Dikey Video Hakkında Şikayet Etmeyi Durdur

İnsanların hangi yönde yönlendirilmesi gerektiği konusunda güçlü duygular var. Bunun için iyi sebepler var, ama bazı durumlarda dikey video tamamen iyi ve bundan şikayet etmeyi bırakmalısın.

İLGİLİ: Otomatik Oynatmadan Facebook Videolarını Durdurma

Her yerde yorumları görüyorsunuz: “Burada gerçek suç dikey çekim!”, “Bu adamın videoyu normal bir insan gibi yatay olarak kaydedebilmesini istiyorum!” Ve “Ugh, dikey”.

Gerçekten, insanların neden bu konuda ne kadar eğildiğini bilmiyorum. Tabii ki, bazı şeyler filmler, TV şovları, normal YouTube videoları ve iyi üretim değeri layık şey gibi, yatay olarak kaydedilmelidir. Ama eğer sadece kedinin bir klibini çekiyorsan komik bir şey yapıyor ya da Las Vegas'a uçarken çılgın bir çığlık atıyor, dikey video iyi.

Telefonunuzu Tutmanın Tek Doğal Yolu

Telefonunuzu alın ve normalde yaptığınız gibi tutun. Hangi yönelim var? Dikey? Dava kapandı.

Direkt olmaktan nefret ediyorum ama doğru. Telefonunuzu, çocuğunuzun futbol maçında kullanıyorsanız gülünç görünce, bunlardan birini kullanmadığınız sürece, garip olmayan bir şekilde yatay olarak tutmak zordur.

Ayrıca, şu anda gerçekleşen videolarda hızlı bir şekilde bir şeyler elde etmek için telefonunuzu çektiğinizde, düşündüğünüz son şey, bu destansı üretim değerini elde etmek için cihazınızı yatay olarak çevirdiğinizden emin olmaktır.

Çoğu Sosyal Ağlar Dikey Video Desteği

Elbette, YouTube ve diğer video akışı siteleri, yatay bir video düzenini kullanır. Bu, dikey bir video oynatılırken çok fazla boş ekran gayrimenkulüyle sonuçlanır. Bununla birlikte, hemen hemen her sosyal ağ dikey videoyu desteklemektedir ve muhtemelen videolarınızı yükleyeceğiniz sitelerdir.

Facebook, Snapchat, Instagram ve Twitter'ın tümü, dikey videoyu desteklemek için oluşturulmuş kullanıcı arayüzlerine sahiptir, böylece yatay bir video kutusunda dikey bir video oynatırken yan taraftaki rahatsız edici siyah çubukları alamazsınız.

Aslında, yatay video aslında manzara Hikayesi'nde desteklenmez çünkü manzara modu desteklenmemektedir. Kendiniz deneyin — Hikayelerinize önceden kaydedilmiş yatay bir video eklemek, otomatik olarak dikey bir videoya dönüştürülecektir. Tüm kareyi uzaklaştırabilir ve alabilirsiniz, ancak küçük bir videoyla sonuçlanır (yukarıda gösterildiği gibi).

Yapabildiğiniz Zaman Yatay Olarak Kaydı, Ancak Zorlama

İLGİLİ: Akıllı telefon kameraları ne kadar iyi?

Yatay video hala kral. Tüm televizyonların dikey en boy oranına doğru hareket ettiği bir gün gelmedikçe, video kaydetmenin en iyi yolu ve her zaman olacak. Ancak, o zamana kadar, videonun ne zaman ve ne zaman bir sorun olmadan yapabileceğini görmek her zaman en iyisidir.

Ama sonuçta, dikey video gayet iyi çalışıyor ve sosyal medyada norm haline geliyor. Bu yüzden, telefonunuzu bir dahaki sefere geçirdiğinizde ve yanlara doğru eğmeden rekoru kırdığınız zaman, nihai dijital günahı işliyor gibi hissetmeyin.

Anahtar sadece insanların videonuzu nasıl ve nerede izleyeceğini düşünüyor.