Facebook Messenger'da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir

Facebook

Yaklaşık bir ay önce Facebook, Messenger için karanlık bir modu test etmeye başladı, ancak etkinleştirmek için bir arkadaşına hilal bir ay gönderilmesi gerekiyordu. Şimdi bu adımı atlayabilir ve doğrudan karanlık moda geçebilirsiniz – işte böyle.

Karanlık Mod Her Yerde Görünüyor

Herkes karanlık modda çıldırmak istiyor. İşletim sisteminiz, e-postanız veya tarayıcınız olsun, muhtemelen karanlık mod ayarını açabilirsiniz (kimse Microsoft’a söylemedi). Bazı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar için siyah ve gri renkler pil ömrünüzü uzatacaktır. Telefonunuzu karanlık bir tiyatroda veya sadece yatak odasındaki ışıkları kapattıktan sonra “çok hızlı” bir şekilde kontrol ettiyseniz, hafif bir temanın parlak beyazlarının herkesi körleştireceğini ve sizi hayat boyu düşman edeceğini keşfettiniz.

Bugün açıklanan Facebook Messenger resmi güncelleme sayesinde, gittikçe büyüyen listeye bir uygulama daha ekleyebilirsiniz. Neyse ki, süreç kolaydır. Sadece birkaç adımda, hilal aya gerek yok. İşte ne yapmalı:

Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir

Karanlık Modu açmak için, Facebook mesajlaşma uygulamasını açın ve hesap fotoğrafınıza dokunun.

Sonra adınızın hemen altında bulunan “Karanlık Mod” düğmesine dokunun.

Ve bu kadar; Hemen karanlık modun etkin olduğunu görmelisin.

Maalesef, testlerimizde her cihazın ayarlarının açılması gerekiyordu. Yani Messenger'ı birden fazla telefon ve tabletten kullanıyorsanız, bu işlemi hepsinde tekrarlamak isteyeceksiniz.