Facebook Reklamsız Ücretli Abonelikler Araştırıyor

Reklamları olmasa Facebook’u öder misiniz? Bu abonelik daha iyi bir gizlilik sunsaydı ne olurdu?

Facebook'un reklamsız bir Facebook aboneliği hakkında araştırma yürüttüğü bildirildi. İşte Bloomberg için yazdığı Sarah Frier:

İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg uzun zamandır böyle bir alternatifi ele aldı – sosyal ağın iş modelinin yerine geçmemesine rağmen, insanların hizmetten çıkmak için verdikleri ortak bir sebebi ortadan kaldırmak için. Geçtiğimiz yıllarda yapılan şirket içi araştırmalar, tüketicilerin bir abonelik seçeneğine açık olmayacağını, Facebook'un açgözlü ve her zaman özgür olacağını söyleyen bir şey için para istediğini gördüklerini söyledi.

Şimdi, Facebook tüketici duyarlılığının değişebileceğini düşünüyor.

Açık olmak gerekirse Facebook böyle bir özellik hakkında kamuya açık bir açıklama yapmamıştır. Ancak yukarıdaki özellik için verilen çerçeveler şöyle anlatıyor: Zuckerberg, insanların gizlilik hakkında endişelenmelerini sağlamanın bir yolu olarak görüyor

Facebook değerlidir çünkü temelde herkes Facebook'tadır. Facebook kullanıcılarının büyük çoğunluğu hiçbir zaman bir abonelik için ödeme yapmazlar, ancak bazı insanlar gerçekten mahremiyetleri konusunda yeterince endişelidir ve bu Facebook'u daha az değerli kılar. Reklamsız abonelik sunmak, onlara kalmanın bir yolunu verebilir. Bu da, kullanıcıların yalnızca küçük bir yüzdesi ödeme yapsa bile Facebook'a potansiyel olarak yardımcı olur.

İLGİLİ: Zuckerberg'in Çöp Kutusunu Kapmak Gerçekten Zor

Çevrimiçi gizlilik bir lüks haline geliyor. Pahalı iPhone'lar, örneğin, uygun fiyatlı Android telefonlar Google adına sizin adınıza sizi izler. Facebook'un abonelik hizmeti benzer olabilir: İnsanların biraz mahremiyet satın almaları için bir yol.

Fotoğraf kredisi: Chinnapong / Shutterstock.com