Facebook, Facebook'u Kullanarak Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Gerçekten Söylemiyor

Hem Instagram hem de Facebook, her bir platformu ne kadar kullandığınızı gösteren ölçümlere sahip, ancak birden fazla cihazı olan herkes için tamamen çarpık.

Bu fikir iyi bir fikir: insanlar sosyal ağlara çok fazla zaman harcıyorlar ve beslemeleri arasında ne kadar zaman harcadıklarını bilmelerini sağlayarak, aşırı kullanımın bir kısmını engellemekte yardımcı olabilirler. Bu özellik her iki platform için de yenidir; Instagram geçen hafta yayında ve Facebook bugün başlıyor.

Kullanım İstatistiklerini Nerede Bulabilirsiniz?

İstatistiklerinizi kontrol etmek istiyorsanız, birkaç dokunuş ötede bir şey yoktur.

Instagram'da, profil simgesine dokunun, menüyü açın ve ardından Aktivitenizi seçin.

Facebook'ta, menüde simgesine dokunun, Ayarlar ve Gizlilik menüsünü genişletin, ardından Facebook'taki Saatinizi seçin.

Bulması kolay, ama bir tane yakalama var: bunlar o kadar da kullanışlı değil.

Bu İstatistikler Olabildikleri Kadar Faydalı Değildir

Dikkat ederseniz, dikkat etmeniz gereken anahtar bir ifade var: bu cihazda. Bir cep telefonu uygulaması olduğu için Instagram için bu kadar önemli olmayabilir, ancak bunun Facebook için gerçek dünyadaki herhangi bir istatistiği göz önünde bulundurması … sadece yanlış.

Bu noktada, Facebook üretkendir. Telefonlarda, web'de ve tabletlerde bulunur ve gün boyunca bu tür cihazlar arasında geçiş yapan bir kullanıcıysanız, bu numaralar sizin için anlamsızdır. Örneğin, sabahları kahve içerken telefonunuzda, sonra işte gün boyu bilgisayarınızda, sonra kanepede otururken akşamları bir tablette Facebook'a bakabilirsiniz. Bu durumda, hizmeti her biri kendi kullanım ölçümlerini sunan üç farklı cihazda kullanıyorsunuz.

Ama böyle olması için hiçbir sebep yok. Facebook'un bu cihaz yerine hesabınız için kullanım ölçümlerini paylaşamamasının bir nedeni yoktur . Belki de bu planın bir parçası hariç – kullanımınızı birkaç (veya hatta iki) cihaza yayarsanız, o zaman “Günde Zaman” sonuçlarınız, onlara baktığınızda çarpıtılır ve daha az harcama yapıyormuş gibi görünmenizi sağlar. gerçekte olduğundan daha fazla zaman. İnsanlar Facebook'ta makul olmayan bir zaman harcadıklarını düşünmüyorlarsa, kullanım alışkanlıklarını değiştirmeleri pek olası değildir. Ve bunun çözülmesine yardımcı olması gereken sorun bu.

Ama Hepsi Kötü Değil

Başta, her iki platform için bir ödeme özelliği var: günlük hatırlatma. Her ağda ne kadar zaman harcadığınızın farkında olmanız ve kullanımınızı engellemek istemeniz durumunda, kendinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olmak için Faaliyetiniz / Zamanınız sayfasında bir uyarı belirleyebilirsiniz.

Ayrıca, birden fazla cihazda kullanmanızın muhtemel olduğu facebookta, diğer cihazlarınızda da ne kadar kullandığınızı unutmayın. Ve belki de, nihayetinde, Facebook, sadece belirli bir cihazı değil, gerçek kullanımınızı göstermeye başlaması için bunu düzeltecektir.