Galaxy S9'un Kutudan Daha İyi Çıkmasını Sağlamanın Altı Yolu

Galaxy S9 burada ve S8'den daha iyi (sadece marjinal olsa bile). Yine de mükemmel değil ve daha iyi hale getirmek için kutunun dışında yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bixby'yi devre dışı bırak

Gerçek konuşma: Bixby… iyi değil. Google Asistan çok daha iyi (ve daha güçlü) bir asistandır ve Android'in temel bir parçasıdır. Bu, Samsung'un beğenip beğenmediği, S9'un bir parçası olduğu anlamına gelir.

İLGİLİ: Samsung'un Bixby Sucks. İşte nasıl kapatılır.

Daha da kötüsü yapmak için Samsung, Bixby'yi özel bir donanım düğmesiyle bastırmak konusunda ısrar ediyor. S8 ile başladı, Not 8'e kadar uzandı ve tabii ki S9'da. Samsung görünüşe göre, Bixby'yi yapmayacak kadar kararlı olmaya çalışacak.

Neyse ki Bixby düğmesini kapatabilirsiniz. Bixby Voice ve Bixby Home'u da devre dışı bırakabilirsiniz. Ya da bu seçeneklerin herhangi bir kombinasyonu.

  • Bixby Düğmesini Devre Dışı Bırakmak İçin: Bixby Home'u açmak için düğmeye basın, sağ üstteki dişli simgesini tıklayın ve geçişini kapatın.
  • Bixby Voice'u devre dışı bırakmak için: Bixby Ana Sayfa> Menü> Ayarlar'a gidin ve “Bixby Voice” geçişini kapatın.
  • Bixby Home'u devre dışı bırakmak için: Ana ekrana uzun süre basın, Bixby Home'a ​​kaydırın ve geçişini kapatın.

Veya daha da iyisi – düğmeyi daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Şimdi bu harika.

Başlatıcıyı Değiştirin

Samsung stok başlatıcısı da eksik. Baskın olarak, en soldaki ekran üzerinde Bixby Home'a ​​sahiptir (tabii ki, bunu devre dışı bırakırsanız). Aksi takdirde, sadece özel bir şey değil. Ana ekranlarınızdan daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, “Samsung Deneyimi” başlatıcısından kurtulmanın ve başka bir şey vermenin zamanı geldi.

Android'de iyi başlatıcı seçenekleri yok, ama bizim favori Nova Launcher tarafından. Güçlü ve delicesine göre özelleştirilebilir, ancak başlamak için hala kolay. Zaten Samsung'un ev cephesinde sunabileceği şeyden hoşlanmıyorsanız, ona bir şans verin.

Ayrıca telefonunuzu hisse senedi Android gibi hissettirmek için harika bir başlangıç.

Kenar Panellerini Devre Dışı Bırak

Kenar Perdesi ilginç bir fikir olarak başladı, ama oradan asla evrimleşmedi. Kenar Panelleri — ekranın yanında bir tür hızlı aksiyon yuvası — çok az pratik uygulama ile daha fazla yenilik özelliği gibi görünüyor. Aslına bakarsanız, ekranlar arasında hızlıca hızlıca kayma haline gelir. İyi haber şu ki, onu kapatabilirsin.

Kenar Panellerini devre dışı bırakmak için Ayarlar> Ekran> Kenar Ekranı'na atlayın ve “Kenar Panelleri” geçişini kapatın.

 

Daha az dağınık ekranınızın keyfini çıkarın – hiç kullanmadığınız bir menüyü yanlışlıkla açmanıza gerek yok!

Tek Elli Modu Kurmak

S9 veya S9 + 'a sahip olup olmadığına bakılmaksızın, bazen telefonu tek elle kullanırken ekrana ulaşmak zor oluyor. Tek Elli Modun mutlak bir aldatmacası olduğu yer burası – modern Samsung telefonlarıyla ilgili en iyi şeylerden biri.

Bu özelliği etkinleştirmek ve özelleştirmek için, tüm şeyi açıp kapatabileceğiniz Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Tek Elli Mod'a gidin. Açık tutarsanız, Tek Elli Mod'a erişmek için bir jest (alt köşeden çapraz olarak yukarı doğru hızlıca kaydırarak) veya bir düğme (Ana Sayfa düğmesine üç kez dokunarak) kullanıp kullanmadığınızı da kontrol edebilirsiniz.

 

Telefonunuzu tek elle kullanırsanız ve kendinizi her zaman ekrana ulaşmak için mücadele ettiğinizde harika bir özelliktir.

Her Zaman Açık Ekranı Özelleştirme

Her zaman açık kesinlikle kaya görüntüler. Telefonunuza dokunmak zorunda kalmadan bile bir bakışta bildirimlerinizi görmek yasaldır – ancak küçük bir kişiselleştirme ile kendi yasal tadınızı oluşturabilirsiniz.

Ayarlar> Kilitli Ekran ve Güvenlik> Her Zaman Açık Ekrandaki başlığa gidin ve bu kötü çocuğu açın (zaten değilse) ve gösterilen içeriği özelleştirin. Burada bir avuç seçenek var, bu yüzden biraz araştırın ve sizin için neyin işe yaradığını görün.

 

Ve işiniz bittiğinde, bir menüye geri atlayın ve Saat ve FaceWidgets menüsüne gidin. Burada saat stilini ve çeşitli "FaceWidgets" –Samsung'ın kilit ekranı widget'ları için terimini değiştirebilirsiniz. Eğer her zaman olacaksa, sizin için işe yarayabilir.

Bununla birlikte, uyarılmalıdır: S9 her zaman ekranda bir pil enayi olabilir. Başa çıkmak için öğrenmeniz gereken hayal kırıklığı yaratan bir parçası. Afedersiniz.

Gezinme Çubuğunu Tweak

Bu, bazı tüyleri fırlatabilir ancak Samsung varsayılan olarak navigasyon çubuğunu geriye doğru çeker. Kutunun hemen dışında, Son Kullanılanlar – Ana – Geri ayarlandı. Bu mantıklı olarak daha mantıklı olsa da, farklı bir Android telefondan gelen herkes için zor bir ayar olabilir.

İyi haber, onu değiştirebilirsin! Ayarlar> Ekran> Gezinme Çubuğu'na gidin. Düzeni daha tanıdık bir Back — Home — Recents mizanpajıyla değiştirme seçeneğiniz vardır, ancak arka plan rengini de değiştirebilir, bir show / hide düğmesini değiştirebilir (navigasyon çubuğunu tam olarak gösterir ve gizler). birkaç şey daha.

Bunlar Galaxy S9'unuzu kutudan daha kullanışlı hale getirmenin sadece birkaç yolu. Paylaşacak daha var mı? Tartışmada bize katılın!