Facebook App İzinleri Hemen Temizleyin Right Now

Facebook'ta üçüncü taraf uygulama izinlerini devre dışı bırakmak, yeni bir toplu kaldırma seçeneği sayesinde her zamankinden daha hızlıdır. Uygulama Ayarlarına gidin, artık izin vermek istemediğiniz uygulamaları kontrol edin ve ardından "Kaldır" ı tıklayın.

Üçüncü taraf uygulamalarını Facebook hesabınızdan bu güncellemeden önce nasıl kaldıracağınızı gösterdik, ancak birden fazla uygulama için izinleri kaldırmak yorucu oldu. Her uygulamanın yanındaki "X" i tıklamanız, ardından bir onay penceresinde "Kaldır" ı tıklamanız gerekiyordu. Yeni yöntem, birden fazla uygulamayı kaldırmak için yalnızca bir onay anlamına gelir; Hemen.

Josh Constine, TechCrunch için yazının ana hatlarını çizerken, bu değişiklik bir çeşit uzlaşmadır:

Facebook, “tümünü seç” düğmesini sunmayı bıraktı, böylece her birini tek tek tıklamanız gerekir. Kullanıcıların uygulama bağlantılarını kurcalamak için panik yaptıklarından daha masum, saygılı geliştiricilerin dragnet'e yakalanmasını önleyebilir. Bir geliştirici, kullanıcıların Facebook üzerinden edindikleri verileri silme ve diğer giriş seçeneklerini ekleme isteklerinin su altında kaldığını ve Cambridge Analytica skandalının “tüm uygulamalar için tüketici güvenini gerçekten incittiğini” söyledi. Kullanıcıları daha rahat hale getirmek için Hizmet Şartlarını değiştirmek.

Uygulamaları kaldırmaya başlamak için hemen Facebook Uygulama Ayarları sayfasına gidin, ancak düzenli olarak kullandığınız herhangi bir öğeyi kaldırmamaya dikkat edin.