Facebook Telefonunuzun Konumunu Takip Ediyor, Tarihinizi Nasıl İnceleyeceksiniz?

Bu özelliği devre dışı bırakmadıkça, Facebook'un mobil uygulamaları konumunuzu sürekli olarak izler. Bu izlemeyi kendiniz de görebilirsiniz.

Sadece facebook.com/location_history/view adresine gidin ve yukarıda görüldüğü gibi, harita ile tamamlanmış olduğunuz tüm yerlerin bir listesini göreceksiniz. Konum geçmişinizi ne kadar paylaştığınızı anlamadığınız için iyi bir şans var, çünkü hiç kimse yok. Bu tür haritaları incelemek, ne kadar yakından izlendiğinizi iyi bir hatırlatmadır.

İLGİLİ: Konumunuzu Ne Kadar Paylaştığınızın Farkında mısınız?

Ayrıca konum paylaşımını tamamen kapatmak için iyi bir motivasyon olabilir. Bunu, Facebook uygulamasında Ayarlar> Hesap Ayarları> Konum'a giderek mobil cihazınızda yapabilirsiniz. Daha da iyisi: Facebook uygulamasını kaldırın ve bunun yerine sadece mobil siteyi kullanın. Temelde aynı deneyim, ancak telefonunuzun konum hizmetleri gibi şeylere Facebook erişimi vermeden. Ayrıca, büyük bir artı olan bildirimleri de geri alır.

Sadece Facebook'un ürpertici olan tek şirket olduğunu düşünmeyin. Google Haritalar da her hareketinizi takip ediyor ve geçmişinizin tamamını burada görebilirsiniz.