Facebook'un Hayatınızdan Nasıl Kaldırılacağı (Ve Neredeyse İmkansız Olan Neden)

#DeleteFacebook, gayet açık bir harekete geçme çağrısıdır, ancak çoğu kişi hesaplarını silmek istediklerini söyleyerek bunu yapmaz. Niye ya? Çünkü Facebook'un kurtulmak gerçekten zor. Kendinizi Facebook'tan kurtarmak istiyorsanız, size nasıl yapacağınızı söyleyeceğim, ama muhtemelen bunu yapmayacaksınız.

Facebook Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Facebook hesabınızı silmek teknik olarak basittir. Hesap silme sayfasına gidin, “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın, şifrenizi ve bir captcha girin ve bom, bitti.

Tamam, pek değil. Hesabınıza giriş yapabileceğiniz ve silme işlemini durdurabileceğiniz 14 günlük bir soğutma süresi vardır. İki hafta boyunca giriş yapmayın ve gerçek için gitti. Tüm hesap verileriniz Facebook'un sunucularından silinecektir (tam olarak kaldırılması 90 güne kadar sürebilir), bu nedenle önce bir yedeği almanın iyi bir fikri olabilir.

İLGİLİ: Hiç merak ediyorum Facebook ne hakkında biliyor? Görmek için İşte

Ancak Facebook'u silmek Facebook'tan kurtulmanın sadece bir parçası. En zor bit, aslında Facebook'u kullandığınız şeylerin yerini alıyor.

Arkadaşlarınız ve ailenizle buluşmak

Mark Zuckerberg'in ABD Senatosu'ndaki tanıklığı sırasında, Facebook'un bir tekel olduğunu defalarca reddetti. Bununla birlikte, tek bir en büyük rakibi adlandıramadı. Instagram (bir Facebook mülkü), Twitter (klavyeye yakın olmamaları gereken insanların deli rabbeleri) ve Snapchat (Facebook'un yavaş yavaş ölmekte olduğu gençler için dijital bir oyun alanı) hepsi teknik olarak sosyal ağlardır. Aynı ruloyu doldurun.

Tabii, bazı insanlar Instagram üzerindeki nişan veya yeni bebek açıklayacak olabilir, ama onlar çok daha Facebook'ta bunu yapmak için olasıdır. Geniş arkadaş çevremde büyükannemin öldüğüne dair söylediklerime – hepsine ulaşmanın en basit yolu buydu.

Şu anda bunun dışında hiçbir şey yok, sadece tüm arkadaşlarınız ve ailenizle uğraşmaktan ve “Ne var ne yok?” Diye sormaktan kısaca bahsediyorum, yılın en çok seyahat ettiğim yer bu yüzden Facebook, neler olup bittiğiyle ilgili sekmeleri saklıyorum. ev. 3000 mil uzakta kendi yaşamlarına yön veren diğer insanlarla sürekli iletişim halinde olmak gerçekçi değil.

Ve evet, Google + 'nın gibi şeyler hala geçerli, ancak bir sosyal ağ için yararlı olmak için, iletişim kurmak istediğiniz kişilerin katılmaları gerekiyor. Ve bunların çoğu Hayattan Facebook silmek istediğiniz sırf başka bir şey kullanmadan geçmek için gidiş değildir.

Şimdi beni yanlış anlamayın, Facebook'un Haber Kaynağı mükemmel değildir. Aslında, algoritmaları oldukça kırıktır – daha az can sıkıcı olabilirsiniz. Mesele, çoğu insan için, pozitifler negatifleri aşmaktadır.

Oh, doğum günlerini hatırlamak için iyi şanslar.

Arkadaşlarınızı ve ailenizi mesajlaşma

Facebook Messenger inanılmaz popüler bir mesajlaşma servisidir. WhatsApp (başka bir Facebook'a ait hizmet) ile birlikte – her gün milyarlarca insanın nasıl iletişim kurduğu. Arkadaşlarımın büyük sayılarının benim için başka iletişim bilgileri yok, e-posta adresim bile yok.

Durumunuz aşırı derecede yüksek olmasa da, iletişim kurduğunuz kişilerin bir kısmının neredeyse tamamen Facebook Messenger veya WhatsApp kullanıyor olma şansı vardır.

iMessage, sohbet ettiğiniz herkesin bir iPhone'u varsa harika bir alternatiftir, ancak SMS oldukça zayıf bir seçenektir. Uluslararası olarak gönderirseniz bu metinler de oldukça pahalı olabilir.

Telegram gibi başka mesajlaşma uygulamaları da vardır, ancak tüm ailenizin kaydolmasını sağlamak için iyi şanslar.

Takımları ve Kulüpleri Yönetme

Facebook Grupları, birçok takım, kulüp ve toplumun üyeleri ile etkileşim kurması için fiili bir yol haline gelmiştir. Herkesin Facebook’u olduğundan, neden kullanmıyorlar?

Yine, Teamer ve Teamstuff gibi alternatifler var, ama sorun insanların onları kullanmalarına neden oluyor. Bir Teamer hesabına sahip olmak, herkesin bir Facebook Grubunda bir şeyler organize etmesi durumunda size iyi gelmez. Bir şeyleri kurmaktan sorumlu sizseniz, bunu zorlayabilirsiniz. Ama eğer mevcut bir kulübe katılıyorsanız, yapabileceğim tek şey, onları dönüştürmek için aptalca çabalarınızda size iyi şanslar dilemektir.

Giriş Yapmak için Kolay ve Güvenli Bir Yol

Şifreler emmek. Büyük şirketlerin ihlalleri giderek daha düzenli bir olaydır, çünkü insanlar birden fazla hizmet için aynı parolaları kullanmaktan kesinlikle korkuyorlar, bu parolalar genellikle diğer hesaplarda oturum açmak için kullanılabilir. Bizler, How-To Geek'te büyük parola yöneticileri hayranıyız, ancak başlamak için garip olabilirler.

Facebook ile Giriş Yap düğmesi, bir web sitesinde anında daha güvenli bir hesaba sahip olmanın harika bir yoludur. Geçtiğimiz ay 150 milyon MyFitnessPal giriş bilgisinin sızdırıldığı zaman, Facebook ile giriş yapan kişiler daha iyi korunmuştu.

Kişisel bilgilerinizin yalnızca bir bariyerli özel bir Facebook hesabı oluşturabilirdiniz – ya da muhtemelen bir anonim Twitter hesabı – ancak bu Facebook'tan kurtulma amacını ortadan kaldırır. Hesabınıza giriş yaptıysanız, etkinliğinizi web’de takip edebilirler.

Boşluğa Bağırarak

Bu biraz küçük ama kesinlikle doğru. Bazen korkunç bir gün geçirdiğinizde (ya da inanılmaz bir günde), sadece herkese yapabileceğinizi söylemek istersiniz. Narsistik olduğu için katartik gibi. Geçmişten gelen daha utanç verici olayların bir kısmını temizlemek için bu günlerde Facebook'un bu gününü kullanıyorum, ancak o zamanlar onları göndermek için daha iyi hissetmediğimi iddia edemiyorum.

İLGİLİ: Facebook'un Geçmişini Temizlemek İçin Facebook'un “Bu Gününde” Kullanın

Ayrıca, Beğendiğiniz “sahte internet noktaları” nı istediğiniz gibi arayın, ancak bir şey olduğunda, bildiğiniz ve gördüğünüz insanların hala dikkat ettiklerini göstermek için yeterince dikkatli olduklarını hatırlatırız.

Belki de gizlilik konusunda Facebook'ta hiç bir şey göndermediğin için çok büyüksün ama şüphem var. Ve hiç şüphe duymadığınızı düşündüğünüz bir yorum göndermediniz. Bu konuda gurur duyduğunuzu düşündüğünüz bir resim ya da bir fotoğraf çektiniz. Tamam, sadece insan.

Herkes Facebook'tan nefret etmeyi çok sever, ancak çok az insan aslında gitmeden gider. Onu silmek için çekinmeyin, ancak arkadaşlarınızdan ve ailenizden yeniden katılmak için tüm nagging ile iyi şanslar. Ve eğer giderseniz, bunu açıklayan uzun bir Facebook gönderisini yayınlama geleneğini hatırlayın. Yapmazsan sayılmaz. Ve döndüğün zamanki kadar komik değil.