Fortnite Başka Bir Klasöre, Sürücüye veya Bilgisayara Nasıl Taşınır

Epic'in başlatıcısı, Fortnite'ı yalnızca kaldırarak ve yeniden indirerek taşımanıza izin verir. İşte Fortnite'ı başka bir klasöre nasıl taşıyacağınız ya da başka bir bilgisayara kopyalayacağınız – 32 GB indirmeden.

Fortnite Klasörünüzü Yedekleyin

Öncelikle, Fortnite klasörünüzün yedek bir kopyasını oluşturmanız gerekir. Fornite varsayılan olarak C:Program FilesEpic GamesFortnite , bu yüzden muhtemelen orada bulabilirsiniz. Bir Explorer penceresinde bu klasöre gidin.

“Fortnite” klasörüne sağ tıklayın ve panoya kopyalamak için “Kopyala” yı seçin.

Fortnite klasörünün bir kopyasını başka bir yere yapıştırın. Örneğin, Fortnite'ı C: sürücünüzden D: sürücünüze taşımayı planlıyorsanız, bunu D: sürücünüze yapıştırmak isteyebilirsiniz. Fortnite'ı bir bilgisayardan diğerine taşımayı planlıyorsanız, Fortnite klasörünü harici bir USB sürücüye yapıştırın.

Fortnite klasörünü hemen istediğiniz yere kopyalamayın. Örneğin, Fortnite'ı D: Epic Games Fortnite konumuna yüklemek istiyorsanız, hemen oradaki klasörü kopyalamayın. Bunun yerine, şimdilik D: Geçici Fortnite konumuna kopyalamayı düşünün.

Devam etmeden önce dosya kopyalama işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Fortnite Kaldır

Fortnite dosyalarının yedek bir kopyası güvenli bir şekilde başka bir yerde saklanırsa, artık Fortnite'ı orijinal konumundan kaldırabilirsiniz.

Bu adım yalnızca Fortnite'yi geçerli konumundan kaldırmak istiyorsanız (örneğin, Fortnite'ı PC'nizdeki başka bir sürücüye taşımak istiyorsanız) gereklidir. Fortnite'ın kurulum dosyalarını başka bir bilgisayara kopyalamak istiyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz.

Fortnite'ı bilgisayarınızdan kaldırmak için Epic Games Launcher uygulamasını açın. Sol bölmeden Kütüphanenizi seçin, Fortnite minik resmindeki ayar dişli kutusuna tıklayın ve “Kaldır” ı seçin.

Onaylamak için “Kaldır” a tıklayın. Bu, Fortnite dosyalarını orijinal konumlarından kaldıracak.

Fortnite'ı Yeni Konumuna Kurmaya Başlayın

Ardından normal bir Fortnite kurulumuna başlayacaksınız. Epic Games Launcher uygulamasında, Kütüphanenizi seçin ve Fortnite için “Install” düğmesine tıklayın.

Fortnite'ı yeni bir bilgisayara taşıyorsanız, Epic Games Launcher'ı indirip yükleyin, kullanıcı hesabınızla oturum açın ve ardından Fortnite'ı yüklemeye başlayın.

İstediğiniz kurulum yerini seçin ve “Install” a tıklayın. Örneğin, Fortnite'ı D: Epic Games Fortnite konumuna getirmek istiyorsanız, o konumu seçin. Fortnite'ı sadece normal bir C: sürücü konumuna yeni bir PC'ye kurmak istiyorsanız, varsayılan seçeneği seçili bırakın.

Burada boş bir klasör seçmelisiniz. Başlatıcıyı mevcut bir Fortnite klasöründe göstermeyi denerseniz bir hata mesajı görürsünüz.

İndirmeyi İptal Et ve Başlatıcıyı Kapat

Epic Games Launcher, Fortnite'ı indirmeye başlayacak. “Başlatma” işleminin tamamlanmasını bekleyin. “Installing” metni göründüğünde, indirmeyi iptal etmek için Fortnite altındaki “X” düğmesine tıklayın.

Devam etmek için pencerenin sağ üst köşesindeki “X” i tıklatarak Epic Games Launcher penceresini kapatın.

Fortnite Yedeğini Yeni İndirme Konumuna Taşı

Şimdi yeni indirme konumunda yeni, çoğunlukla boş bir Fortnite klasörünüz var. Örneğin, Fortnite'i D: Epic Games Fortnite konumuna yüklemeye başladıysanız, orada bir klasörünüz var.

Fortnite yedekleme klasörünü yeni kök klasöre taşıyın veya kopyalayın. Bu örnekte Fortnite yedekleme klasörünü D: Epic Games'e taşıdık. Eski Fortnite klasörünün içeriği, yeni Fortnite klasörünün içeriği ile birleştirilir.

Aynı adda dosyalar olduğu konusunda bilgilendirilirseniz, “Hedefteki dosyaları değiştir” seçeneğini tıklayın. Bu işlem, tamamlanmamış indirme dosyalarının yedeğini aldığınız dosyaların üzerine yazacaktır.

Başlatıcıyı yeniden başlatın ve Kuruluma Devam Edin

Neredeyse bitti. Epic Games Launcher'ı bir kez daha açın ve Fortnite altındaki “Devam Et” seçeneğini tıklayın.

Epic Games Launcher, Fortnite dizinini tarayacak, zaten dosyalara sahip olduğunuzu fark edecek ve indirmeyi atlayacaktır. Epic Games Launcher tüm dosyaların yerinde olduğunu ve bozulmadığını doğruladığından “Doğrulanıyor” ilerleme çubuğu yavaşça artacaktır. Bu bir indirme değil.

Herhangi bir sorun bulunursa, durum “İndiriliyor” olarak değişir ve başlatıcı eksik, eski, bozuk dosyalar için değiştirmeleri indirir.

Fortnite şimdi oynamaya hazır yeni yere kurulacak.

Fortnite oyun dosyalarınızı harici bir USB sürücüye yedekleyebilir ve Fortnite'ı büyük bir indirmeye gerek kalmadan yeni bir bilgisayara hızlıca kurmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Başlatıcı, yedeği oluşturduğunuzdan bu yana yayınlanan tüm güncellemeleri indirmeniz gerekeceğinden, sık sık güncellemek isteyebilirsiniz.