Commit, Plaintext'te Müşteri Wi-Fi Girişlerini Sızdırdı, Parolanızı Şimdi Değiştirin

Bir Comcast Xfinity web sitesi Wi-Fi adlarını ve şifrelerini sızdırıyordu, yani şimdi Wi-Fi şifrenizi değiştirmek için iyi bir zaman.

Yeni müşterilerin yeni yönlendiriciler oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanan site, herhangi bir müşterinin Wi-Fi ağının yerini ve şifresini ortaya çıkarmak için kolayca kandırılabilir. Bir müşteri kimliği ve bir ev veya apartman numarası, tam adresinizle birlikte ağınıza tam erişim sağlamak için gerekli olan tüm saldırganlardı.

İşte ZDNet için yazdığı Zack Whittaker:

ZDNet, bilgilerini kontrol etmek için iki Xfinity müşterisinden izin aldı. Her iki müşterinin de onayladığı tam adres ve posta kodu elde edebildik.

Site, bir Xfinity yönlendirici kullanan müşterilerden biri için ağa bağlanmak için kullanılan Wi-Fi adını ve şifresini – düz metin olarak – döndürdü. Diğer müşteri kendi yönlendiricisini kullanıyordu ve site Wi-Fi ağ adını veya şifresini iade etmedi.

Comcast, Whittaker'in makalesinin yayınlanmasından sonra bu özelliği kaldırdı, ancak her zaman birilerinin şifrenizden önce yakalanma şansı vardır. Artık Wi-Fi parolanızı değiştirmek, kimsenin sahip olmadığından emin olmanın tek yoludur. Wi-Fi parolanızı değiştirme kılavuzumuz ve burada Comcast'in önerileri.

İLGİLİ: Kablo Modeminizi Yılda 120 $ Tasarruf Etmek yerine Kiralamak

Bu hatanın sadece Comcast yönlendirici kiralayan Comcast müşterilerini etkilediğine dikkat edilmelidir. Yani kendi yönlendiricinizi satın almak size yılda 120 $ tasarruf etmeyecek, aynı zamanda sizi Comcast'in güvenlik engellerinden koruyacaktır. Bunu yapmanızı kesinlikle öneririz.

Fotoğraf kredisi: Rob Wilson / Shutterstock.com