Çocuğunuzu Manifatura ve Sürüşten Nasıl Korur

Her ebeveynin hayatında gerçekle yüzleşmeleri gereken bir zaman vardır: bir gün, küçüklüğünüz büyüyecek, olgunlaşacak ve araba kullanmayı öğrenecek. Korkutucu. Gözlerini telefonlarından ve yolda tutmaya yardımcı olacak bazı ipuçları.

Buna geldiğinde, çocuğunuzun küçük ekranın dikkatini dağıtırken, tekerleğin arkasındaki iki parçalı iletişim ve bir parça teknolojiden uzak durun. İyi haber şu ki, ne olursa olsun durum hakkında proaktif davranıyorsunuz.

Onlarla Konuşarak Başlayın

Çocuklarla konuşmak uzun bir yoldan geçer! Her zaman böyle davranmayabilirler ama dinliyorlar. Söylediklerinizi hatırlıyorlar ve itiraf etmek istemedikleri kadar doğru olduğunu biliyorlar.

Bununla birlikte, bazen, onlarla aşınmaya ya da patronlaşmaya yol açmayacak şekilde konuşmak, özellikle de önemli bir şeyle ilgili olduğunda zor olmaktadır . Ve onları direksiyonun arkasında güvende tutmak kadar az şey var. Daha gençken, babam bana her zaman “Çocuklar ebeveynlerini gömüyorlar, etrafta değil.” Bunu hala çok düşünüyorum ve şimdi bir ebeveynim olduğum için kendisinin ne demek istediğini kesinlikle biliyorum. (Çocuklar dinlemek ve hatırlıyorum kanıtı.)

Yani sadece onlarla konuş. Görüşme yapmak. Onlara nasıl hissettiğinizi söyleyin, sadece “bir metni hızlıca kontrol etmek” gibi gözükse de, büyük bir anlaşma gibi görünmüyorsa, bir kaza gerçekleşmesi için sadece bir saniyelik bir saniye sürdüğünü söyleyin. Bir araba dolu bir silah gibidir – ve aynı zamanda da bir kadar saygı ister.

Image Kredi: sirtavelalot / Shutterstock.com

Örnek Göre Kurşun

Biliyorum, seneler süren bir tecrüben var, ne yapacağını biliyorsun. Orada seninleyim ama tam tersini yaptığını gördüğünde çocuklarına bir şey söylemek zor!

Çocuğunuzun dediğiniz şeyleri kalbine almasını gerçekten istiyorsanız, örnek olarak lider, yapabileceğiniz en iyi şeydir. Sürüş sırasında telefonunuzu karıştırmayın. Metinlere cevap verme. Onları bile okuma. Bekleyebilir.

Gelen metinleri ya da diğer bildirimleri aktif olarak görmezden geliyorlarsa, onlara söyleyebileceğiniz her şeyden daha yüksek sesle konuşurlar – onlara bazen yaptığınız bir şeyi yapmamalarını söylerseniz onlara bu kadar ciddi değildir. Teoride bu kötü bir fikir, ama “dikkatli olmaya çalışın” diye pratikte de tamamdır.

Bir düşünün: eğer bunu yaptığını görürlerse ve iyi olduğunu düşünürlerse, korkunç bir şey olsaydı kendini hiç affedebilir miydin?

Image Credit: Maymun İşletme Resimleri / Shutterstock.com

Zorunlu Aracınızda Telefonu Kapatmak

Dikkatinizin dağılmasından kaçınmanın en iyi yolu, onu tamamen kendi görüşünüzden çıkarmaktır – bildiğiniz gibi: gözden uzak, akıl dışı.

Bu yüzden arabada bir kural yap. Telefonu, görülemeyen bir yerde (veya tercihen duyulduğunda) bir yere koyun: Konsolda, torpido gözünde, bagajda, sadece görüş alanınız dışında.

Bu sadece gündelik bir bakış ve bakış açısından daha da zorlaşmakla kalmayacak, aynı zamanda her metin mesajıyla * ding * sesini duyamıyorsa meraklı gözlerin yolda kalmasına yardımcı olacaktır.

Resim Kredisi: Viacheslav Boiko / Shutterstock.com

Tech'i Sizin İçin Çalıştırın

İyi haber şu ki, küçük meleklerinize tamamen dürüst olmak ve dışarı çıktıktan sonra her dileğinize uymak zorunda değilsiniz – onların telefonunu sizin yararınıza kullanabilirsiniz.

IPhone Kullanıcıları İçin: Rahatsız Etmeyin'i Otomatik Olarak Açın

Çocuğunuzun bir iPhone'u varsa, Rahatsız Etmeyin ayarını hareketli bir araca otomatik olarak açacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, onları (kolayca) kullanarak engellemenin yanı sıra dikkat dağıtmayı önlemek için tüm bildirimleri engeller. Serin.

Bunu açmak için Ayarlar'a gidin ve ardından Rahatsız Etmeyin seçeneğine dokunun.

Rahatsız Etmeyin sayfasının altına gidin ve ardından “Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin” menüsüne gidin. Burada üç seçenek vardır: Otomatik, Araç Bluetooth'a Bağlandığında veya Elle. Durumunuza en uygun olanı seçin.

Bu noktadan itibaren, DND bu ayarlara bağlı olarak otomatik olarak etkinleştirilir. Bildirim yok, dikkat dağıtıcı yok. Daha güvenli bir sürüş.

Elbette, etkinleştirilmesi kolay olduğu için, devre dışı bırakılması da kolaydır – aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.

Android veya iOS için: Bir Uygulama Kullanın

Sizin ve çocuklarınızın hangi telefon platformunda kullanıldığından bağımsız olarak, güvenli sürüş uygulamaları mevcuttur. İşte kontrol etmek için orada en iyi birkaç vardır.

  • LifeSaver: Bu uygulama özelliklerle dolu. Sürüş sırasında metinleri ve çağrıları engeller, bir çocuk güvenli bir yere geldiğinde, kilometrelerce izlediğinde ve çok daha fazlasını yaparken ebeveynleri uyarabilir. Hem iOS hem de Android için kullanılabilir ve çok sayıda ebeveyn seçeneği sunar.
  • TrueMotion Ailesi: TrueMotion Ailesi, ebeveynlerin çocuklarının nerede olduklarını, oraya nasıl gittiklerini ve sorumlu bir şekilde araba kullanıyor olmalarını sağlayan bir izleme uygulamasıdır. Öyleyse LifeSaver'in yaptığı gibi telefon kullanımını tamamen engellemese de, çocuğunuzun direksiyon başındayken yapmaması gereken şeyleri yapıp yapmadığını size bildirecektir. Ayrıca, aile içindeki her sürücünün birbiriyle nasıl kıyaslandığını gösteren düzgün bir sıralama sistemi var. Şimdi sonunda daha iyi sürücünün kim olduğunu ölçebilirsin! (Not: her zaman babadır.) IOS ve Android için TrueMotion kullanılabilir.
  • AT & T DriveMode: Bu uygulama basit bir, ama doğru bir çok şey alır. Tüm bildirimleri engelleyerek 15MPH veya daha fazla hareket algılandığında otomatik olarak açılır. Araç durduktan sonra birkaç dakika sonra kendini otomatik olarak devre dışı bırakmalıdır. AT & T uygulaması olmasına rağmen, taşıyıcıdan bağımsız olarak tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. IOS ve Android için kullanılabilir.

Tabii ki, bunlar tek seçenek değil, başlamanız için sadece birkaç öneri. Akıllı telefon kullanımını uzaktan kontrol etmek için ek donanım kullanan Cellcontrol gibi daha sağlam seçenekler vardır. Daha büyük bir “görünüş yok” arayüzü sağlayarak sürüş esnasında telefon kullanmanın daha kolay olmasını sağlayan Drivemode (farklı bir uygulama olan AT & T DriveMode ile karıştırılmamalıdır) gibi uygulamalar da vardır. Bu, teşvik edilmesi gereken bir davranış türü olup olmadığından emin değiliz, ama – eğer aradığınız bir şey varsa, orada.

Resim Kredisi: Mosab Bilto / Shutterstock.com