Daha İyi Bir Instagram Deneyimi İçin, İnsanların Yerine Hashtag'leri İzleyin

Instagram'ı bir süredir kullanıyorsanız, ilham almak için ne kadar harika bir yer olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak en iyi içeriği görmek için kullanıcıları takip edin ve bunun yerine hashtaglere bakmaya başlayın.

Instagram'daki etiketleri takip etmek yeni bir özellik değil, ancak gözden kaçırmamanız gereken, değerlerini abartmak zor. Bence bu, tüm ağın en iyi kısımlarından biri. Niye ya? Bana iki kolaylık sağladığı için: ilk olarak, çoğu kullanıcının gönderdiği tüm tüyleri atlar; ve ikincisi, özel olarak küratörlü bir yem oluşturmama izin veriyor.

Örneğin, hobilerim için çoğunlukla Instagram kullanırım: gitar ve bisiklet. Bunlar Instagram'da en sevdiğim şeyler, çünkü çok iyi, alakalı içerik var. Bu şeyler bana hobilerimin derinliklerinde daha derine inmem ve bana tekniği, şekli vb. Geliştirme yolları hakkında fikirler verdi. Ama işte mesele: Dışarıda birçok küratörlü hesap varken, her zaman görmek istediklerimi göstermiyorlar. Aslında, işareti daha sık özlüyorlar.

Örnek olarak bisiklet kullanalım. Ben bir bisikletçiyim ve diğer birçok bisikletçi gibi, diğer binicilerin özel yapılarının fotoğraflarına bakmayı seviyorum – eğer istersen bikeporn. Ve zaten birkaç bisiklet temelli hesabı takip ederken, her zaman bisikletleri paylaşmıyorlar. Ve yaptıklarında bile, umrumda olan her zaman bisiklet değiller. Elbette bu bir sorun değil, takip ettiğim insanların yalnızca sevdiğim içerikleri yayınlamalarını beklemiyorum , benim için değil , kendileri için gönderiyorlar. Buna saygı duyarım.

 

Bu yüzden daha spesifik içerik görmek için kendi ilgi alanımla ilgili hashtagleri takip ediyorum. Mesela şu anda çakıl bisikletleri kullanıyorum, bu yüzden #gravelbike ve #gravelbikes hashtag'lerini takip ediyorum. Bu şekilde kesinlikle katil bisikletler görüyorum.

Ama ben de daha ayrıntılı bir hal alabiliyorum. Çakıl motosikletlerin aynı konuda, ben 3T Exploro (ilk aero çakıl bisiklet!) İle oldukça takıntılıyım ve birine sahip isteriz. Yalnızca Exploros'un fotoğraflarını paylaşan tek bir Instagram hesabı yok, bu yüzden hashtag içeri giriyor. # #Exploro ve # 3texploro hashtag'lerini takip ediyorum ve bunun sonucunda her türlü şaşırtıcı Exploro içeriğini görüyorum. Bu biraz bulaşık yıkıyor olsa bile harika, çünkü bakabileceğim biri yok.

 

Aynı şeyi bisikletlerim için de yapıyorum – # caad12 ve #caadx beslememdeki temel hashtag'lerdir; görmek istediğim diğer özel içerikler. Elbette, bazen işareti özlüyor (#superx, Cannondale Super X bisikletini gösteriyor, ama aynı adı taşıyan bir çeşit saç ürününü de cehennem kadar garip), ancak çoğu zaman, bu şekilde özel bir besleme oluşturabilirsiniz. . Yeni bir kullanıcıyı izlemeye en son ne zaman başladığımı hatırlayamıyorum – şu an Instagramming'imin neredeyse tamamı için hashtaglere güveniyorum.

Bir hashtag'ı takip etmek için, belirli bir etiketi arayın ya da bir tanesine tıklayın ve ardından bir kullanıcıyı takip ettiğiniz gibi Takip Et düğmesine tıklayın. Bu noktadan itibaren, söz konusu etiketi içeren içerik doğrudan feed'inizde görünecektir. Bu, beslemenizi önemsediğiniz gerçek şeylerle desteklemenin harika bir yoludur.

 

Eğer yayınınızı biraz daha fazla iyileştirmek istiyorsanız, bunu yapmak için harika bir yol. Sadece insanları takip ediyorsanız, bir sürü harika içeriği kaçırdığınız için iyi bir şans var. Bir git ve kendin gör.