Evdeki tüm Teknoloji Konforları ile Yolda Nasıl Hayatta Kalınır?

Evde mükemmel bir teknoloji kurulumuna sahip olduğunuzda, bir yolculuğa çıktığınızda tüm bunları geride bırakmak zor olabilir. Size getirebileceğiniz şeylerle mümkün olan en iyi deneyimi elde etmek için bazı ipuçları ve püf noktaları.

Bu bir Joni Mitchell şarkısından (belki de Sayma Kargaları tarafından popüler hale getirildi) bir deyiş vardır: “Gittiğiniz zaman ne yaptığınızı bilmiyorsunuz.” Seyahat ettiğimde sürekli olarak bununla mücadele ediyorum. Bir yolculuğa çıkıncaya kadar evimde sahip olduğum tüm teknoloji konforlarını hiç düşünmeyin, sonra aniden panik veriyorum ve neyi kaçırdığımı anlıyorum. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, seyahat teknolojisi kurulumumu sürekli olarak mükemmelleştirdim. Ben, hiçbir backpacker ya da iş yolcuları değilim, ancak yılda birkaç kez uzun gezilere gideceğim ve bunun üzerine benim karım ve hafta sonu her hafta sonu için ailelerimizi ziyaret ediyorum.

İLGİLİ: İyi Seyahat Fotoğrafları Nasıl Çekilir

Bundan böyle, ev tekniğimin dışında kalmama yardımcı olan birkaç şey öğrendim ve bu ipuçları da size yardımcı olabilir.

Bulut Deposunu Kullan

Şanslıyım ki tek ve bilgisayarım bir dizüstü bilgisayar, bu yüzden her yere götürebiliyorum ve tüm dosyalarımın benimle gelmesini sağlayabiliyorum. Bununla birlikte, eğer gerçekten etrafta dolanabileceğin bir masaüstü bilgisayarınız varsa, işler biraz zorlaşır. İyi haber şu ki bulut depolama bu durumlarda kullanışlı olabilir.

Bulut depolama ile tüm önemli dosyalarınızı tüm cihazlarınızda senkronize edebilirsiniz. Dolayısıyla, seyahatiniz sırasında aldığınız veya evinizden uzakta olduğunuz sırada başka birinin bilgisayarına erişebileceğiniz ikinci bir dizüstü bilgisayarınız varsa, en azından önemli dosyalarınıza nerede olursanız olun erişebilirsiniz.

Depolama hizmetlerinin çoğunun, (en fazla 50 GB boş alan sunan Mega ile) yanı sıra ihtiyacınız olduğunda aylık ücret karşılığında daha fazla depolama olanağı sunan ücretsiz bir katmanı olabilir.

İLGİLİ: Ücretsiz Depolama Olan Tüm Bulut Depolama Servisleri

Dizüstü bilgisayarınızı, masaüstünüzle dosya senkronize edecek şekilde ayarlayacaksanız, hâlâ devam etmek ve hâlâ evdeyken ve iyi bir İnternet'e bağlıyken senkronizasyonu yapmak en iyisidir. Tüm şeyleri masaüstünüzden senkronize etmeniz bile gerekmez. Çoğu bulut depolama hizmeti, her bir cihaza hangi klasörlerin indirileceğini seçebileceğiniz seçici senkronizasyon sağlar.

Ve eğer bir şeyi unutursanız, daha fazlasını senkronize etmek için seyahat ederken sahip olduğunuz her türlü bilgiyi her zaman kullanabilirsiniz.

OneDrive kullanıyorsanız, PC'nizdeki herhangi bir dosyayı (OneDrive klasörünüzde olsun ya da olmasın) uzaktan yakalamanızı sağlayan bir Getirme özelliğini bile etkinleştirebilirsiniz.

Chromecast al

Eğer Netflix'i sık sık evde izlerseniz, seyahat ettiğinizde buna gerek kalmaz. Seyahat çantanıza yerleştirmek için bir Chromecast (veya Roku Express veya Fire TV Stick) gibi taşınabilir bir akış çubuğu almanızı her zaman öneriyorum.

İLGİLİ: Google Chromecast'i Otel Odasında Nasıl Kullanabilirim?

Elbette, akıllı telefonunuzu veya bir dizüstü bilgisayarınızı kullanıyor olabilirsiniz. Ancak, gittiğiniz yerlerin büyük olasılıkla kullanabileceğiniz uygun bir televizyona sahipken neden bu kadar küçük bir ekranda gösterileri ve filmleri izleyeceksiniz?

Bu nedenle, seyahat ettiğimde her zaman yanımda bir Roku Ekspres taşıyorum. Bu sayede sadece fişi takabilir, Wi-Fi'ye bağlayabilir ve şovlarımı büyük ekranda çok fazla yaygara yapmaya gerek kalmadan başlatabilirim. Onlar da yeterince ucuzlar. Ailemde bir yere gidebileceğim kadar ucuza, böylece her seferinde başka bir yere seyahat ettiğimde seyahat çantanımda tuttuğum ikinci sırada.

TV'nizin arkasındaki alanın akış çubuğunuzu takmak için biraz fazla sıkışık olması durumunda, kitinize bir USB uzatma kablosu taşımayı da düşünmelisiniz.

Otellerde Seyahat Router kullanın

Seyahat ederken yanınızda birden fazla cihaz varsa, kaldığınız her yerde seyahat eden bir yönlendirici (buna TP-Link'ten benzer) ile değer verilebilir.

Bir otelin Wi-Fi'sine bağlanmak bir anlaşma için çok büyük değil. Genelde isminizi ve oda numaranızı girmeniz yeterlidir ve siz de yarışlara gidersiniz. Bununla birlikte, dizüstü, telefon, tablet ve Wi-Fi'ye bağlanan başka herhangi bir şeyle bunu yapmanız gerektiğinde biraz daha hantal hale gelir.

Seyahat yönlendiricisiyle, otel odasının sağladığı ethernet kablosuna veya portuna takarsınız ve daha sonra tüm cihazlarınızı bağlayabileceğiniz küçük bir Wi-Fi ağına sahip olursunuz – sadece otele giriş yapmanız gerekmektedir. Wi-Fi bir kez.

Şarj ve Kablolarda Stok

Yolda olmak ve tüm cihazlarınızı takmak için yeterli şarj cihazınızın ve kablonun bulunmadığını anlamak ideal değildir.

Çoğu insan muhtemelen seyahat ederken bir şarj cihazını ve bir kabloyu paketliyor ve en azından geçici olarak çalışıyor. Ancak, muhtemelen oturma odası, yatak odası ve banyo gibi yerlerde evinizin etrafına yayılmış şarj cihazlarınız ve kablolarınız olduğunu fark edemezsiniz. Bu tür kolaylıkları unutmak gerçekten çok kolay.

İşte bu yüzden bir çift taşınabilir USB şarj cihazı (bunların büyük bir hayranıyım) paketi alıyorum ve otel odasındaki masanın yanında yatağın yanında bir tane koydum. Öyleyse, her zaman seyahat çantamda tuttuğum bir dizi kabloyu getiriyorum – o kadar ucuz ki, bir servet harcamadan üzerlerinde stok yapmak oldukça kolay.

Aynı zamanda taşınabilir bir pil paketine sahip olmak da zahmetli olmaz, çünkü gerçekten hareket halindeyken ve bir çıkışa erişiminiz olmadığında. Ya da bir yolculuğa çıkıyorsanız, iyi bir araç şarj cihazını unutmayın.

İLGİLİ: Harici bir Pil Paketi Alış Komple Kılavuzu

Sadece Fit Olabildiğince Birçok Aksesuar Getir

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, sadece bir şeyleri toplamaya karar verebileceğiniz bir noktaya gelebilirsiniz. Bu, özellikle hafif bir yolculuğa çıkmaktan çok endişelenmiyorsanız doğrudur – yol gezisi, kimse?

Klavyenize ve farenize bağlı mısınız? Onu getirin. Müziği seviyor ve telefonun sağladığı şeyden daha iyi bir ses mi istiyorsun? Bluetooth hoparlörü paketleyin. Cehennem, masaüstü bilgisayarını o kadar çok seviyorsun ki, bir gece bundan uzak duramıyorsun? Arabanıza sığarsa, bunun için gidin!

Paketlediğiniz şeyle stratejik olmak iyidir, ancak bavulunuzda yer varsa, neden doldurmayın?

Photobyphotoboy / Shutterstock görüntü