FaceTime Bug Düzeltmesi Gelecek Haftaya Kadar Geciktirildi

MichaelJayBerlin/Shutterstock.com.

Apple resmen, kötü oyuncuların size birkaç basit adımda casusluk yapmasına izin verebilecek bir Facetime hatası nedeniyle kabul edildi ve özür diledi. Bu hafta bir düzeltme sözü vermesine karşın, bu düzeltme gelecek haftaya ertelendi.

Group Facetime, aileniz ve arkadaşlarınızla aynı anda konuşmak için harika bir yoldur, ancak ne yazık ki, bu haftanın başlarında öğrendiğimiz gibi, insanları gözetlemenin kolay bir yoluydu. Tek yapmanız gereken bir Facetime araması başlatmak, ardından ekranın altından yukarı kaydırın, “Kişi Ekle” ye dokunun ve kendi telefon numaranızı ekleyin. Hedefiniz cevap vermese de, Facetime grubu derhal sizi aramaya devam ederken grup sizin için hemen bağlantı kurar.

Apple MacRumors'a şu ifadeyi verdi:

Apple'ın sunucularında Group FaceTime güvenlik hatasını düzelttik ve gelecek hafta kullanıcılar için bu özelliği yeniden etkinleştirmek için bir yazılım güncellemesi yapacağız. Thompson ailesine hatayı bildirdiği için teşekkür ediyoruz. Etkilenen müşterilerimizden ve bu güvenlik sorunundan endişe duyan herkesten içtenlikle özür dileriz. Bu süreci tamamlarken herkesin sabrını takdir ediyoruz.

Müşterilerimize, mühendislik ekibimiz hatayı yeniden oluşturmak için gereken ayrıntıların farkına varır ulaşmaz, Group FaceTime’ı hızla devre dışı bıraktıkları ve düzeltmeler üzerinde çalışmaya başladıklarından emin olmak istiyoruz. Doğru raporları olabildiğince hızlı bir şekilde ulaştırmak için bu raporları alma ve yükseltme sürecini iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz. Ürünlerimizin güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz ve Apple müşterilerinin bize duydukları güveni kazanmaya devam ediyoruz.

Apple'ın, Group Facetime'ı sunucularında devre dışı bırakmak gibi ihtiyati tedbirler aldığını görmek iyi olsa da, bu kadar ciddi bir sorun için düzeltmenin çok daha erken bir zamanda yayınlanabileceğini umuyoruz. Şimdilik, yapabileceğiniz tek şey, güncelleme cihazlarınıza çarpana kadar beklemek ve ekstra güvenlik için Facetime'ı devre dışı bırakmak.

Bir iPhone veya iPad'de, Ayarlar> FaceTime seçeneğine gidin ve FaceTime özelliğini kapatın. Bu işlemi tüm cihazlarınızda tekrarlamanız gerekecektir; örneğin, bir iPhone ve iPad'iniz varsa.

Mac'te FaceTime'ı devre dışı bırakmak için, FaceTime uygulamasını açın ve FaceTime> FaceTime Kapat'ı seçin. Bu adımı tüm Mac'lerde de tekrarlamanız gerekecek.

MacRumors aracılığıyla