FaceTime'da Büyük Bir Hata Var. Şimdi Devre Dışı Bırak

MichaelJayBerlin/Shutterstock.com.

Cevaplamadan önce herkes sizi FaceTime'dan arayabilir ve sesleri duyabilir veya telefonunuzdan video görebilir. Bu hata sosyal medyada yayılıyor ve tek koruma FaceTime'ı devre dışı bırakmak.

Güncelleme : Apple artık FaceTime sunucu tarafı grubunu devre dışı bıraktı. Ancak, bu sorunu çözmemiş olabilir. Sorun çözülene kadar FaceTime özelliğini devre dışı bırakmanızı öneririz.

Bunu 9 – 5Mac aracılığıyla öğrendik. Özet olarak, tüm yapmanız gereken bir FaceTime görüşmesi başlatmaktır. Arama yapılırken ekranın altından yukarı kaydırın, “Kişi Ekle” ye dokunun ve kendi telefon numaranızı ekleyin. Bir grup FaceTime çağrısı başlar ve henüz cevap vermemiş olsalar bile diğer kişiyi de dahil eder. Yanıtlamış gibi görünüyorlar, ancak arama hala kilit ekranında çalıyor olacak.

Yapabileceğiniz tek şey, insanların sizi izlemesini önlemek için FaceTime'ı devre dışı bırakmaktır. Telefonunuzda bir FaceTime isteği görürseniz, biri sizi dinliyor olabilir. FaceTime'ı yalnızca arkadaşlarınızla, bildiklerimizle sınırlandırmanın yolu yoktur.

Apple, BuzzFeed News'e “bu sorunun farkında olan ve bu hafta içinde bir yazılım güncellemesinde yayınlanacak bir düzeltme belirlediğimizi” söyledi.

Bu tamamen delilik. Bu büyük hatanın derhal düzeltilmesi gerekiyor. Apple, eğer gerekliyse herkes için FaceTime'ı kapatmalı.

Artık FaceTime'da cevap vermeseniz bile kendinize cevap verebilirsiniz🤒 # Apple bunu açıklar .. pic.twitter.com/gr8llRKZxJ

– Benji Mobb ™ (@BmManski) 28 Ocak 2019

Apple bu soruna aciliyetle yaklaşmadığından, şimdilik FaceTime'ı devre dışı bırakmanızı öneririz.

Bir iPhone veya iPad'de, Ayarlar> FaceTime seçeneğine gidin ve FaceTime özelliğini kapatın. Bu işlemi tüm cihazlarınızda tekrarlamanız gerekecektir; örneğin, bir iPhone ve iPad'iniz varsa.

Mac'te FaceTime'ı devre dışı bırakmak için, FaceTime uygulamasını açın ve FaceTime> FaceTime Kapat'ı seçin. Bu adımı tüm Mac'lerde de tekrarlamanız gerekecek.