Daha İyi Wi-Fi Alımı Nasıl Elde Edebilirim?

Çimenliğinizde telefonunuzu sörf yapmak veya çim yapmak için müzik dinlerken çok fazla zaman harcarsanız, iyi bir Wi-Fi sinyaline ihtiyacınız vardır. İşte en iyi açık sinyali almak için yapabileceğiniz bazı şeyler.

Evinizin içindeki Wi-Fi hızlı bir şekilde yıldırım olabilir, ancak ön kapının dışına çıktığınız anda, muhtemelen bu hızın iyi bir kısmını kaybedersiniz. Evler genellikle iç duvarlarınızdan daha kalın malzemelerden yapılmış kalın dış duvarlar sayesinde dev Faraday kafesleri gibi davranabilir. Neyse ki, tamamen şansın yok. İşte savaşabilmenin bazı yolları.

Yönlendiricinizi Yakınınızda Hareket ettirin

İlk önce denemeniz gereken en ucuz ve en kolay çözüm, yönlendiricinizi, veranda, ön sundurma veya herhangi bir yerde olduğu gibi en dışarıda takılacağınız yere yaklaştırmaktır.

İLGİLİ: Wi-Fi Sorunlarını Düzeltmenin En Kolay Yolu: Yönlendiricinizi Hareket Ettirin (Cidden)

Modeminizin (veya modem / yönlendirici birleşik girişinin) hala eve gelen internete takılması gerektiğinden ve yönlendiricinin en azından bu modemden bir Ethernet bağlantısına ihtiyaç duyduğundan, bunun mümkün olup olmadığını kontrol edin. Evinizin nasıl bağlı olduğuna bağlı olarak, yönlendiricinizi taşıyabileceğiniz yerler sınırlı olabilir.

Yönlendiricinizi daha yakına taşıyabilir ve verandadaki Wi-Fi sinyalinde büyük bir fark olduğunu fark ederseniz, bu harikadır, ancak aynı zamanda evde başka yerlerde de Wi-Fi sinyal gücünden ödün vermediğinizden emin olun.

İLGİLİ: Yeni Yönlendiricinize Takıldıktan Sonra Hemen Yapmanız Gereken Altı Şey

Bir Wi-Fi Genişletici edinin

Yönlendiricinizi hareket ettirir ve Wi-Fi'nin evde başka bir yerde acı çektiğini fark ederseniz, Wi-Fi genişleticisinin zamanı gelmiştir. Bu cihazlar ana yönlendiricinizin ortaya çıkardığı Wi-Fi sinyalini ve dolayısıyla adı değiştirir. Router'ınızı olduğu yerde bırakabilir ve dışarıya ihtiyacınız olan yere daha yakın bir uzatma yerleştirebilirsiniz.

Bunu yapabileceğiniz birkaç yol var. İlk yol geleneksel bir Wi-Fi genişletici elde etmektir. Antenleri olan bir mini yönlendiriciye çok benziyor, ama kesinlikle Wi-Fi ağınızı genişletmek, böylece ana yönlendiriciye yaklaşmadan güçlü bir sinyal alabilmeniz anlamına geliyor. Ana yönlendiricinize kablosuz olarak veya Ethernet üzerinden bağlanabilirler.

Ayrıca ikinci bir yönlendirici kullanabilir ve bir Wi-Fi genişletici olarak davranacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Zaten yedek bir yönlendiriciniz varsa, bu harika bir seçenektir, ancak sizin parçanızda biraz daha fazla konfigürasyon gerektirir.

İLGİLİ: Mesh Wi-Fi Sistemleri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Son olarak, en kolay ve en basit seçenek (en pahalı olsa da), Eero veya Google WiFi gibi bir örgü Wi-Fi sistemine yatırım yapmaktır. Netgear, Orbi örgü sistemi için bir dış ünite bile yapar. Bunlar esasen evinizin etrafına yerleştirdiğiniz kablosuz erişim noktalarıdır. Birbirleriyle otomatik olarak iletişim kurar ve büyük bir Wi-Fi ağı oluştururlar. En iyi bölüm, acemi kullanıcılar için mükemmel hale getirmek için kurulumu çok kolaydır.

Powerline Adaptörlerini Kullan

Yukarıdaki seçenekler verandada veya ön verandada takılıyorsa, muhtemelen hile yapacaktır. Ancak, evinizden daha uzakta olacaksanız (havuzdan ya da müstakil bir kulübeden ya da dükkandan gibi), bazı güç hattı adaptörlerini deneyebilirsiniz.

İLGİLİ: Powerline Network ile Ev Ağınızı Kolayca Nasıl Uzatabilirsiniz?

Evinizin dışında bir yere çok yakın olmayan bir yere gidecekseniz, bir kulübede ya da dükkanda bir Wi-Fi genişletici kullanarak uzaklaşabilirsiniz. Değilse, bu çift gibi TP-Link'ten güç hattı adaptörleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu, evinizdeki elektrik kabloları üzerinden veri aktarıyor ve bunları çeşit çeşit Ethernet kablolarına dönüştürüyor.

Her iki ünite de prizlere takılır. Bir ünite yönlendiricinizin yanina gider ve ayni zamanda Ethernet üzerinden baglanir. Diğer ünite, kulübenizde (veya ihtiyacınız olan herhangi bir yerde) kurduğunuz bir Wi-Fi genişleticiye (Ethernet üzerinden) takılır. Tabii ki, bu sizin kulübenizdeki veya diğer uzak konumunuzdaki gücün evinize bağlı olduğunu varsayar (ki bu büyük olasılıkla), ancak bu rotayı yapmadan önce bunu ilk olarak yapmak isteyeceksiniz.

Ethernet'i Yeni Bir Konumda Çalıştırın

Bir kulübeye ya da gücünde çalışmayan başka bir yere internet erişimi sağlamak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken son bir seçenek, evinizden o yere gömülü bir Ethernet kablosu kullanmaktır. Açıkça, yukarıda bahsedilen seçeneklerden biraz daha fazla iş var, çünkü bir siper kazmak ve malzeme ve işçilik için biraz para harcamanız gerekecek. Ama gerçekten internet erişimini evinizin dışında istiyor ve başka hiçbir şey işe yaramıyorsa, işte bu yol.

İLGİLİ: Ethernet Kablosunu Dış Mekanlarda Nasıl Güvende Kullanabilirim?

Ethernet kablosunun (en azından, en çok çalıştığınız en yaygın iki Cat 5e ve Cat 6 kablolama) maksimum 328 fit uzunluğa sahip olduğunu aklınızda bulundurun. futbol sahası), ama sadece büyük bir yerde yaşamak ve müstakil döken veya dükkan evinizden uzakta olduğu durumda bilmek önemlidir.

İLGİLİ: Ne tür bir Ethernet (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a) kablosu kullanmalıyım?