ESPN, SportsCenter'ı Twitter'a Getiriyor

Twitter videoya zorluyor, ve ESPN sosyal medya sitesinde yeni bir şov başlatıyor: SportsCenter Live.

Şovun içeriği SportsCenter ekibinden spor haberleri ve yorumları içerecek ve yeni bir hesaptan çıkarılacak: @SCLive. İçerik diğer ESPN tanıtıcılarında da paylaşılacaktır. Başka bir gösteri olan Fantasy Focus Live, popüler fantezi futbol podcast'ini canlı olarak yayınlayacak.

Muhtemelen Twitter'ı bir video sitesi olarak düşünmüyorsunuz, ancak paralarının iyi bir parçası video reklamlardan geliyor. İşte Variety için yazan Todd Spangler:

Şirkete göre, belirli rakamlar vermeyi reddetseydi de, Twitter'ın video görüntülemeleri son bir yılda neredeyse iki katına çıktı. Geçtiğimiz hafta Twitter, videonun reklam gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturduğunu ve 2018'in ilk çeyreğinde yine en hızlı büyüyen reklam biçimi olduğunu söyledi.

Bu arada ESPN, bu kord kesme işlemine son olarak tepki vermeye başladı – geçen ay ayda 5 dolarlık bir yayın hizmeti başlattılar. Twitter, ESPN'nin spor karşılaşmalarının ve yorumlarının yer alması için doğal bir yer gibi görünüyor, çünkü insanlar bunun için zaten gidiyor.

Twitter, Major League Baseball ve Major League futbolu gibi direkt video oyunları da dahil olmak üzere çeşitli video fırsatlarını değerlendirdi ve sitede her iki ligden haftalık ücretsiz bir oyun bekleyebilirsiniz. Spor dışı içerikler Ellen DeGeneres, Buzzfeed, Vox ve Vice gibi isimlerden gelecektir. Herhangi birinin izlemeye değer olup olmadığını zaman gösterecek.