Facebook'ta Sahte Bir İsim Kullanabilir misiniz?

Facebook'un her zaman gerçek bir isim politikası vardı, bu noktada profil adınızın “[siz] günlük yaşamda gittiğiniz addır.” Açıkçası, sahte bir isim yazabilirsiniz ve bir süre bununla kurtulabilirsiniz. . Fakat buna izin verilmiyor, ve bu size sorun yaratabilir.

Facebook'un Gerçek İsim Politikası

Facebook'un tüm temeli, gerçek kişilerin, anonim kullanıcı adları ve boş avatarların arkasına saklanmadan birbirleriyle etkileşime girdiği bir sitedir. Bu yüzden, Facebook'un birçok sorununa rağmen, Twitter ve Reddit'in aynı derecede kötüye kullanımı ve trolling'i olmadı. İnsanlar hala herhangi bir şey ve her şey hakkında tartışıyorlar ve tartışıyorlar, ama en azından onlar ile mücadele ettikleri ırkçı amca olduğunu biliyorlar, SpottyTeenager64 değil.

Twitter ve Reddit mücadele ederken, Facebook'un gerçek isim politikası başarılı ve karlı bir reklamcılık işinin sebebinin büyük bir kısmı. Reklamverenler, gerçek kişileri kendileriyle ilgili gerçek verilere göre hedefleyebilmek ister; Anonim kullanıcılara reklam sunma, yalnızca verimli bir yer değil.

Facebook, gerçek bir isim olarak sayılanlar konusunda oldukça açık. “Arkadaşlarınızın günlük yaşamda aradıkları isim” olmalı ve “[resmi] kimliğinde de görünmelidir.” Facebook, pasaport ve sürücü belgesi gibi şeyleri içeren kabul edilebilir kimlik türlerinin bir listesini bile içermelidir. Temel olarak, hükümetin sizi tanıdığı isim değilse, muhtemelen Facebook ile uçmayacaktır.

Ayrıca isminizin uyması gereken birkaç başka kural da var. Şunları içeremez:

  • Semboller, sayılar, garip kapitalizasyon ve benzerleri.
  • Farklı dillerden karakterlerin bir karışımı.
  • Doktor veya Baba gibi bir başlık.
  • Adın olmayan kelimeler; Örneğin, ne kadar istediğime bakılmaksızın “Majestic Harry Guinness” e sahip olamadım.
  • Rahatsız edici veya müstehcen kelimeler.

This definitely wouldn’t make it past Facebook’s name review team.

Eğer “otantik isminizin bir varyasyonu” ise, takma isimlere izin verilir. Doğum sertifikamdaki isim Harry değil, ama Harry de ortak bir sevgi formudur.

Facebook'ta Sahte Bir İsim Kullanabilir misiniz?

Şimdilik Facebook'un sahte isimler kullanan kullanıcıları gerçekten sevmediği oldukça açık olmalı ki, eğer birini kullandığınızdan şüphelenirse, sizi hesabınızdan kilitlerler ve size bir fotoğrafınızı göndermenizi isterler. “Justin Pot” ya da “Cameron Summerson” ın ya da ortaya koyduğunuz diğer adınız ne olursa olsun ailenizin size ismini verdiğinin teyit edilmesi için resmi kimlik.

Ancak, Facebook'un iki milyardan fazla aktif aylık kullanıcısı var. Bu polis için çok fazla insanın cehennemidir. Muhtemelen, Facebook algoritmaları sevdiği için, sahte isimleri kullandıklarını düşündükleri hesapları işaretlemek için bazı otomatik araçlar kullanırlar. Örneğin, adınızı çok farklı bir şeye değiştirirseniz veya genel sözlük kelimeleri eklerseniz, muhtemelen bir insan tarafından incelenir. Ancak, soyadınızı değiştirirseniz veya belki de bunun yerine kendi orta isminizle giderseniz, ondan kurtulmanız için iyi bir şans vardır. Elbette, yıllardır inanılır sahte isimleri kullanan pek çok insanı herhangi bir sorun olmadan biliyorum.

Öte yandan, sahte bir isim kullanmanızı gerçekten tavsiye edemeyiz. Sadece Facebook'un Hizmet Şartlarını ihlal etmekle kalmaz, aynı zamanda sosyal ağı da dahil olmak üzere herkes için daha can sıkıcı hale getirir. Beni tanıyan herkesin “Harry Guinness” den bir arkadaşlık isteğini kabul etmesi muhtemel olsa da, “Garry Budweiser” i görmezden gelmek için iyi bir şans var. Aynı şekilde, birisi size bir mesaj göndermek için profilinizi aradığında, sizi bir şeyde etiketleyin. ya da sadece bir arkadaşlık isteği göndermek, seni bulamayacaklar.

İLGİLİ: Bir Facebook Sayfası Nasıl Kurulur

Eğer takma isminizi kullanmak istediğinizin bir sahne veya profesyonel bir isim olması durumunda, Facebook'un halihazırda başka seçenekleri de vardır. Gerçek hesabınızı kullanarak bir Facebook Sayfası oluşturmanızı öneririz. Ardından, tüm arkadaşlarınızı bu sayfayı beğenme ve diğer kişiliğinizle ilgili herhangi bir şeyi işlemeye davet edebilirsiniz.