Facebook İzle Partisi Herkes İçin Kullanılabilir (Bu Çok Büyük)

Facebook'un Watch Party özelliği bir süredir kullanılıyor, ancak bugüne kadar tüm sayfalar ve insanlar için mevcut değildi. Bu, geleneksel yayıncılığa karlı bir alternatif sunabileceği için içerik yaratıcıları ve medya devleri için çok önemlidir.

Bekle, İzle Partisi nedir?

Facebook geçen yıl pek çok değişiklik geçirdi. Şirket, Gruplar ve Grup Sohbetleri gibi topluluk oluşturma özelliklerine odaklanmaya başladı, çünkü tipik yayınlar ve içerik sayfalarından daha fazla trafik ve kullanıcı etkileşimi oluşturuyorlar. Bu yılın başlarında, Facebook, Grupların bir video oynatma listesini yayınlamalarına ve bir sohbet kutusunda onlarla konuşmalarına olanak tanıyan Watch Party özelliğini sessizce sundu. Bugüne kadar, özellik insanlar veya sayfalar tarafından değil yalnızca Gruplar tarafından kullanılabilirdi.

Öyleyse İzle Partisi, insanların birlikte televizyon izlemesine izin veriyor mu? Eh, tam olarak değil. Bakın, Parti İzleme servisi Youtube Live veya Rabbit'e benzer, ancak zaten Facebook'ta olan videolarla sınırlıdır. Bu, kullanıcıların birçoğunun popüler TV şovlarını ve filmlerini izlemesini engelliyor, çünkü çoğu medya şirketi ve içerik oluşturucusu, diğer kişilerin ücretsiz olarak dağıtması için içeriklerini Facebook'ta yayınlamaya istekli değil. Facebook, insanların ve sayfaların kendi kamu İzleme Taraflarını barındırmasına izin vererek bunu değiştirmeye çalışıyor. İçerik oluşturucularının ve medya devlerinin, kullanıcıların ne zaman ve nasıl göreceğini kontrol edebiliyorlarsa, ilgi çekici içeriği Facebook'ta yayınlama ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorlar.

İnsanlar ve Sayfalar Zamanınıza Değer Kalan Taraftarları Buluyor

Facebook, Sayfalar İçin İzle Taraflarını sessizce test ediyor. Buzzfeed'in Değerine Bir Facebook Watch Party'de katlanabileceğini ya da Benedetta Rossi'nin Watch Party yemek pişirme programına girmiş olabilirsiniz. Bu kampanyalar oldukça iyi gitti ve canlı olmayan videolardan çok daha fazla etkileşim oluşturdular. Niş içeriğin ve etkileyici videoların Facebook'un İzle Tarafları özelliğinden yararlanabileceğinin kanıtı.

Ancak, WWE'nin İzleme Partisi kampanyası, TV şovlarının ve sporun gelecekte İzleyen Taraflara nasıl ulaşabileceğini gösterdiğinden en heyecan verici olmalı. WWE canlı yayınları her Salı günü Facebook'ta güreş yapıyor ancak uluslararası güreş severler nadiren canlı yayını yakalayabiliyor. Bu nedenle WWE, farklı zaman dilimlerini hedefleyen İzleyen Taraflardaki maçlarını tekrar yayınlıyor ve bunu yaparken çok başarılı oldular. Diğer spor etkinlikleri ve TV şovları Tarafları yayınlarsa, içerik veya reklam gelirleri üzerindeki kontrollerinden ödün vermeden uluslararası bir çevrimiçi izleyiciye ulaşabilirler. Aslında, geleneksel yayıncılıkta elde ettiklerinden daha fazla gelir elde edebilirler.

Tabii ki, İzle Partiler hala insanlar ve Gruplar için mükemmeldir. Facebook'ta çok fazla TV olmayabilir (henüz), ancak arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz çok sayıda ilginç ve niş içerik var. Eğer Watch Party kaşınıyorsanız, feed'inizin üstündeki “Post a post” kutusundan kendi Watch Party'nizi başlatabilirsiniz. Facebook sizden bazı videoları sıraya koymanızı isteyecek ve arkadaşlarınıza ve takipçilerinize bir izleme partisi başlattığınız bildirilecektir.

Kaynak: Facebook