Firefox Sonunda Şifrelerinizi Korumak için İki Faktör Auth Sağlıyor

Mozilla, Firefox hesapları için iki faktörlü kimlik doğrulaması gerçekleştiriyor ve eğer Firefox Sync kullanarak şifreleri senkronize ederseniz, bunu hemen etkinleştirmelisiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneği Firefox hesap ayarlarınızda birkaç hafta içinde görünmelidir, ancak bu bağlantıyı tıklayarak beklemeyi atlayabilirsiniz. Bunu yapın ve yukarıda gösterildiği gibi iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini görmelisiniz.

İLGİLİ: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir ve Neden Buna İhtiyacım Var?

Bunun çalışması için özel bir zaman bazlı iki faktörlü kimlik doğrulama uygulaması oluşturmanız gerekir. Authy'yi öneriyoruz, ancak Google Authenticator ve Duo Mobile da destekleniyor. SMS tabanlı iki faktör desteklenmez, ancak her türlü nedenden dolayı iki faktörlü kimlik doğrulaması için SMS kullanmamalısınız.

Bunu abartmamız mümkün değildir: Eğer Firefox Sync kullanarak şifreleri senkronize ederseniz, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeniz gerekir, ya da saldırganlar tüm çevrimiçi yaşamınıza erişim ile sonuçlanabilir. Bleeping Computer'daki Catalin Cimpanu'ya teşekkürlerimizi iletin!