küçük noktaya dönüştürülür.

Original photo vs. a halftoned version

Duvar resminiz için seçtiğiniz görüntü, bir vektör veya yarı tonlu bir görüntü olmalıdır. Rasterbator, yarı tonlu görüntüler için dahili bir dönüştürücüye sahiptir, ancak vektör rotasına gitmek istiyorsanız, önce görüntünüzü bir vektör grafiğine dönüştürmeniz gerekir. Kişisel olarak ücretsiz bir çevrimiçi vektör dönüştürme aracı olan Autotracer'ı seviyorum.

Yine de, yukarıdaki örneklerden fark etmiş olabileceğiniz gibi bir uyarı kelimesi. Fotoğraf makineniz veya telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafı bir vektöre ya da yarı tonlu bir görüntüye dönüştürmek, onu biraz animasyonlu hale getirecektir (neredeyse bir resim gibi) ve kaliteyi kaybedersiniz. Bunun nedeni, vektör grafikleri piksellerden ziyade çizgilere ve şekillere (ve noktalı resim grafikleri noktalara dayalı) dayanır. Ve tüm bu piksellerin doğru formata dönüştürülmesi gerekiyor.

Yarı tonlu görüntüler hala iyi görünebilir (ve eğer o stile sahipseniz biraz daha usta görüneceklerdir), ancak tam fotoğraf kalitesini korumak istiyorsanız, bu muhtemelen sizin için değildir. Duvar resminin büyük parçalarını oluşturmak istiyorsanız, en azından grafik resimlerle (doğal olarak vektör edilebildiğinden) veya süper yüksek çözünürlükte fotoğraflarla yapıştırmanız önerilir. Yine de bu eğitim için bir grafik resmini kullanacağım (iFixit'ten gelen bu poster görüntü dosyası) ve sadece makul boyutlarda bir poster basıyor olacağım.

Dev Duvar Sanatı Yaratın

Rasterbator web sitesini ziyaret ederek ve gitmek için “Posterinizi Oluşturun” düğmesini tıklayarak başlayın.

Ardından, "Yükle" alanının altında, "Dosya Seç" i tıklayın ve resminizi seçin. Ardından “Yükle” düğmesine basın.

Artık duvar resminizin nasıl görüneceğini ve ne kadar büyük olacağını bir önizleme göreceksiniz. Ancak, web sayfası varsayılan olarak metrik ölçümlerini gösterir. Her şeyi imparatorluk birimlerine dönüştürmek için sağ alttaki “İnç” bağlantısını tıklayın.

Şimdi duvar resminizin nasıl basılacağını özelleştirme zamanı. “Kağıt Ayarları” bölümünün altında, kağıt türünü seçmek için açılır menüyü kullanın. Normal yazıcı kağıdı kullanıyorsanız “ABD Mektubu” nu seçin, ancak diğer boyutları da seçebilirsiniz.

Ardından, döşemelerin yatay veya dikey olarak yerleştirilip yerleştirilmeyeceğini seçin. Bu gerçekten çok önemli değil ve her şeyden daha çok tercih edilir.

Bundan sonra, kenar boşlukları ekleyebilir (ve boyutunu ayarlayabilirsiniz), ayrıca bir çakışma ekleyebilirsiniz. Kenar boşluğu, her döşeme üzerindeki boş kenarlığın boyutunu yönetir. Kenar boşluğu, birbirine yapıştırmak veya yapıştırmak için kiremit kenarlarını birbirine yapıştırmanıza izin verir. Bir üst üste bindirme, bir önceki döşemeden biraz fazladan ekleyerek, boş kenarlığın gözükme riski olmadan bunları hizalayabilirsiniz. Bu seçeneklerin her ikisi de kişisel bir tercihtir, ancak en azından tüm karoları bir araya getirmenin montaj süresini kolaylaştırmak için kenar boşlukları eklemeyi öneriyorum.

Duvar resminin genel boyutunu özelleştirmek için, kaç yaprak genişliğinde veya uzunluğunun yazdırılacağını değiştirerek “Çıktı Boyutu” bölümünü kullanacaksınız.

Sağ tarafta, poster boyutunun ne kadar büyük boyutta olduğu ve kaç kağıt kağıdının kullanılacağı ile ilgili boyutta duvar resminizin bir önizlemesini göreceksiniz. Bu örnekte, posteri sadece iki metre genişliğinde, üç metre boyunda yapıyorum, ama sizinkini istediğiniz kadar büyük yapabilirsiniz. Bir sonraki adıma geçmek için “Devam” tuşuna basın.

Bir sonraki ekranda duvar resminizin stilini seçin. Birkaç stilden (yarım tonlama dahil) birini seçebilirsiniz, ancak bu durumda, görüntü zaten yüksek çözünürlükte olduğundan ve süper büyük yapmıyorum, “Hayır Efektler” ile gidiyorum.

Diğer stillerden birini seçerseniz, duvar resminizin bu tarzda neye benzediğini görmek için “Önizleme” ye tıklayabilirsiniz. Beğendiğiniz bir stili seçtikten sonra “Devam Et” i tıklayın.

Bir sonraki ekran, yarı tonlama ile gitmeyi seçtiyseniz renkleri seçmenizi sağlar, ancak bu örnekte hiçbir efekt seçmediğim için bunlarla uğraşmak zorunda kalmam. Devam etmek için “Devam Et” e basın.

Ardından, çıkış türünü seçeceksiniz ve seçim yapabileceğiniz birkaç tane var. Benim durumumda, sadece “Büyüt” seçeneğini seçeceğim, ancak yarım tonlama ile gittiyseniz, daha özelleştirilmiş bir görünüm için diğer seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

“Diğer” bölümünün altında, yer işaretlerini (daha kolay bir şekilde döşemeleri hizalamanıza olanak tanır) ve nereye gittiğinizi söylemek için her bir döşemenin köşesine küçük bir sayı yerleştiren sayfa konumlarını ekleyebilirsiniz. Bunların ikisi de montaj sırasında faydalıdır.

İşiniz bittiğinde "Tamamla" yı tıklayın.

Duvar resminizi oluşturmak için birkaç saniye verin ve sonuçta yazdırdığınız .PDF dosyasını otomatik olarak indireceksiniz. Hazır olun ve hazır olduğunuzda yazdırın.

Çıktının alınması için üstteki sayfayı yığından alıp soldan sağa, yukarıdan aşağıya doğru yerleştirebilirsiniz.

Ardından, boş kenarlıkların bir kısmını kesip, fayansları sorunsuz bir şekilde hizalayabilmeniz gerekir. Bunu her sayfanın belirli taraflarında yapmanız gerekir, çünkü gittiğiniz sırada üst üste yerleştirirsiniz. Makas bunun için iyi çalışıyor, ancak bir giyotin kağıt kesici şiddetle tavsiye edilir. Bu, aynı zamanda, bir “üst üste binme” nin ayarlanmasının, beyaz kenarlıktan biraz daha fazla kesilebileceği ve yine de iyi olacağından da işe yarayabileceği yerdir.

Şimdi fayansları toplamaya başlama zamanı. Yaprakları duvarınıza yapıştırmak, tutkal, parmaklı çıtçıt, yapışkan bant, ne olursa olsun nasıl yerleştireceğiniz size kalmış. Sadece bunun için net başparmak meselelerini kullanacağım. Aşağıdaki fotoğraftan, bir sayfadaki kenarlığı kestiğim, ancak bir sonraki sayfadaki kenarlıktan ayrıldığımı fark ettim, böylece bunları başparmak meselelerini kullanarak birbirine bağlayabiliyorum.

Zamanınızı ayırın ve fayansları sıralarken sabırlı olun, ancak sonunda normal yapraklı kağıtlarla yaptığınız tatlı görünümlü bir poster ile sonuçlanacaksınız.

Ne kadar serin?