Daha Mutlu Bir Yaşam için Facebook'taki İnsanları Takip Et

Facebook, arkadaşlarınız ve ailenizle, özellikle de uzaktan yapmak istediğiniz kişilerle iletişim kurmak için harika bir yerdir. Maalesef, arkadaş listeniz muhtemelen arkadaşlarınızdan alamayacağınız ancak onlardan haber almamayı tercih ettiğiniz kişilerle doludur. Devam et ve onları takip et.

Facebook başlangıçta daha huzurluydu. Büyükanne ve Bob Amca bunu bilmiyorlardı ve sahip olduğun tek arkadaş, gerçek hayatta arkadaş olarak çağırdığın insanlardı. Fakat zaman değişiyor ve Facebook da öyle. Büyükannem ve Bob Amca şimdi Facebook'talar ve arkadaşın olmayı umuyorlar.

Daha fazla sayıda insanla birlikte büyük miktarda hayal kırıklığı geliyor. Gerçek hayatta hala uğraşmanız gereken insanlar, hafif can sıkıcı durumdan düpedüz taarruzlara kadar her şeyi paylaşıyor. Bazıları görevlerini yarı gerçeklerle, vahşi yalanlarla, yorgun memelerle ve saçma sapan eleştirilerle dolduruyor.

Image by XKCD.

Ama büyükannen ve Bob Amca ile arkadaş olamazsın. Ve iş arkadaşın John ile arkadaş olamayacaksın. Bazen gerçek hayatta onlarla yüzleşmelisin. Ve Facebook'tan sonsuza dek vazgeçmek cazip gelse de, Facebook gerçek hayatlarımızı istila ettiğinde yapmak gittikçe zorlaşıyor. Messenger, grup iletişimi ve etkinlik planlama Facebook'ta daha sık yapılır.

Ama sorun değil. Sinir bozucu ve sinir bozucu Facebook arkadaşlarınızla arkadaş olmak zorunda değilsiniz. Onları takip edebilirsiniz.

Takip etmemek, İnsanları Evinize Davet Etmemek Gibi

Muhtemelen dayanamayacağınız bir akrabanız vardır. En ızgara ve sıkıcı şeyleri söylüyorlar ve onları her yıl Noel partisinde görmeyi dört gözle bekliyorsunuz. Peki yılın geri kalanında ne yapıyorsunuz? Onları telefonda aramazsın. Evlerinin üzerinden gitmiyorsun. Ve onları, gerekenden daha çok seninkine davet etmiyorsun. Nazikçe ele alındığında, asla farketmeyebilirler.

Facebook'ta bir kişiyi takip etmemek aslında aynı şey. Bir kişiyi takip ettiğinde, artık yazılarını göremezsin. Ve onları takip ettiğinizden haberdar edilmediler.

Kişi belirli bir gönderi görüp görmediğinizi sorarsa, Facebook'un algoritmalarını suçlayabilir veya son zamanlarda Facebook'a yakından bakmadığınızı söyleyebilirsiniz. Takip etmeyi takip etmek, yalnızca görmek istediğiniz şeyleri görmek için yayınınızı iyileştirmek için hızlı ve kolay bir işlemdir. Çünkü sosyal ağlar sizi daha iyi hissetmeli, daha kötü hissetmemeli.

İLGİLİ: Facebook daha az sinir bozucu yapmak nasıl

Bir kişiyi takip etmek kolaydır. Gözünüzü titreten bir yazı gördüğünüzde, yazının sağ üstündeki üç noktaya dokunup “Unfollow [Person]” seçeneğini işaretleyin.

Yayınlarını artık feed'inizde göremezsiniz ve arkadaş listenizde bularak tekrar takip edebilirsiniz.

İzlemekten Emin olmadığınız Durumda Birini Erteleme

Bazen birini takip etmek istediğinden emin değilsin. Belki de politik mevsim tüm hızıyla devam ediyor ve bu konuda yayın yapmayı bırakamıyorlar. Belki de görmek istemediğiniz bir spor takımı, ya da yeni bir evcil hayvan ya da her neyse. Ya da belki biraz ara vermelisin. Bu durumda, onları takip etmeden düpedüz yerine 30 gün erteleyebilirsiniz.

Bir kişiyi ertelemek için, yazılarından herhangi birinin sağ üstündeki üç noktaya dokunun ve “30 gün boyunca Ertele [Kişi] seçeneğini seçin.

Erteleme, bir kişiyi takip etmeme gibi çalışır, ancak 30 gün içinde onları otomatik olarak tekrar takip etmeniz dışında. Tabii ki, onları her zaman tekrar erteleyebilir ya da istersen o noktadan takip edebilirsin.

Ailemizi seçemiyoruz. İş arkadaşlarımızı gerçekten seçemeyiz. Facebook arkadaşlarımızı seçmek ve iyileştirmek gittikçe zorlaşıyor. Ama tıpkı evimize kimi davet edeceğimizi seçebildiğimiz gibi, Facebook'ta kimi duyduğumuzu da seçebiliriz. Onları takip ettiğin zaman kimseye zarar vermezsin. Ancak, feed'inizdeki en sinir bozucu insanları takip ederseniz, kendinize, ruh halinize ve sosyal refahınıza yardımcı olacaksınız.

Resim Kredisi: Seasontime / Shutterstock