Daha İyi Bir Güncelleme Deneyimi için Mac App Store'dan Office'i edinin

Microsoft ve Apple, Office 365'i Mac App Store'a ekledi. Bu, bir daha asla Mac'te Microsoft AutoUpdate'i kullanmak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor; Office'i App Store'dan yükleyin ve App Store güncelleyecektir.

Mac'te Microsoft Office kullanıyorsanız, muhtemelen bu sinir bozucu güncelleyiciye aşinasınız. Sonsuza kadar süren indirme ve güncellemeleri indirmek için sonsuza dek süren güncellemeler dahil, onunla her türlü sorunla karşılaştık.

Bu makaleyi yazarken, Microsoft AutoUpdate'i başlattık ve bir AutoUpdate güncellemesi indirdik. Daha sonra yeniden başlatıldı ve kendisi için ikinci bir güncelleme indirdi. Üçüncü kez yeniden başlattıktan sonra, Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote gibi yüklü uygulamalarımız için güncellemeler nihayet ortaya çıktı.

Ancak artık o güncelleyiciyle mücadele etmek zorunda değilsiniz. Office'i Mac'inizden kaldırın ve Office 365'i Mac App Store'dan yükleyin. Bir Office 365 abonesi olduğunuzu varsayarak, yalnızca yükleyebilir ve oturum açmak için mevcut Office 365 hesabınızı kullanabilirsiniz. Mac App Store, daha sonra Microsoft Office uygulamalarınızı daha sonra güncellemeyi idare edecektir. Artık Microsoft Otomatik Güncelleme yok!

Ne yazık ki, kutulu bir Mac için Office kopyası satın aldıysanız, şansınız kalmaz. Eski Microsoft AutoUpdate güncelleyicisini kullanmaya devam etmeniz gerekiyor. Bu özellik yalnızca Microsoft'un yavaş yavaş herkesi kullanmaya teşvik ettiği Microsoft'un Office 365 abonelik hizmetidir.