Facebook Messenger'ın Can sıkıcı M Önerileri Nasıl Kapatılır

Facebook M sohbet botunu birkaç ay önce öldürdü çünkü yapay olarak zekiden daha yapay bir şekilde aptaldı. Ne yazık ki, Facebook Messenger'daki eşitsiz M Öneriler olarak yaşar. Bunları nasıl açacağız.

Facebook M nedir?

Facebook M, çoğu şeyi yapmak için insanları gerçekten kullanan sanal bir asistan sohbet botuydu. Facebook'un planı, insanları sohbet botunu eğitmek ve sonra insanların ne kadar yapmak zorunda kaldığını bulmaktı. Bu işe yaramadı.

Basında Facebook M ile ilgili bir çok gürültü yapıldı, ancak sadece 2,000 Californialı için mevcuttu. Şeylerin insani sonu asla daha fazla ölçeklenemezdi.

Bu yılın başında Facebook, fişi M'yi bağımsız bir sohbet botu olarak çekti. Bunun yerine, M Öneri’de, sohbet botu ile çalıştıklarını öğrendiklerinden yola çıkarak yaşıyor. Ancak, o kadar çok şey öğrenmiş gibi görünmüyor.

M Öneriler, görüşmelerinizin içeriğine göre açılır. Şöyle şeyler yapabilir:

  • Bir cevap için uygun çıkartmaları öner.
  • Ödeyin ya da para isteyin.
  • Konumunuzu paylaşın.
  • Plan yapmana yardım et.
  • Bir anketi başlatın, böylece bir grup insanın ne yapacağına karar vermesini sağlayabilirsiniz.
  • Bir Uber ya da Lyft.

Eğer bu tür şeyler gibi ses çıkarırsanız, bir uygulama ile ya da sözcüklerinizi kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz, haklısınız demektir. M Önerilerin en iyi, ilgisiz olduğunu buldum. En kötüsü, aktif olarak yoldalar ve sık sık yanlışlıkla onları vuruyorum.

Facebook M Önerileri Nasıl Kapatılır

Facebook M Önerilerini kapatmak için Facebook Messenger'ı açın ve ardından profil simgesine dokunun. IOS'ta, ekranın sol üst kısmındadır; Android'de en sağda.

Aşağı kaydırın ve “M Settings” kategorisini seçin.

M önerilerinden kurtulmak için “Öneriler” i açmanız yeterlidir.

Ve aynen öyle, M artık seni kızdırmayacak. Eğer gerçekten işe yaramaya başlıyorsa, her zaman tekrar açabilirsiniz.