En Ucuz Kulakiçi Gürültü Yalıtımlı Kulakiçi Ucuza Dönüştürme

Gürültü önleyici kulaklıklar harikadır, ancak yalnızca katlanamadığınız bir çift kulak kulağı varsa, bunları bir sürü para harcamadan dışarıdaki gürültüyü engelleyen gürültü yalıtıcı kulağa dönüştürebilirsiniz.

İLGİLİ: Gürültü Azaltıcı Kulaklıklar Nasıl Çalışır?

Ses yalıtımı yeteneklerini tanıtan en ucuz kulakiçi kulaklıklar, aslında dışarıdaki gürültüyü engellemede çok iyi bir iş çıkarmaz. Ve olsalar bile, hala korkunç ses kalitesine sahip olabilirler. ISOtunes veya Plugfones gibi bu alanda uzmanlaşmış bir marka ile gidebilir, ancak ISOtunes'in en ucuz kablosuz kulaklıkları 60 $ 'a mal olur.

Neyse ki, favori çiftiniz de dahil olmak üzere, herhangi bir çift kulaklığa gürültü yalıtımı eklemek için birkaç yol vardır; bu, yukarıdaki şirketlerden gelen özel kulaklıklardan daha ucuzdur.

Özel Köpük İpuçları Satın Alın

Normal kulakiçi kulaklıklarınızı gerçek gürültü izolasyonlu kulakiçi kulaklıklara dönüştürmenin en iyi yolu, bazı özel köpük uçları satın almaktır ve Comply belki de bunları yapan en popüler şirkettir.

Köpük uçları, ISOtunes'in OSHA uyumlu kulakiçi kulaklıklarında kullandığı şeye çok benzeyen bir “viskoelastik hafıza köpüğü” nden yapılır. Parmak uçlarınızla uçları sıkıştırdığınız, kulakiçi kulaklarınızı kulağınıza kaydıracağınız ve kulak kanalınızı tamamen kapatmak için uçların genişlemesi için kulak tıkaçlarına benzerler. Bu yavruları uçak gezintisi sırasında ve hatta çimleri biçerken giyerim ve çok iyi çalışırlar.

İLGİLİ: Suck için kullanılan kablosuz kulaklıklar, ama şimdi iyiler

Buna ek olarak, birkaç farklı köpük ucu modeli vardır, ancak Gürültü İzolasyon hattında hemen hemen her çift kulakiçi ile çalışan birkaç farklı versiyonu vardır. Belirli kulağınıza uyanları görmek için “Uygun Bul” u tıklamanız yeterlidir. Üç kişilik bir set 20 dolara malolacak, ama bunlar iyi bir süre sürmeli.

Retrofit Düzenli Kulak Tıkacı

Özel köpük uçlarına kiri ucuz bir alternatif istiyorsanız, çoğunlukla aynı şeyi yapan bazı normal kulak tıkaçlarını güçlendirebilirsiniz. Ve aslında yıllar önce yaptığım özel köpük ipuçlarını bile bildiğim bir şeydi.

Yine de biraz iş gerektiriyor – kulak tıkaçlarını kısaltmak ve ortada bir delik açmanız için kulak tıkaçlarını kestirmeniz gerekiyor, böylece kulağınıza takılacaklar (ve böylece sesin geçebileceği şekilde). Bu bir deri zımbalama aracı veya benzer bir şey kullanılarak yapılabilir, ancak aslında bir matkap ucu kullandım ve kulak tıkaçlarının ortasındaki bir delikten dikkatli bir şekilde delinmiştim.

Kulak tıkaçları kulağınıza takılmadığı ve kulağınızı her kaldırdığınızda kulağınızda kalma eğiliminde olduğu için, bu en iyi yöntem değildir. Yani bu arka tarafta bir tür acı ve sadece bazı özel köpük ipuçları almak için buna değer.

Yine de sıkı bir bütçeye sahipseniz, bu seçenek en azından oldukça iyi çalışır. Artı, gerçekten ucuz – ucuz 50 çift için 9 $ gibi.

Kendi Özel Kulak Kalıplarınızı Yapın

Bu herkes için değil, ama gerçekten yeni bir seviyeye almak istiyorsanız, kulağınızın iç kısmını mükemmel şekilde şekillendiren ve tamamen bir mühür oluşturan kendi özel kulak kalıplarınızı yaratmanın en iyi yolu budur.

10 $ için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir kit alabilirsiniz. Gerçi macunları birbirine karıştırmanız, küfü ve kulağı kulağınıza sokmanız gerektiğinden biraz daha sabrınız var ve daha sonra kalıbın ayarlanması için yaklaşık on dakika bekleyiniz. Öyleyse birkaç saat tedavi etmelisin.

Süreç hakkında bir rehberimiz var, bu yüzden eğer tatlı bir ses yalıtımına sahip olmak için uğraşmak istediğiniz bir şey varsa, bu gitmek için harika bir yol olabilir.

İLGİLİ: Kulak İçi Monitörler için Özel Silikon Kulak Kalıpları Nasıl Yapılır?