Depoladığı nedir ve Mac'imde Neden Çalışıyor?

StoredShared adında bir şey, Activity Monitor'ü kullanırken fark ettiğiniz bir sürü CPU gücü alıyor. Panik yapma: Sadece sizin için bazı yazılımları indiren Mac App Store.

Bu makale, Kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd ve diğerleri gibi Activity Monitor'de bulunan çeşitli süreçleri açıklayan devam eden serimizin bir parçasıdır. Bu servislerin ne olduğunu bilmiyor musunuz? Okumaya daha iyi başlasın!

İLGİLİ: Bu Süreç Nedir ve Neden Mac'imde Çalışıyor?

Bugünkü süreç, storedownloadd, bir artalandadır, bu da MacOS'ta arka planda çalıştığı anlamına gelir. Bu belirli sunucu, Mac App Store'a yönelik indirme işlemlerini gerçekleştirir.

İsminin kendisi bunu açıkça ortaya koyuyor, ancak birkaç kanıt daha var. Öncelikle, bir şey indirirken kaynak kullanımı sadece gerçekten gerçekleşir. Bu, Mağazada indirmeyi seçtiğiniz bir uygulama veya sahip olduğunuz bir uygulama için bir güncelleme olabilir.

Başka bir ipucu: Prosesin kendisi de, Mac App Store ile ilgili diğer işlemleri de içeren bir klasör olan /System/Library/PrivateFrameworks/CommerceKit.framework/Versions/A/Resources/ adresinde (installd ve commerce) yaşıyor.

Bir uygulama aktif olarak indirilmediği sürece bu işlem sistem kaynaklarını kullanmamalıdır. Mevcut uygulamaları, Mac App Store'u açıp “Güncellemeler” bölümünü kontrol ederek kontrol edebilirsiniz.

Kayıtlı dosya çalıştırıldığında ve sistem kaynaklarınızı aldığında daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, MacOS güncellemelerinin ne zaman yükleneceğini kontrol etmek için yazdık. Otomatik güncellemelerin kapalı olmasına rağmen, yazılımlarınızı güncel tutmayı unutmayın.