En İyi Google Sayfa Eklentileri

Google Sayfa Eklentileri, tarayıcı uzantılarına benzer şekilde çalışır. Ek özellikler kazanmak için Sayfalara yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardır. Bazı eklentiler üretkenliği artırırken, bazıları daha kapsamlı yetenekler ekler. İşte nasıl başlayacağınız.

Eklenti Yükleme

Eklenti edinmek için Google Sayfaları'nda yeni veya varolan bir dosyayı açın, “Eklentiler” i tıklayın ve ardından “Eklentiler al” ı tıklayın.

Tüm eklentilerin listesine göz atabilir, kategoriye göre sıralamak veya arama çubuğunu kullanarak arama yapmak için açılır menüyü kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz bir eklenti bulduğunuzda, eklentiyi yüklemek için “Ücretsiz” düğmesine tıklayın (ücretli bir eklentiyse, bu düğme satın alma fiyatını yansıtır).

Eklentileri yükledikten sonra, onlara belirli izinler vermeniz gerekir. Bunlar, doğru çalışması için eklentinin çalışmasında temeldir. Herhangi bir eklenti yüklemeden önce izinleri tam olarak anladığınızdan ve geliştiriciye güvendiğinizden emin olun.

İzin Ver" i tıklayın."

Bir eklenti yükledikten sonra, kullanmak istediğinize işaret eden “Eklentiler” i tıklayın ve ardından “Başlat” veya “Aç” ı tıklayın. Bu, eklentiyi başlatır veya kenar çubuğunu sabitler. senin penceren.

Eklentiyi Kaldırma

Artık bir eklentiye gerek duymuyorsanız, Google Sayfalardan kaldırmak kolaydır.

Belgenizde, "Eklentiler" i ve ardından "Eklentileri Yönet" i tıklayın.

Açılan pencerede, kaldırmak istediğiniz eklentiye gidin, yeşil renkli "Yönet" düğmesini ve ardından "Kaldır" ı tıklayın.

Seçilen eklenti kaldırılır ve mavi renkli "Ücretsiz" yükleme düğmesiyle yönet düğmesi değiştirilir.

Favori Eklentilerimiz

Şimdi, nasıl yapılır işleri bittikten sonra, en sevdiğimiz eklentilerden bazılarına geçelim.

Elektrikli El Aletleri: Sıkıcı Görevleri Otomatikleştirin

Elektrikli El Aletleri, sık karşılaşılan ve en sıkıcı ve karmaşık görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak 20+ özellik grubudur. Her araç, veri işlemeyi herkes için kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. En çok kullandığınız formülleri ve işlemleri takip ederek tekrarlanan işlerdeki tıklamaları azaltın, böylece bir dizi eylemi farklı aralıklara hızla yeniden uygulayabilirsiniz. Ama hepsi bu kadar değil; yinelenen veya benzersiz girişler bulabilir, verileri eşleştirebilir ve birleştirebilir, sayfaları karşılaştırabilir, metni bölebilirsiniz ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Elektrikli El Aletleri ilk 30 gün, yıl için 43 $ ve ömür boyu lisans için 90 $ için ücretsizdir.

Doctopus: “Dağıtma” Belgeleri

Doctopus akılda öğretmenleri ile inşa edilmiştir. Size Google Drive dosyalarınızı belirli bir öğrenci listesine kopyalama ve "dağıtma" yeteneği verir ve ödevlerinizi nasıl yönettiğiniz konusunda tam kontrol sahibi olursunuz.

Goobric (Google + rubric) Chrome uzantısıyla birlikte kullanıldığında, Doctopus, rubrikler oluşturmanıza ve öğrencilerin rubrikler kullanarak çalışmalarını okumak, yorum yapmak ve not almak için harcadığınız süreyi kısaltmanıza, hatta öğrencinin çalışması hakkında sesli yorumlar bırakmanıza izin verir.

Doctopus'un kullanımı% 100 ücretsizdir.

WolframAlpha: Gerçekleri Bul ve Hesaplama Formülleri

Bugünlerde bilgisayarınızda yeni bir sekme açmanın ve internet olan bir tavşan deliğinde kaybolmanın dikkatini dağıtmadan bir şey yapmak için yeterince zor. WolframAlpha'nın ücretsiz eklentisi sayesinde, matematiksel hesaplamalar, bilim ve teknoloji, tarihsel gerçekler vb. Bulmak için interneti araştırmak üzere Google Sayfaları terk etmeniz gerekmez.

Bugünlerde bilgisayarınızda yeni bir sekme açmanın ve internet olan bir tavşan deliğinde kaybolmanın dikkatini dağıtmadan bir şey yapmak için yeterince zor. WolframAlpha'nın ücretsiz eklentisi sayesinde, matematiksel hesaplamalar, bilim ve teknoloji soruları, tarihsel gerçekler ve benzerleri için internette arama yapmak için Google Sheets'ten ayrılmak zorunda kalmazsınız.

WolframAlpha, soruları cevaplamak, analizler yapmak ve aklınıza gelebilecek ya da bilmeniz gereken her şey için raporlar oluşturmak için geniş veritabanlarını ve algoritmaları kullanır. E-tablonuzda, hesaplamak istediğiniz herhangi bir metni veya hücreyi seçin – hatta hakkında daha fazla bilgi edinin – sonra WolframAlpha eklenti menüsünden, seçili metni sonuçlarıyla değiştirmek için “Seçimi Wolfram Alpha ile Hesapla” yı tıklayın.

Supermetrics: İş Raporları Oluştur

Supermetrics, Google Sayfalarınızı SEM, SEO, web analitiği ve sosyal medya kullanarak entegrasyonla birlikte eksiksiz bir iş raporlama sistemine dönüştüren güçlü bir eklentidir. Verileri birden fazla siteden tek bir e-tabloya çekerek, portföyler arasında verileri karşılaştırmada zaman ve emek tasarrufu sağlar. Google Analytics, AdWords, Facebook Reklamları, Twitter Reklamları, Amazon Reklamları, Instagram ve daha fazlası gibi analitik araçlarını birbirine bağlar.

Verileri içe aktarmak için, yalnızca e-tablonuza eklenmesini istediğiniz alanları seçmek üzere filtreler uygulayabilirsiniz. E-tablolar daha sonra otomatik olarak güncellenir ve tüm verileriniz güncel tutulur. Daha sonra, PDF, Excel, CSV veya HTML formatlarını göndermek için otomatik e-posta ayarlayabilir, hatta Google’ın paylaşım seçenekleriyle raporlarınıza erişebilirsiniz.

Supermetrics 14 gün boyunca ücretsizdir; daha sonra sınırlı özelliklerle ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilir ya da sırasıyla 69 $ / kullanıcı / ay ve 149 $ / kullanıcı / ay için Pro veya Super Pro sürümlerine yükseltme yapabilirsiniz.

Twitter Arşivi: Tweet'leri Sayfalara Kaydet

Twitter Arşivi, herhangi bir anahtar kelimeyi veya etiketi kullanarak tweetleri Google Sayfalarına kolayca kaydetmenize olanak sağlar. Bir arama sorgusu girdikten sonra, sorgunuzla eşleşen tüm tweetler Google E-tablolarınıza otomatik olarak kaydedilir. Trend etiketlerinde, markanızda, coğrafi etiketli tweet'lerde ve daha fazlasında tweet'leri kaydedin.

Twitter Arşivi'nin kullanımı ücretsizdir, ancak premium bir hesap daha fazla arama terimi, daha fazla Twitter kuralı ve azalan yoklama bekleme süresi yakalama olanağına sahip olabilir. Özgür kullanıcılar saatte bir Twitter'ı, premium kullanıcılar ise her 10-15 dakikada bir anket yapar. Bir premium üyelik size abone olmak için 29 $ / yıl kazandıracak.

Şablon Galerisi: Harika Şablonlar Bul

Şablon Sayfaları ile Google E-Tablolar e-tablolarınız için profesyonelce tasarlanmış şablonları kullanarak zaman kazanın. Takvimler, programlar, zaman çizelgeleri, finansal hesap makineleri, faturalar ve daha birçok seçenek arasından seçim yapın. İstediğiniz bir şablonu tıkladıktan sonra, eklenti, şablonun bir kopyasını doğrudan Google Drive’ın kök klasörüne kaydeder.

Şablon Galerisi, kullanımı tamamen ücretsizdir.

Yine Bir Başka Posta Birleştirme

Yine Bir Başka Posta Birleştirme (YAMM), kişilerinize şablonlara dayalı e-postalar göndermenizi, e-posta kampanyalarını otomatik hale getirmenizi ve gönderdiğiniz e-postaları izlemenizi sağlar. Tüm kişilerinizi bir Sheets belgesine içe aktarmak, Gmail'de taslak e-posta şablonu oluşturmak ve ardından eklentiyi başlatmak kadar kolaydır. Her e-postayı belirli bir kişiye kişiselleştirerek, biçimlendirme komutlarını kullanarak e-postanın içeriğini doğrudan e-tablonuzdan kişiselleştirebilirsiniz.

YAMM günde 50 e-posta için ücretsiz. Ücretli planlar 28 $ / yıldan başlar ve planlı teslimatı ve günde 400 e-posta göndermeyi içerir.

Hunter: E-posta Adreslerini Bul

Google E-Tablolar Hunter, herhangi bir etki alanının e-posta adreslerini kolayca bulur, ardından belgenizi sonuçlarıyla birlikte doldurur. İnsanların profesyonel e-posta adreslerini bir saniyenin bir yarısında bulabilirsiniz ve e-posta veritabanınızı zenginleştirmenize yardımcı olur. Hunter, herhangi birinin en olası e-posta adresini bulmak için çok sayıda sinyal kullanır.

E-posta adreslerini almak istediğiniz şirketin etki alanını girin ve Hunter, bunların ne kadar doğru olduklarını ve puanın ne kadar güvenli olduğunu gösteren bir puanla birlikte hepsini Belgelerinize ekler.

Avcı ayda 20 arama yapmakta serbesttir. Ücretli hesaplar 1000 arama için 34 ABD Doları / ay, 50.000 arama ve CSV indirme işlemi için ayda 279 ABD Dolarına kadar çıkmaktadır.