Facebook bir Arkadaşlık Uygulaması, Instagram ve Whatsapp Grup Video Sohbetlerini Duyurdu Ve Daha Fazlası

Facebook, Snapchat ve Whatsapps'a grup görüntülü sohbeti getiriyor ve ayrıca Snapchat tarzı video filtrelerini Instagram ve Facebook Messenger'a getiriyor.

Yaklaşan özellikler F8 geliştirici konferansında Mark Zuckerberg tarafından açıklandı. Açıklanan yeni özelliklerin hızlı bir açıklaması aşağıdadır:

Facebook , Clear History adında yeni bir gizlilik özelliğini duyurdu. Bu, kullanıcılara topladığı veriler hakkında daha fazla şeffaflık sunarken, aynı zamanda size bir derece kontrol de verir. İşte bir Facebook blog yazısında yazan Facebook VP Erin Egan:

Bu özellik, kullandığınız zaman bize bilgi gönderen web sitelerini ve uygulamaları görmenizi, bu bilgileri hesabınızdan silmenizi ve hesabınızla ilişkili olarak saklayabilmemizi sağlamanızı sağlayacaktır.

Facebook aynı zamanda bir İzleme Partisi özelliğini de ekliyor; bu da videolarınızı arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak izleyip yorum yapabileceğiniz anlamına geliyor. Zuckerberg, kendi kongre tanıklık ifadesini bir exmaple olarak kullandı, bu da sanırım eğlenceli.

Facebook aynı zamanda platformda bir flört servisi başlatıyor. Bu, özellikle yeni potansiyel romantik ortaklarla tanışmak için olacaktır: Arkadaşlarınız tarafından görülmeyecek ayrı bir arkadaşlık profili oluşturabileceksiniz ve arkadaşlarınız size tarihler için önerilmeyecektir.

Instagram ilk kez grup görüntülü görüşmeleri alıyor ve hem fotoğraf hem de video için AR kamera efektlerine erişebileceksiniz.

Whatsapp ayrıca grup görüntülü görüşmeleri alıyor. Büyük işletmeler de yeni araçlara erişebilecekler. Büyük işletmeler, yönetmek için belirli araçlar alacak

Messenger temiz yeni bir tasarım alıyor ve Snapchatesque AR özelliklerine de erişebiliyor.

Zuckerberg, sunumu şirket misyonuyla ilgili cumhurbaşkanlığı elindeki yumrukla tamamlanan sözde politik bir konuşma ile sona erdi. İşte, bunu yap, ne yapacaksın:

İnsanlara ses vermenin önemli olduğunu düşündüğümüzü düşünüyorsanız, bu ilişkilerin kurulmasının önemli olduğunu, geniş bir topluluğun yaratılmasının önemli olduğunu, dünyayı bir araya getirmenin zor işlerini yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum: Yapmaya devam edeceğiz.

F8 bu hafta devam ediyor, öğreneceğimiz ilginç bir şey hakkında sizi bilgilendiririz ve ayrıca bu özellikler yayında olduğunda size bildirmeye çalışacağız.