Firefox'taki Herhangi Bir Chrome Uzantısı Nasıl Yüklenir?

Firefox harika bir tarayıcıdır, ancak tüm bu harika Chrome uzantılarına göz gezdirdiyseniz, geçiş yapmaya eğilimli olabilirsiniz. Zorunda değilsin. Chrome Mağazası Foxified, Chrome Web Mağazası'ndan uzantıları yüklemenizi sağlayan bir Firefox eklentisidir.

Opera uzantıları da çalışıyor! Bu, Firefox uzantıları daha çok Chrome uzantıları gibi yapan Firefox Quantum nedeniyle kısmen mümkündür. Ancak bu, yalnızca geliştiricilerin bir platformdan diğerine bir uzantıyı aktarmasını kolaylaştırır – bu araç, kullanıcıları kolaylaştırır. Bunu denedik ve bu mükemmel değil: OneNote, örneğin, yüklü, ama gerçekten işe yaramadı. Tek bir şey yapan basit uzantılar için, bu sadece bir stopgap olarak, bir atış vermek için değer.

Chrome Mağazasını Kurmak

Başlamak için Chrome Mağazası Foxified sayfasına gidin ve “Firefox'a Ekle” düğmesine tıklayın.

Doğrulama diyaloglarını çalıştırın ve sonunda bu ekranı göreceksiniz:

Sadece hazırsın! Ancak, Chrome veya Opera uzantılarını yüklemeye başlamadan önce, addons.mozilla.com adresine gidin ve oturum açtığınızdan emin olun:

Firefox hesabınızla giriş yapın (veya henüz yapmadıysanız bir tane oluşturun). Chrome Web Mağazası'ndan herhangi bir şey yüklemeden önce bu gereklidir.

Firefox'ta Chrome Eklentileri Yükleme

Chrome Mağazası Foxified uzantısı yüklendiğinde ve Firefox hesabınızla oturum açtığınızda Chrome Web Mağazası'na gidin ve bir şeyler yüklemeye başlayın. Bunu Milliyetçiler'i Snake People'a kullanarak denedim ve “Firefox'a Ekle” düğmesi beni bekliyordu.

Bu düğmeye basın ve birkaç uyarı görürsünüz, ancak sonunda yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur. İzinleri bile doğru.

Tıpkı bunun gibi, Firefox’ta bir Chrome uzantısı kurdunuz. Benimki sadece harika çalışıyor:

Ben de Rafine Twitter ile denedim, ve aynı zamanda iyi çalıştı.

Çoğu Chrome uzantısı, Firefox ekosistemine doğru yol alır ve mevcut olduğunda yerel sürümü yüklemek daha iyidir. Bununla birlikte, bunu beklemek istemiyorsanız, bu yöntem size şu anda yalnızca Chrome olan uzantılar için bir stopgap çözümü sunar. Sadece daha sonra bir Firefox sürümünü kontrol ettiğinizden emin olun.