Eero Yönlendiricinizde Statik IP Adreslerini Ayarlama

Çoğu zaman, yönlendiricinizin cihazlarınıza dinamik IP adresi ataması iyidir. Bazen, değişmeyen statik bir IP adresi atamanın ek kontrolünü istersiniz. Eero yönlendiricisinde bunun nasıl yapılacağı.

İLGİLİ: Eero Mesh Wi-Fi Sisteminizden En İyi Nasıl Çıkabilirsiniz?

Eero mesh Wi-Fi sistemi, bazı gelişmiş kontroller de dahil olmak üzere birçok harika, kullanımı kolay özelliklere sahiptir. Aygıtların statik IP adreslerini ayarlamak bunlardan biridir. Eero uygulamasındaki ayarlar gezinmek için oldukça kolaydır ve genellikle bir sorun olmadan istediğiniz şeyi bulabilirsin. Statik IP adresi kullanmak için ayarların bulunması biraz zorlayıcı çünkü “statik IP” ya da bunun gibi bir şey değil, “Rezervasyonlar” altında listeleniyorlar.

Başlamak için telefonunuzdaki Eero uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunun.

“Ağ Ayarları” seçeneğine dokunun.

Sayfanın altına doğru ilerleyin ve ardından “Gelişmiş Ayarlar” kategorisine dokunun.

“Rezervasyonlar ve Bağlantı Noktası Yönlendirme” seçeneğine dokunun.

“Rezervasyon Ekle” girişini seçin.

Cihaz Seç sayfası yönlendiricinize bağlı tüm cihazları gösterir. Statik bir IP adresi kurmak istediğiniz belirli aygıta dokunun.

Bir sonraki ekranda IP adresine dokunun ve ardından cihazın sahip olmasını istediğiniz adresi yazın. Sağ üst köşedeki "Kaydet" e basın.

Bundan sonra, seçtiğiniz cihaz Rezervasyonlar listesinde görünür ve gitmekte fayda var. Şu andan itibaren, Eero yönlendiriciniz bu IP adresini o aygıta atar.

Statik IP adresini kaldırmak ve bu cihaz için bir dinamik adres kullanmaya geri dönmek isterseniz, Rezervasyonlar ve Bağlantı Noktası Yönlendirme sayfasına geri dönün, cihaza ve ardından cihazın IP Rezervasyonunun altındaki “Rezervasyonu Sil” e dokunun. sayfa.