E-posta Şifrelemek İçin İmkansız Olabilir

Bildiğimiz gibi e-postalar 1970'lere dayanıyor ve asla güvenlik göz önünde bulundurularak tasarlanmadı.

Son manşetler bunu ortaya çıkardı. Geçtiğimiz hafta Electronic Frontier Vakfı, e-postaları şifrelemek için kullanılan iki araç olan PGP ve S / MIME'nin “Efail” adlı bir istismarla tehlikeye atıldığını belirten bir not yayınladı. Temelde hiç kimse şifrelenmemiş e-posta mesajlarını kullanmıyor çünkü Ve şimdi tüm süreç boyunca gidebilir ve hala savunmasız olabilir. Sorun e-postanın kendisi olabilir.

İşte The Atlantic, Atlantik için yazıyor.

Efail'in dersi, herşeyi iyi inşa edebilmenizdir, ama eğer kötü bir temel üzerine inşa edildiyse, ayakta duracak kadar güçlü bir yapı yoktur. Eposta'nın kendisinden kimse sorumlu değildir ve Efail'in ifşasından bu yana insanlar birbirlerini parmaklarıyla işaret etmektedir – e-posta istemcileri, satıcılar, OpenPGP standartları ve S / Mime yazılım satıcıları. Kimsenin suçu değil ve herkesin hatası. Bu tür açıklamalar ve e-postaların kusurlarına dayanan hackler, öngörülebilir bir gelecek için gelmeye devam edecek.

Bu bir talihsizliktir, ancak güvenli bir mesajlaşma, bir şirket kontrol altındaysa en iyi şekilde çalışır; bu da muhtemelen Gmail'deki yeni Gizli Modun mesajınızın içeriğini aslında e-postayla göndermez – her şey Google sunucularında saklanır.

İLGİLİ: Neden Kimse Şifreli E-posta İletilerini Kullanmıyor

Eğer gerçekten güvenlik istiyorsanız e-postadan kaçınmak en iyisi olabilir. Şifrelenmiş iletişim ile zeminden inşa edilen Signal'u kontrol etmenizi tavsiye ederim.