Daily News Roundup: Toshiba Yeni Bir Adı Olan Dizüstü Bilgisayar İşletmesine Dönüyor

Logitech, ilk iPad Pro klavyesini düşürdü, Toshiba yeniden markalaştı ve bir geri dönüş yaptı ve April Fools 'Day ile hiçbir ilgisi olmayan haberlerde Google'ın Google Play Store'un daha güvenli olduğunu söylüyor. Hadi hadi bakalım!

Apple News: Logitech'in Yeni iPad Pro Klavyesi Oldukça Sıcak Görünüyor

Ayrıca, iPad Mini 5 resmi iFixit sökme işlemine tabi tutuldu ve iç kısımları tamamen yeni.

 • Logitech'in yeni iPad Pro klavyesi akıllı konektörden kaçınır ve Bluetooth LE'yi tercih eder. Ama Apple'ın resmi klavyesinden çok daha ucuz ve daha ucuz ve muhtemelen çok iyi hissettiriyor. [Sınır]
 • iFixit araçları söküp iPad Mini 5'i parçaladı. Dışarıdan aynı görünse de, tamamen yeni bir bağırsak var. [İFixit]
 • Cloudflare, Warp adlı yeni bir VPN hizmetini iOS'a getiriyor. [9to5Mac]

İPad Pro ilginç bir üründür. İPad'den (kendi başına dürüstçe oldukça güçlü olan) iPad'den daha güçlü olacak şekilde konumlandırılmış ancak yine de bir dizüstü bilgisayar değil. Bu da gerçek bir Surface Pro rakip değil. Her şey kendi başına; kendi işini yapıyor. Gerçekten onunla rekabet eden bir ürün yok.

Gerçek bir iPad Pro rakibi olarak Google Pixel Slate için güçlü bir dizüstü bilgisayar olma pirzolası olan bir ürün, ancak yine de bir tableti bu kadar harika yapan sadeliği koruduğum bir ürün olma umudum vardı. Durumun böyle olmadığı ve bir ürünün bombası olduğu ortaya çıktı. Git figürü.

Halbuki, iPad Pro halen kendi başına bir alemde. Normal bir tabletten daha güçlü, çoğu kullanıcı için bir dizüstü bilgisayar kadar kullanışlı değil.

Google Haberler: Daha Güvenli Bir Oyun Mağazası?

Ayrıca, Android için Skype'ta oldukça büyük bir hata olan ve Google Asistan'dan market siparişi veren Pixel and Essential için güvenlik güncellemeleri.

 • Google, Google Play Store’un hiç olmadığı kadar güvenli olduğunu söylüyor. Aynı zamanda, Google Play Store'da her gün daha fazla kötü amaçlı yazılım bulunmakta. Daha önce ne kadar kötü olduğunu merak ettin. [TechRadar]
 • Nisan ayında güvenlik güncellemeleri Pixel ve Essential telefonlar için kullanıma hazır [XDA Geliştiricileri]
 • Aynı güncelleme Pixel 3'ün ortam görüntüleme hatasını da düzeltir. [Android Polis]
 • Walmart, çevrimiçi market siparişi hizmetini bu yılın sonunda Google Asistan'a getiriyor. “Hey Google, Walmart ile konuş” diyerek sepetinize bir şeyler ekleyebileceksiniz. İlginç. [Walmart]
 • Android için Skype, “gelen aramaları otomatik olarak yanıtla” seçeneği devre dışı bırakılsa bile gelen aramaları otomatik olarak cevaplayacak bir hatayla karşılaştı. İyi haber şu ki, bir düzeltme şimdiden yayılıyor. [XDA geliştiricileri]
 • Güvenlik odaklı bir Android kurulumuyla ilgileniyorsanız, GrapheneOS'a göz atın. Güvenlik odaklı bir başka Android çatal olan CopperheadOS'un lider geliştiricisinin yeni bir projesi. [Liliputing sitesi]

Haftasonu, Anakart, Play Store'da bulunan yeni bir tür hükümet kötü amaçlı yazılımı hakkında bir parça yayınladı. Artık Google, Google Play Store’un hiç olmadığı kadar güvenli olduğunu söylüyor.

Google’ın burada olduğuna inanmaya meyilliyim, zamanın lanetlenmiş olması. Eminim Google Play Protect işini yapıyor ve her gün daha iyi oluyor. Mesele şu ki, Android hiç olmadığı kadar popüler ve saldırganlar bunu biliyor. Dolayısıyla güvenlik daha sıkı olmasına rağmen, her zamankinden daha fazla saldırı var. Ve burada hata yapmayın – saldırganlar zekidir. Her zaman yeni tür kötü amaçlı yazılımlar ortaya çıkıyor; Play Protect'in henüz aramayı bilmediği şeyler.

Ancak bu tür saldırılar ve kötü amaçlı uygulamalar da Play Protect'i daha iyi yapan kısmıdır. Yeni bir kötü amaçlı yazılım türü “öğretir” Play Yeni bir numara koruyun. Sonra başka bir yeni tür yayınlandı. Durulayın, tekrarlayın.

Ancak, söz konusu olduğunda, Android'in güvenli bir işletim sistemi olduğuna ve kötü amaçlı yazılım sorununa sahip olmadığına inanıyorum. Bu kenar davaları medya hakkında sık sık konuşulur ve hatta vurgulanır, ancak bunlar tam da böyle: kenar davaları. Bir şeyleri kurarken biraz özen gösterdiğiniz sürece, iyi olacaksınız.

Diğer Haberler: Toshiba'nın Markası ve Tüketici Dizüstü Bilgisayar Pazarına Geri Dönülmesi

Plus, korsan Game of Thrones'ta bulunan kötü amaçlı yazılımların indirilmesi ve Sony'nin önceden sipariş edilen PlayStation oyunları için yeni para iadesi politikası.

 • Toshiba, bir süredir tüketici dizüstü bilgisayar pazarından kayboldu, ancak şimdi tüketici hattını Dynabook olarak yeniden değerlendiriyor ve bir sürü yeni makine başlatıyor. [Gizmodo]
 • Hiç kimseye sürpriz gelmemesi halinde, bir sürü korsan indirme Game of Thrones'ın zararlı yazılım içerdiği bulundu. Ayrıca, şeyleri korsan etmeyin. [TechRadar]
 • Sony yakın zamanda önceden sipariş edilen oyunları içerecek şekilde PlayStation iade politikasını güncelledi. Henüz indirmediyseniz, paranızı geri alabilirsiniz. [CNET]
 • Verizon bugün ebeveyn denetimleri, 5 GB veri ve akıllı aile özellikleri içeren bir “Just Kids” planı yaptı. [Verizon]

Şimdi bu Toshiba olayı hakkında konuşalım. 2015 yılında şirkete, mücadeleyi bırakan 1,2 milyar dolarlık bir dava çarptı . Ancak geçen yıl, PC işinin yüzde 80,1'ini Sharp'a satmasını tamamladı. Şimdi Sharp, temel olarak Toshiba'nın PC işine sahipti, ancak hiçbir şeyi değiştirmedi. Yani gerçekten, hala Toshiba. Ama aynı zamanda Sharp.

Karışıklığı önlemek ve kendisi için yeni bir ad oluşturmak için, yeni bilgisayarlar yeni bir marka altında piyasaya sürüldü: Dynabook. Gizmodo'ya göre, Dynabook hala aynı şirket olduğu için mantıklı olan Toshiba garantilerini onurlandıracak.

Aslında, yeni dizüstü bilgisayarlar, eski Toshiba dizüstü bilgisayarlarına çok benziyor. Şirketin ABD pazarındaki üç yıl içinde gerçekten hiçbir şey değişmedi gibi görünüyor – aynı yorgun donanımı yeni bir isimle piyasaya sürecek.

Dynabook hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya gidin (çok komik bir şekilde us.toshiba.com adresinde bulunur). Ayrıca, “Dynabook” başkasına ucuz, ucuz bir marka gibi geliyor mu?