FaceTime, Grup Çağrısı Üzerine 32 Kişiyi Destekleyecek

Apple'ın FaceTime, sadece iki kişiden oluşan bir grup aramasıyla 32 kişiye kadar destek verecek. FaceTime, animoji ve filtreleri de destekleyecektir.

Bu yıl daha sonra iOS 12 ile gelen güncelleme, iMessage'deki bir grup sohbetinden doğrudan bir grup FaceTime çağrısı yapmanıza olanak tanır. Grup sohbeti üyeleri, istekte bulunarak aramaya gidebilirler.

FaceTime çağrı ekranı tüm bu insanları kapsayacak şekilde yeniden tasarlandı. Konuşan insanlar ekranda fayanslarla görünecek. Bu karolar, kimin konuştuğuna bağlı olarak daha büyük olacak ve ekran etrafında hareket edecek.

Ekranın alt kısmında, aramadaki herkesi içeren "liste" yi görürsünüz. Kadrodaki herkes konuşmaya başladıklarında ekranın ana alanına gider. Ekranda ön ve orta görmek için listeden birine iki kez de dokunabilirsiniz.

FaceTime ayrıca animoji ve filtreleri de destekler. Aramadaki herkes animoji'yi kaplayabilir veya FaceTime çağrısında video akışlarına filtreler uygulayabilir.

iOS 12 şimdi de Nintendo'nun Miis gibi bir tür özel animoji oluşturmanıza izin veriyor. Bunlar FaceTime aramalarında da çalışır. Hayalet, koala, kaplan ve dinozor animojileri de iOS 12'ye geliyor.

Bu yeni FaceTime özellikleri iPhone, iPad ve Mac'te çalışır.