Daha İyi Smarthome Ses Kontrolü İstiyor musunuz? Grupları Kullan

Breadmaker/Shutterstock

Google Ana Sayfa veya Amazon Echo'nuz bir odadaki birden fazla ışığı veya cihazı kontrol etmekte sorun yaşıyorsa, muhtemelen grupları doğru bir şekilde kurmamışsınızdır. Her bir öğeye benzersiz bir ad vermek ve ardından bu öğeleri gruplamak, Voice Assistant'ınızın daha iyi çalışmasını sağlar.

Aygıtları Adlandırma, Hızla Karmaşık Oluyor

Akıllı bir ampul, büyüyen bir akıllı ev odasına eklenecek en doğal şeylerden biridir. Ampullere ihtiyacınız var ve bu parçaların kablo bağlantısı gerektirmeyen kurulumu çok kolaydır. Ancak Google Home ve Alexa gibi sesli asistanlarla hızlı bir şekilde sorun yaşayacaksınız: her şeyin bir adı olması gerekiyor. Akıllı anahtarlar veya akıllı prizler gibi diğer cihazlara eklerken, bu adlar çoğalır ve ne zaman söyleneceğini hatırlamak zorlaşır.

Ne yazık ki, Sesli Asistanlar sizi gerçekten anlamıyor; sadece beklenen komutları dinlerler. Bu nedenle, “çalışmayı açın… ofis penceresini kastetiyorum” a rastlarsanız, sizi ümit etmek ve hiçbir şey yapmamak ya da yanlış bir şey yapmak sizin için iyi bir şanstan daha iyidir. Cihazınızın isimleri unutulmaz değilse, bu konuyla sık sık karşılaşırsınız. Ancak, hatırlanması kolay birçok farklı isim bulmak zordur, bu nedenle cihazlarınızı gruplamaktan daha iyidir.

Grupları Adlandırma, Cihaz Adı Komplikasyonlarını Azaltır

Sesli asistanlar hala olması gerektiği kadar akıllı değil. Sesli yardımcınız ne kadar az “düşünce” yaparsa o kadar iyidir. Gruplar hem siz hem de ses asistanı için uygun bir kısayol sağlar.

Cihazlarınızı gruplandırdığınızda, ayrı cihazların adları daha az önemlidir. Onlara Study1, Study2 ve Study3 adını verebilir veya tercih ederseniz bunlara Pencere Işığı, Duvar Işığı ve Tavan Işığı diyebilirsiniz – ancak bu isimleri nadiren kullanırsınız. Bunun yerine, “Alexa, çalışma ışıklarını kapat” gibi bir şey söyleyerek, Alexa ve Google Ana Sayfası ile konuşurken grubun adını kullanacaksınız. Üç ışıklarınızın tümü çalışma adlı bir gruptaysa, bu ışıkların tümü kapanacaktır. bu grup. Akıllı bir ışık çalışması ve akıllı bir çıkış çalışması seçtiyseniz, bu aynı zamanda karışıklığı önlemeye yardımcı olacaktır (ancak bunu yapmaktan kaçınmalısınız).

Daha da iyisi, odada bir ses asistanı cihazını bu gruba bağlarsanız, o zaman “ışıkları kapat” diyebilirsiniz ve o ilişkilendirmeye göre hangi ışıkları kapatacağını bilirsiniz. Bir gruba isim verirseniz. Yine de odadaki konumlarına göre cihazlar için benzersiz isimler seçmek isteyebilirsiniz, bu yüzden isminizi hatırlatan sadece tek bir cihazı kontrol etmek istiyorsanız, kolaylaşır.

Bu gruba koymak istediğiniz tek bir cihazınız olsa bile, gruplar oluşturmanızı öneririz. Bunun nedeni, gelecekte gruba daha fazla cihaz ekleyebilmeniz ve söylediklerinize dair alışkanlığınızı değiştirmek zor olabilir.

Amazon Alexa Grupları Nasıl Kurulur?

Daha önce Alexa’da gruplar kurardık ama bu oldukça basit bir işlem. Sadece Alexa uygulamasının altındaki cihazlar düğmesine ve ardından mevcut grubunuza dokunun veya yeni bir grup oluşturmak için sağ üst köşedeki artı işaretine ve ardından "Grup ekle" ye dokunun. Ardından gruba eklemek istediğiniz cihazlara dokunun.

İLGİLİ: Amazon Echo ile Smarthome Ürünlerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Google Asistan ile Grupları Ayarlama

Akıllı cihazlarınızı daha önce bağlamadıysanız, oradan başlayın. Google, cihazı ekledikten sonra bir oda ile ilişkilendirmenizi isteyecektir ve bunu yapmak en iyisidir. Buna Google Evleri de dahildir. Ancak, zaten akıllı ışıklar eklediyseniz ve bir odaya bağlamadıysanız, aşağıya doğru kaydırın ve bir odayla ilişkilendirmek için bir cihaza dokunun.

İLGİLİ: Google Asistan ile Grup Nasıl Kurulur

Bir odadaki ışıkların daha kolay kontrol edilmesini istiyorsanız, odaya da bir Google Home cihazı ekleyin.

Bu, açıkça adlandırılmış gruplara sahip olduğunuz sürece (ve unutmayın, Google bunun yerine “oda” olarak adlandırır, ancak aynı şekilde çalışırlar), doğru komutu kullanarak çok daha kolay zaman geçireceksiniz. Ayrıca, ses yardımcınızın hesaba katması gereken değişkenleri de azaltabilirsiniz. Bu ekstra adımları atmak daha fazla iş olabilir, ancak akıllı ev deneyiminizi uzun vadede daha keyifli hale getireceklerdir.