En İyi Atıcılık Oyunları (Atıcılara Emen Kişiler İçin)

Atıcı oyunlar ortada hakim olurlar, ki bu gerçekten çok iyi olmadığınızda cesaret kırıcı olabilir. Neyse ki sizin için, beceri seviyeniz ne olursa olsun oynayacak bir patlama olan birkaç büyük FPS oyunu bulduk.

Yeni başladığınızda, kendinizi bir grup çevrimiçi yetenekli oyuncuya maruz bırakmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, her zaman bir tek oyuncu kampanyasında eğitilmeye değer. Başlamak için harika tek oyunculu oyunların bir listesi var, ancak çok oyunculu arıyorsanız, sonraki bölüme ilerleyin.

Tek Oyunculu Oyunlar

Tek oyunculu atıcılar çok eğlencelidir, ama onlar çok oyunculu meslektaşlarından daha iyi hikayelere bağlı. Tek oyunculu deneyim, aynı zamanda, atıcı türüne alışmanın daha dostça bir yoludur, çünkü karıĢımdaki diğer insanlarla iyi bir Ģekilde çalıĢmak için ilave baskıya sahip olmuyorsunuz.

Portal ve Portal 2

Bu liste Portal serisinden bahsetmeden eksik kalacaktır, bu yüzden hemen yoldan çıkartalım. Orijinal Portal, Half-Life çağdaşları ile aynı oyun motorundan oluşturuldu, ancak çok farklı bir deneyim. Öldürmek için düşman yok, keşfedilecek büyük manzara yok. Oyuncu ve bulmaca öğelerini hareket ettirmek için bir “Portal silahı” kullanan birinci şahıs nişancı tarzında oynanan bir dizi bulmaca odası.

Kulağa basit geliyor. Ve onun mekaniği. Ama Portal, oyun tasarımında bir ustalık sınıfı sunuyor, tatmin edici bir fizikle bir kaç şeytani bulmacaları ve deneysel bir AI gitmişken tutkunları hakkında şaşırtıcı derecede etkileyici bir hikayeyi karıştırıyor.

Portal ayrıca herhangi bir video oyununda en iyi jilet keskin mizahını gösteriyor. Portal bir anlık klasikti ve bugün de öyle kalıyor. Devamı, Portal 2, tüm zamanların en çok beklenen oyunlarından biriydi. Her açıdan daha büyüktü, Aperture Science’ın arka planını ortaya çıkardı, birkaç yeni karakter ekledi ve oyuncuya yeni bulmacalar yoluyla ilerlemek için yeni araçlar sağladı. Tek oyunculu kampanya için buna değecekti, ama aynı zamanda sizin için çalışabileceğiniz bir arkadaş ve tam bir işbirliği kampanyası da var.

Sadece parmaklarınızı bir Portal 3 için hemen geçmeyin. Vana, artık “oyun yapma” işini yapmıyor.

Sistem Şoku ve BioShock Serisi

System Shock 2, sadece atıcıların değil, genel olarak video oyunlarının yadsınamaz bir hikayesi ve neredeyse tüm bilim-kurgu uzmanlıklarında becerilere sahip bir karakter oluşturmanıza olanak sağlaması nedeniyle inkar edilemez bir klasik. Elbette, siberpunk / korku hikayesiyle yolunuzu patlatabilirsin, ama aynı zamanda daha az geleneksel yollarla düşmanları öldürmek için hack becerilerini ya da psişik güçlerini patlatırsın.

BioShock, Art Deco Atlantis’te alternatif tarih için bilim kurgu ortamını satın alarak, Sistem Şoku’nun manevi ardılıydı. Yine, mükemmel bir hikaye ile yolunuzu çekebilirsiniz, ancak “plazmidler” (okuma: büyü) veya gizlilik tarafından sunulan oyun seçeneklerinden mahrum kalacaksınız. Hikaye de oldukça harika.

BioShock 2 en iyi atlandı — ayrı bir ekip tarafından geliştirilen hayal kırıklığı yaratan bir oyundu. Ancak, yüzlerce yıllık dini zerafetlere dayanan özgün bir prefabrik olan BioShock Infinite, son on yılın en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilir. BioShock’un kurulumu, seviyelerin etrafında hareket etmek için yeni bir swashbuckling mekaniği ve zaman ve mekanda açık delikler açabilen kullanışlı bir AI karakteri ile genişletildi.

BioShock Infinite, çok çeşitli konsollarda ve PC platformlarında (hatta Linux!) Mevcuttur ve denemediğinizde gerçekten kaçırıyorsunuz.

Fallout Serisi

Orijinal Fallout oyunları – Fallout ve Fallout 2 – 90’ların sonunda yukarıdan aşağı RPG’lerin serbest bırakılmasıydı. Ancak Fallout 3’ten (2008) başlayarak, birinci şahıs nişancıları oldular. Teknik olarak: ilginç VATS sistemi, zamanı duraklatmanıza ve hedeflerinizi hassas bir şekilde seçmenize olanak tanıyacak şekilde dikkatlice seçmenize izin verir. Konvansiyonel aksiyon ve sıra tabanlı dövüşü birleştirmek için etkili ve bazen de haklı olmayan bir yöntemdir.

Fallout serileri, 1950’lerden sonra kültürün donduğu ve dünyanın nükleer savaş nedeniyle yok olduğu zaman patladığı Birleşik Devletler’in alternatif bir geleceğinde gerçekleşiyor. Fallout 3, Fallout: New Vegas ve Fallout 4’ün tümü geniş benzerlikteki öğeleri paylaşıyor, ancak New Vegas genelde taraftarlar tarafından en iyisi olarak kabul ediliyor.

Fallout 3, kronolojik olarak (hikaye ögelerini oyundan oyuna taşır) geçiyorsa daha iyidir ve daha yeni Fallout 4, çok daha rahat bir kullanıcı arayüzü ve derin bir yapım sistemi içerir, ancak oyuncuya daha az verdikleri için eleştirilmiştir anlatı seçimleri.

Her üç oyun da, özellikle hacking veya karizma becerilerine odaklanıyorsanız, mücadeleye dayanmayan hikayeyle sorunları çözmek ve ilerlemek için seçenekler sunar. Çekim yapmayı tercih ediyorsanız Fallout 4 DLC Automatron’u kesinlikle tavsiye ederim: bu sizin için tüm kötü adamları öldürmek için neredeyse yıkılmaz bir robot dost inşa etmenizi sağlar.

Metal Gear Solid Serisi

Teknik olarak, Metal Gear Solid serisi, karakterinizin bir silahı olduğu ve insanları çekebileceği anlamında, atıcı oyunlardır. Ama serideki kurulum aslında birinci şahıs nişancılarını önceden gösteriyor ve şunları gösteriyor: Metal Gear’da, düşmanlarınızı gizleyerek veya sessizce onları etkisiz hale getirerek savaştan kaçınmaktan her zaman daha iyisiniz. Bu yüzden buna “Taktik Casusluk Hareketi” oyunu diyorlar.

Seri, orijinal Metal Gear Solid ile (teknik olarak 1980’lere uzanan serideki üçüncü oyun) PlayStation’a klasik bir şekilde dönüştü, etrafta sinsi sinsi sinsi, zengin ve bazen de goofy karakterleri ve paramiliter hakkında derin bir hikaye vardı. çatışmalar, nükleer proliferasyon, klonlar ve dev robotlar. Evet, dizi boyunca çok fazla anime etkisi olduğunu söyledim mi?

Bu günlerde tüm oyunlardan geçmek için çoklu konsollara ihtiyaç duyabilirsiniz (sadece ilk ve son oyunlar PC’de yayınlanmıştır), ancak beşten bire beşe çıkmak zengin bir deneyimdir. Hikâye anlatımı zaman zaman çıldırtıcı olabilir, ama sinsi, yaratıcı oyun her zaman tatmin edicidir. Metal Gear Solid 5 dizinin en yeni oyunu ve muhtemelen Metal Gear Survive ve auteur Hideo Kojima serisi olmadan yapılan diğer yeni oyunların büyük bir kısmı.

Çok oyunculu oyunlar

Çok oyunculu oyunlar, atıcı evrenin flipsiti. Saf, çok oyunculu eğlencenin lehine derin hikâyelerden kaçınmaya eğilimlidirler. Genellikle diğer oyuncularla bir haritaya yüklüyorsunuz ve eğlenceye fırlatılıyorsunuz. Ayrıca farklı oyun modları bulacaksınız. Ölüm maçları, hedefiniz sadece herkesi öldürmek için savaş rotası gibi çalışır. Takım ölümü benzer şekilde çalışır, ancak diğer takımı öldürmek olan bir takımın parçası olarak oynarsınız.

Oyuna bağlı olarak çeşitli diğer takım modlarını da bulabilirsiniz. Bazı teklifler, bayrak senaryolarını fethediyor, bazıları da hedefler sağlıyor (bombalar koymak veya yaymak gibi).

İleri Takip

Overwatch, şu anda sadece renkli karakter tasarımı ve sık içerik güncellemeleri nedeniyle değil, sadece popüler. Team Fortress 2 ile başlayan “hero shooter” türünün trendini takip ediyor ve Overwatch’un zengin karakter çeşitliliği en büyük gücü. Ve demek istediğim, hem edebi hem de mecazi duyularda.

Overwatch’ın 27 oynanabilir karakteri arasında (yazma sırasında) yıldırım reflekslerine veya mükemmel hedefe dayanmayan girişler vardır. Destek karakterlerinin çoğu, takım üyelerini kilitleme veya aura araçlarıyla iyileştirebilir. Tank karakterleri takımlarını kalkanlarla koruyabilir veya büyük kavgalı vuruşlar ve kilitli silahlarla hasar verebilir. Savunmacı kahramanlar, otomatik olarak düşmanlara zarar vermek ve onları yavaşlatmak için taret kurabilirler. Patlayıcı silahlara sahip ağır karakterler sıçrama hasarı ve düşmanları haritadan koparır.

Önemli olan, oyun stiliniz, beceri düzeyiniz veya tercihiniz ne olursa olsun, Overwatch’da size uyan bir karakterden daha fazlasını bulabilirsiniz. Atıcı acemiler olan oyuncular bile doğru kahraman ve bazı uygulamalarla rekabetçi modda iyi performans gösterebilirler. Oyunun kumar benzeri kozmetik yağma sistemine daha fazla para harcamamaya çalışın.

Splatoon ve Splatoon 2

Nintendo, satışları artırmak için klasik tek oyunculu bayiliklerinin gücüne her zaman eğildi. Bu yüzden şirket kapalı alanlarda takım tabanlı bir online shooter olan Splatoon’u ortaya çıkardığında, sol alandan çıktı. Çocuk dostu kalamar karakter tasarımları ve silahlarıyla bile (oyuncular mermiler yerine “mürekkep” vururlar), büyük bir kalkış oldu.

Ama Splatoon ve onun devamı, Splatoon 2 (sırasıyla Wii U ve Switch konsolu), normal takım atıcı değil. Amaç, sadece düşman takımının daha çok çekim yapmaması, takımınızın boya mürekkep rengindeki haritanın en yüzey alanını kaplamaktır. Ekibinizin mürekkebindeki zemini örtmek, siz ve takım arkadaşlarınızın “kalamar” formunda hızla hareket etmelerini sağlar. Dev bir boya silindiri ve kova gibi sıra dışı girişler de dahil olmak üzere geniş bir silah dizisi, kasabayı boyamak için keskin nişancı becerilerine (ve diğer takımlara) ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

Turun sonunda en çok kim öldürüyor, ama haritanın çoğunu kazanan mürekkeple kaplayan takım kazanıyor. Oyunlar, atıcı türünün kurallarını kendi başlarına döndürürler ve tesadüfen konsolda bulunan daha az hassas kontrollerden faydalanırlar. Wii U ya da Switch’iniz varsa, sahip olmanız gerekir.

Bitkiler Vs. Zombiler: Bahçe Savaşı 2

Bitkiler Vs tanıyabilirsiniz. Yukarıdan aşağıya bir kule savunma oyunu olarak zombiler. Bu orijinal: Bahçe Savaşı tamamen farklı bir şeydir. Karşı takımların titiz bitkileri ve zombileri tam 3D kavaklarda kontrol ettiği çevrimiçi takım tabanlı bir atıcıdır. Çok oyunculu hem oyuncuya karşı hem de ortak kullanıma açık arenalarda mevcuttur.

Bir 2D kule savunma oyununun evreninde tam bir 3D atıcı ayarlamanın güzelliği, hala bu türden birçok öğe kullanmasıdır. Kulelerinizin, engellerin ve şifa yapılarınızın stratejik yerleşimleri, düşmanlarınızı vurmak kadar önemli olabilir. Takım tabanlı kurulum ve stratejik aksiyon ile, çok daha fazla tatmin edici bir omuz üstü muharebesi ile League of Legends gibi Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) oyunlarıyla çok şey var. Ayrıca, her iki tarafta da birden fazla oyun stili ve sıvı ayarlamaları için seçim yapmak için çeşitli karakterler vardır.

İLGİLİ: Neden MOBA Oyunları Efsaneler Ligi gibi popüler mi?

Titanfall ve Titanfall 2

Titanfall, Call of Duty serisinin eski yapımcıları tarafından oluşturulan Respawn Entertainment’dan geliyor. Ama bu sizi kandırmasına izin vermeyin: Bu bilim-kurgu çok oyunculu yeni bir canavar. Oyun, pilot modları arasında, oyuncuların roket paketlerini duvarlara binmek ve seviyeler arasında zum yapmak için kullandığı Titan modları ve pilotların devasa büyüklükteki silahlara ve büyük çelik yumruklarla baştan çıkarmak için devasa boyuttaki mechlere atladığı Titan modları arasında bölünmüş durumda.

Titanfall’un parkur hareket sistemi ortaya çıktığında çığır açıyordu, neredeyse titüler dev robotlarını ikinci bir muz özelliğine bırakıyordu. Ama burada özellikle dikkat çeken, Yıpranma oyun modu. Bu ana çok oyunculu mod, oyuncuların diğer oyunculara ve Titanslarına ek olarak, AI kontrollü robotların dalgalarını alarak puan kazanmalarına izin verir. Otomatik hedeflemeli insan silahlarına odaklanan ve Titan’ınıza sıçrayan bir yük oluştur, ve genellikle diğer takımın oyuncularını avlayan rakipleri dışarda bırakacaksın.

Titanfall 2, orijinalde yeni silahlar ve hareket kabiliyetleri, özellikle de oyuncuların Örümcek-Adam gibi sahneler etrafında zıplamalarını sağlayan kancalı kancayla genişletildi. Ama aynı zamanda, ilk oyundan hatasız bir şekilde eksik olan, çok oyunculu bir tek oyunculu kampanya modunu da ekledi. Kampanya kısa ve hikaye biraz kuru, ama yaratıcı ve çeşitli seviyelerde ve ana karakter ve onun snarky robot pall camaraderie iyi bir oyun yoluyla değer.

Görüntü kaynağı: Nintendo, EA, Buhar